Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac?

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 październik 2007 - 20:05

Za rok mają płacić więcej za rezygnację z limitu.

jak będą płacić to bez wahania zrezygnuje z buraków... Mam dosyć kopania tym nieudanym Neptunem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Dzisiaj, 12:08
  •  

#42 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 październik 2007 - 09:06

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? to zamów sobie Grimme, bardzo ładnie kopie... ;) w sumie to kopał niedaleko Ciebie.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 październik 2007 - 09:26

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? czemu neptun nie udany jest??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 07 październik 2007 - 10:12

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? ja sprzedałem go i kupiłem smotzera,pierwszy rok będziemy nim kopać.

#45 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 07 październik 2007 - 11:08

to zamów sobie Grimme, bardzo ładnie kopie... :P w sumie to kopał niedaleko Ciebie.

za słaby kombajn na moje ziemie, jak tylko popada to wszystko sie klei, błoto, buraki oblepione, kopanie idzie przez sile i za słabe wałki sie urywają, najczęściej od tej dużej gwiazdy. Jak sucho to owszem ale kopanie w błocie to męczarnia. Grimme kopie niedaleko mnie, u Pana M ale on ma z 60 ha. kombajn jest z Brzozy z Raitechu, ale czy będą chcieli przyjechać na nie całe 3 ha...

#46 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 październik 2007 - 11:36

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? u mnie we wsi byli na 3,5ha.a było to w dwóch kawałkach w każdym klin i wziął za ha tyle co zawsze (coś kołó 800zł).tylko że kombajn był z nakła.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#47 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 październik 2007 - 11:53

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Ja mam odstawe na polowe listopada,a planuje zaczac kopac ok 5 listopada.

#48 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 07 październik 2007 - 13:14

u mnie we wsi byli na 3,5ha.a było to w dwóch kawałkach w każdym klin i wziął za ha tyle co zawsze (coś kołó 800zł).tylko że kombajn był z nakła.

jak będę miał buraki w przyszłym roku to zastanowię sie na jakimś konkretnym kombajnem do kopania, kasa niby nie duża a robota szybko wykonana i spokój....

#49 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 październik 2007 - 14:04

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? ja mam 6 ha i zawsze kopie sam neptunem :P ale myśle nad kupnem czegos wiekszego dwurzędowego. kumpel ma kleine 2 rzędowego .fajy kombjn. na przyszły rok będe miał 7 ha więc jest co kopac.

#50 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 październik 2007 - 14:50

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Co to jest 7 ha na kombajn 1 rządkowy ??

u mnie po kilkanaście ha kopią kleine ja mam 9 ha i stolla V100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 październik 2007 - 15:12

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? no możę i tak ale biorąc pod uwage ze sam obrabiam całą gospodarke no to troche wolno idzie.

#52 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 07 październik 2007 - 19:13

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Ja już prawie wykopałem. Kopie na pryźme :angry: :angry: później cylkop i na przyczepy odstawiłem juz 5 razy po 2 przyczepy!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#53 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 październik 2007 - 19:29

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? 4 lata temu mielismy limit ponad 120 ton na rok obecny zostało ...49 ton :angry: szkoda słów a do cukrowni mam 7 km
aha a odstawe dali mi na ....12 grudnia zaczynamy kopac przed spadnieciem sniegu :P o ile bedzie

#54 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 październik 2007 - 09:50

4 lata temu mielismy limit ponad 120 ton na rok obecny zostało ...49 ton :angry: szkoda słów a do cukrowni mam 7 km
aha a odstawe dali mi na ....12 grudnia zaczynamy kopac przed spadnieciem sniegu :P o ile bedzie

ja miałem do cukrowni 4 km... a teraz odbierają mi buraki i do Kruszwicy wożą...

#55 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 październik 2007 - 10:27

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? ja miałem 17km a teraz ok 40km i całę szczęscie że wożą bo komu by się chciało jeździć...za transport wytłoków płace 2zł za 1t wić taniej nie przywiozę...

@piootr 7ha na jednorzędowy kombajn to jest nic... o ile ładnie idzie :P u mnie kopali neptunem 1ha w ok 7h. ale w okolicy koleś ma 24ha burków to na dwa neptuny nie wykopali w 13 dni i czyszczarka musiała ich ominąć.... :P

#56 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 14 październik 2007 - 14:57

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? ja gdzies koło środy zaczne pomału buraki. narozniki powycinam przycze a po niedzieli juz chyba będe kopał.

#57 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 październik 2007 - 20:32

ja miałem 17km a teraz ok 40km i całę szczęscie że wożą bo komu by się chciało jeździć...za transport wytłoków płace 2zł za 1t wić taniej nie przywiozę...

@piootr 7ha na jednorzędowy kombajn to jest nic... o ile ładnie idzie :) u mnie kopali neptunem 1ha w ok 7h. ale w okolicy koleś ma 24ha burków to na dwa neptuny nie wykopali w 13 dni i czyszczarka musiała ich ominąć.... :)

Jak się kombajn przed sezonem przejży to powinno iść :)  ja   mam  na 12 listopada wykopać a jeszcze nic nie ruszyłem   w następnym tygodniu bede zaczynał

#58 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 18 październik 2007 - 21:36

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? ja zaczynam kopać od jutra ale mam na 28 listopada lepiej u mnie wcześnie wykopać niż później sie utopić na polu dużo nie mam 4 hektary Posejdonem sie wykopie mam do Kruszwicy a jak ja miałem do glinojecka to tiry z cukrowni przyjechali 170 km w jedna strona

#59 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 październik 2007 - 18:56

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Doczytałem ostatnio że w danej cukrowni plantatorzy mogą zrzec się maksymalnie 10% limitu tej że cukrowni. Jeżeli wykorzystają to w tym roku to za rok nawet nie będą przyjmować wniosków. Więc chyba jednak w tym roku się buraków pozbędziemy.

Dzwoniłem dzisiaj do ARR. Powiedzieli mi że pierwsze płatności za zrzeknięto limity będą najprędzej na początku 2009r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 październik 2007 - 18:58

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Mam pytanie trochę związane z tematem trochę nie. Czy na ziemiach 3-4 klasa miejscami druga warto by było posadzić buraki?