Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac?

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:08

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? dlaczego rezygnujesz z buraków??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Dzisiaj, 01:59
  •  

#22 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:08

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? a ja juz 4ha wykopałem (usługowo) zacząłem juz sobote 22 wrzesnia (w czasie Agro-Show) no i przyznam ze burak jest o 100% lepszy jak w zeszłym roku ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:17

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? no fakt buraki są ładne. a u mnie jeszzce conajmniej 2 tygodnie jak nie więcej będą rosły to nie jest źle ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:22

no fakt buraki są ładne. a u mnie jeszzce conajmniej 2 tygodnie jak nie więcej będą rosły to nie jest źle :D

a jak moj ojciec pojechal do jednego goscia -objechal raz w kolo i serdecznie podziękowal :( :(
burak byl duzy, slabo ukozeniony i stollem nie szlo -facet po wykopkach zwarzył buraka to prawie 8kg wazyl ;)
140 sztuk i tona :( :(

Kontakt 661995047

#25 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:39

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? no jak wielkie to tez nie dobrze:)

#26 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:40

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Ale powiem ze jest bardzo ładny cukier brali mi 18 września i cukier mi wyszedł ponad 17% a w tamtym roku o tej porze jak mi brali to miałem cukier równe 15%

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#27 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:46

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Mam już serdecznie dosyć ciągłych zmian w umowach,co chwile coś nowego jakieś aneksy do umów itd.
Obecna cena jest nie do przyjęcia,jak przychodzi do rozliczenia to nie wiadomo o co chodzi na fakturze.Kiedyś siałem 5ha a obecnie mam 3 i niewiadomo czy na tym się nie skończy. Mój kolega w zeszłym roku dokupił limit a wtym roku mu ucieli.według mnie to jest zwykłe złodziejstwo,powinni oddać kase za zakup limitu.Wole w to miejsce zasiać więcej kukurydzy np.lucerny i wstawić ze dwie krowy i mieć to samo jak nie lepiej.

#28 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:52

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? no tak niestety jest. co rok ucinają limity i jest coraz gorzej!!

#29 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 03 październik 2007 - 06:31

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Za rok mają płacić więcej za rezygnację z limitu.

#30 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 październik 2007 - 07:25

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? A ja słyszałem całkiem co innego.Mianowicie,że Bruksela zniecierpliwiona powolną restrukturyzacją cukrownictwa ma zmniejszyć limity o 20-30 %.i nie płacić wcale za rezygnacje z upraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 03 październik 2007 - 14:07

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Ale to w 2010 roku. W 2009 mają płacić 520 euro za tonę. A teraz ma być 237,5 euro za tonę cukru. Jeśli dobrze zrozumiałem.

Tutaj artykuł o tym:
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/buraki/komisja_europejska_mniej_cukru,c1fd79ac3ac2bdaf78d2.html

Temat o reformie rynku cukru:

http://www.agrofoto....?showtopic=2244

#32 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 październik 2007 - 20:48

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? To wszystko jest pisane palcem po wodzie,pewnie że można poczekać i moze uda się dostać parę euro więcej.Tylko pytanie czy euro będzie po tyle ile jest obecnie?Czy może będziemy już w strefie euro?I czy cena buraka utrzyma się przynajmniej na tym samym poziomie co obecnie do zakładanego 2010 roku i czy nie zredukują jeszcze bardziej limitów?Myśle że tacy jak my w większości plantatorzy kilkuchektarowi nie mamy na to dużego wpływu i w końcu będziemy zmuszeni do zaprzestania uprawy.Ja jak już wcześniej pisałem,postanowiłem i rezygnuje.

#33 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 październik 2007 - 21:02

To wszystko jest pisane palcem po wodzie,pewnie że można poczekać i moze uda się dostać parę euro więcej.Tylko pytanie czy euro będzie po tyle ile jest obecnie?Czy może będziemy już w strefie euro?I czy cena buraka utrzyma się przynajmniej na tym samym poziomie co obecnie do zakładanego 2010 roku i czy nie zredukują jeszcze bardziej limitów?Myśle że tacy jak my w większości plantatorzy kilkuchektarowi nie mamy na to dużego wpływu i w końcu będziemy zmuszeni do zaprzestania uprawy.Ja jak już wcześniej pisałem,postanowiłem i rezygnuje.

nie, nie podstaowe pytanie
-czy do 2010r. zostanie nam cos z tych limitów??
ja kupilem 80ton i juz 60t. mam zabrane ;)

Kontakt 661995047

#34 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 październik 2007 - 21:06

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? @ marcin to ja już właśnie mówiłem wcześniej,że jeśli kupiłeś 80 ton to za zabrane 60 powinni Ci oddać kase!To jest jawne złodziejstwo! :angry:

#35 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 październik 2007 - 13:33

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? My też chcemy zrezygnować. Ale myśleliśmy zrobić to dopiero za rok. A teraz to już nie wiemy czy teraz czy za rok :/

#36 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 04 październik 2007 - 19:58

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? ja jak narazie nie mam zamiaru rezygnowac. no chyba ze juz będzie trzeba. w ty mroku mam 6 ha a na przyszły rok zasieje 7 ha bo kupiłem lkikla ton limitu.

#37 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 październik 2007 - 20:21

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Faktem jest że trudno się do takiego kroku zdecydować.Powodem zapewne jest wieloletnie przyzwyczajenie.Ja mieszkam dosłownie 1,5km.od cukrowni w której produkcja została wygaszona kilka lat temu to aż rzal wspominać o jej świetności.Ech...

#38 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 04 październik 2007 - 20:27

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? no fakt. ja miałem 15 km do cukrowni i zawesze ciągnikiem woziłem buraki :( i wtedy 2 miechy sie kopało hehe a teraz tą cukrownie zlikwidowali i mam 80 km do cukrowni i tirami wożą . z drugiej strony kopanie nie trwa tak długo bo teraz jak juz zaczne kopac to kopie na okrągło.;)

#39 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 październik 2007 - 20:52

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? Racja z tym kopaniem.Jak już się zacznie to na okrągło od świtu do zmierzchu mozna.Nie to co kiedyś,że kopało się na przepustki-kilkanaście ton na dzień i koniec. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 05 październik 2007 - 21:24

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac? kiedys 10 ton na dzien i po robocie :)a teraz od rana do nocy tony lecą ;)