Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik do tura i nie tylko za niedużą kasę.

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 10:03

Ciągnik do tura i nie tylko za niedużą kasę. Ja mam JD 2040 S z napędem i turem. Jak kupiliśmy był problem z hydrauliką. Założyliśmy nową pompę i teraz już wszystko elegancko pracuje. Ciągniczek wygodny, dobrze się operuje. Plusem jest bardzo dobry skręt co ułatwia pracę z Turem. W okolicy jest parę takich sprzętów i każdy sobie chwali. Trzeba tylko trafić na model ładnie utrzymany i jest jak ta lala.
Co do spalania to nie prawda. Nie pali tak dużo ten ciągnik. Na pewno mniej niż zetor.

http://otomoto.pl/jo...850-A48611.html
http://allegro.pl/tr...1659249616.html

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do tura i nie tylko za niedużą kasę. Dzisiaj, 20:19
  •  

#42 Share piter19as

piter19as

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 11:13

Ciągnik do tura i nie tylko za niedużą kasę. witam podpinam sie pod temat. Jak chcesz kupic cos zachodniego to tylko nówke. Duzo moich znajomych pokupowalo zachodnie uzywki i co... ?
Tysiace zł wyrzucone na części. Bo nie ma zachodniego ciagnika który sie nie zepsuje predzezj czy późnie. Rok temu mój ojciec tez wymyslil ze chce kupic ciągnik cos do 40 tyśięcy. No i padło na Zetora 7745. Zrobiłem nim w tamtym roku 1500 bel kosze takie bagna ze dosłownie pola ryżowe do tego normalna uprawa. Dostaje dzień w dzień ostro po garach i co prawda wyszła pierwsza usterka. Zaczął stukać na wstecznym. wyszczerbił sie tryb od wstecznego biega no i zonk. koszt tryba 140 zł i robocizna. strasznie wielkie pieniadze :] ciekawe ile by to kosztowało w zachodnim. Pali to on nie mało ale wszystko i tak sie jakoś kalkuluje. Mamy zamiar dokupic do niego tura jakas trime. A pomyslec ze sam nie chciałem tego ciagnika teraz jestem z niego zadowolony. A i jest jeszcze jedna usterka która zaobserwowalem u siebie czasami sie zapowietrza pompka sprzegłowa raz dwa do roku jak zima dłuzej stał.

A i dodam jeszcze ze konstrukcja prawie jak c 360 tylko troche podzespoły ulepszone i wieksze czyli każdy mechanik od Ciągników sie podejmuje roboty. Części za nie duże pieniadze komfort też nie najgorszy jak na ten rok budowy ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 11:49

Ciągnik do tura i nie tylko za niedużą kasę.

wyszczerbił sie tryb od wstecznego biega no i zonk.

*biegu, jak już.

btw od wczoraj Renault Ares 610+ Fauchuex F100 :) Pierwsze wrażenia znakomite!
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Bykbolszewik1

Bykbolszewik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja (szczególnie wsk), sport, gastronomia etc.

Napisany 18 czerwiec 2011 - 17:01

Ciągnik do tura i nie tylko za niedużą kasę. zamiast kupować ciągnik z turem lepiej jest kupić używany ładowacz samojezdny za ok 20 tyś poniewaz tur bardzo dobija przednią oś np łożyska siadają sąsiad ma takiego ładowacza dał chyba 22 tys i nie musi ciągać ciągnikiem ze sobą tura jego ma 30 km pali tyle co nic tonę z palcem w nosie podniesie a traktor z turem więcej skopci i jest dużo gorzej manewrować

Edytowany przez Bykbolszewik1, 18 czerwiec 2011 - 17:02.

Dodaj odpowiedź