Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15

106 odpowiedzi na ten temat

#61 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 11:02

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 @jaro napisałeś właśnie to o czym myślę. Jest bardzo dużo gospodarstw 20 hektarowych które dużo zainwestowały w to żeby produkować mleko. Nie ma możliwości żeby na 20ha będąc otoczonym przez gospodarstwa 100 hektarowe produkować 300tys litrów mleka rocznie. A właśnie taka produkcja jest teraz promowana pozostali mają zrezygnować bo blokują ziemię która ma trafić do tych największych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Dzisiaj, 09:58
  •  

#62 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 11:57

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 A mnie krew zalewa gdy ktoś coś chce bo mu się należy. Bo on nie może się rozwijać to chce dostać wyższe ceny żeby mógł godnie żyć, bo ma trójkę dzieci i chce zarabiać minimum średnią krajową aby godnie żyć itp. Chcecie na siłę być rolnikami i wymagacie aby inni się pod to podporządkowali. Jeśli nie ma szans rozwoju gospodarstwa to może warto zmienić na działalność która da większe dochody? Czy lepiej narzekać, że sąsiad obok który ma 100 ha chce nas wykupić i robi wszystko abyśmy zbankrutowali? Bo tak wnioskuję z waszych postów. Sam mam gospodarstwo o powierzchni większej od średniej krajowej i cały czas je rozwijam. Ale gdy nie będzie ono przynosić mi wystarczających pieniędzy albo nie będę się mógł dalej rozwinąć to przebranżowię się albo zwinę interes i zostawię sobie z 5ha aby mieć co popołudniami robić. I też mam w okolicy dużych rolników którzy wykupują co się da. Na szczęście ceny ziemi oscylują w granicach 10-20 tys. złotych za hektar. Mało kto płaci więcej chyba, że jakiś atrakcyjny kawałek. I tak nie jest łatwo ją kupić.

A rolnicy o sprawiedliwości nie powinni się za bardzo wypowiadać bo jakoś to dziwnie brzmi gdy są uprzywilejowani w społeczeństwie.

#63 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 13:47

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 a dla mnie to normalne że jeżeli ktoś uczciwie pracuje to powinien godnie żyć nie ważne co robi. A to co teraz jest normą nie jest normalne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 14:31

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Dla ciebie nie jest a dla mnie. Jeśli chcesz godnie żyć to pracuj i kombinuj tak aby na to godne życie zarobić. Murarz czy sprzątaczka tak samo mogą powiedzieć. Przecież oni też ciężko pracują i chcą godnie żyć, nie gorzej jak prawnicy lub lekarze. Im też według Was powinni podnieść pensje?

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 19:41

A mnie krew zalewa gdy ktoś coś chce bo mu się należy. Bo on nie może się rozwijać to chce dostać wyższe ceny żeby mógł godnie żyć, bo ma trójkę dzieci i chce zarabiać minimum średnią krajową aby godnie żyć itp. Chcecie na siłę być rolnikami i wymagacie aby inni się pod to podporządkowali. Jeśli nie ma szans rozwoju gospodarstwa to może warto zmienić na działalność która da większe dochody? Czy lepiej narzekać, że sąsiad obok który ma 100 ha chce nas wykupić i robi wszystko abyśmy zbankrutowali? Bo tak wnioskuję z waszych postów. Sam mam gospodarstwo o powierzchni większej od średniej krajowej i cały czas je rozwijam. Ale gdy nie będzie ono przynosić mi wystarczających pieniędzy albo nie będę się mógł dalej rozwinąć to przebranżowię się albo zwinę interes i zostawię sobie z 5ha aby mieć co popołudniami robić. I też mam w okolicy dużych rolników którzy wykupują co się da. Na szczęście ceny ziemi oscylują w granicach 10-20 tys. złotych za hektar. Mało kto płaci więcej chyba, że jakiś atrakcyjny kawałek. I tak nie jest łatwo ją kupić.

A rolnicy o sprawiedliwości nie powinni się za bardzo wypowiadać bo jakoś to dziwnie brzmi gdy są uprzywilejowani w społeczeństwie.

No akurat daleki jestem od tego aby wymagać "bo mi się należy".Wątpię też abyś owe gospodarstwo prowadził samodzielnie-moim zdaniem mieszkasz gdzieś koło większego miasta,uczysz się gdzieś tam a jako że jest to gospodarstwo nastawione na produkcję roślinną to raczej nie przepracowujesz się cały rok-mylę się ?Zauważ jednak że obok takich gospodarstw istnieje cała masa gospodarstw położonych daleko od miasta czy też o warunkach glebowych których nazwanie "umiarkowanymi" byłoby zbyt daleko idącym eufemizmem :D -takim ludziom oczywiście też zaproponujesz przebranżowienie ?-nawet w okolicy gdzie bezrobocie bije wszelkie rekordy ?-Stasiu zastanów się.
Dalej-piszesz o uprzywilejowaniu-oczywiście masz na myśli KRUS i podatek dochodowy ?Zaryzykowałbym twierdzenie że być może nawet rolnikiem nie jesteś-jeżeli takie coś nazywasz uprzywilejowaniem-nikt ze znanych mi rolników nie określa tego w ten sposób a nie-rolnicy i owszem :D .
PS.Przeczytałem przed chwilą ile wynosi średnia krajowa pow. gospodarstw rolnych-no to też mam większe niż owa średnia-ba nawet parokrotnie większe-tak że nie jesteś sam :D -a hektar panie u nas to kosztuje 20-30 tys za 5-6 klasę...i nie ma go na sprzedaż...

#66 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 czerwiec 2011 - 20:39

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 każdemu co bierze coś na prow życzę żeby mu się noga powinęła. I to nie z zawiści. Chcesz coś mieć to sobie zapracuj. Bo jak weźmie prow to i tak ma więcej zarobku na tym mleku niż drugi co ciuła nawet z 10 krowami. A to że zakłady dają więcej dużym to jest ich głupota. W żarach w lubuskim była kiedyś duża mleczarnia. Kupił to muller i zaraz powstała tam biedronka a całe mleko zaczęli do drezna wozić. Następnie to mleko i jogurty można kupić w naszych sklepach ale wiadomo że drożej. A w moim regionie 90% stad jest ponad 100 sztuk i to 95% obcokrajowcy. Jeden ma 1200 krów to bezpośrednio do holandii wozi. A jak na razie obowiązują kwoty przyznane polsce
Jak się nie opłaca to trzeba zawód zmienić. A żeby godnie żyć to trzeba robić a nie 8 godz odbębnić.
Krus to jest jawne dojenie ludzi. A podatek to każdy rolnik płaci we wszystkim tyle że nie może sobie odliczyć. Więc gdzie tu uprzywilejowanie?

#67 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 00:09

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Właśnie PROW, dopłaty obszarowe, KRUS. Jeśli chcesz odliczać VAT to można zostać vatowcem. I to nie jest uprzywilejowanie? Czy może też się to należy rolnikom? Zapytaj się właściciela sklepiku na wsi lub firmy budowlanej czy mają jakieś dopłaty do swoich firm.

Zauważ jednak że obok takich gospodarstw istnieje cała masa gospodarstw położonych daleko od miasta czy też o warunkach glebowych których nazwanie "umiarkowanymi" byłoby zbyt daleko idącym eufemizmem :D -takim ludziom oczywiście też zaproponujesz przebranżowienie ?
Tak, zaproponowałbym. A wiesz dlaczego? Bo te gospodarstwa nie mają jakiejkolwiek przyszłości. Często uprawiane są już przez ludzi w średnim wieku(przynajmniej w moim rejonie) którzy próbują na siłę przekazać je dzieciom aby tradycja w rodzinie była kontynuowana. Oczywiście ktoś się znajdzie i bierze to gospodarstwo. Często bez wykształcenia żeby jak najszybciej przejąc i złapać chociaż trochę pieniędzy z UE. I dalej jakoś to ciągną pod okiem ojca/matki. A że gospodarstwa są zaniedbane to trzeba sporo czasu i pieniędzy żeby doprowadzić do stanu rentowności. Rozumiem jeszcze rolnika któremu brakuje 10 lat do emerytury i chce po prostu do niej spokojnie dożyć ale młodego człowieka który prawdopodobniej więcej by zarobił na budowie czy jako lakiernik niż w swojej "firmie"? Oczywiście jeśli komuś takie coś odpowiada to nie widzę problemów ale gdy zaczyna narzekać i zwalać na "państwo" to że nie może normalnie żyć na poziomie i blokuje drogi to już mnie denerwuje.

-nawet w okolicy gdzie bezrobocie bije wszelkie rekordy ?-Stasiu zastanów się.
A wiesz jak się pozbyć z tych rejonów takiego bezrobocia? Zwiększyć ilość środków na nowe technologie, badania naukowe, zmniejszyć obciążenia podatkowe i biurokratyczne dla firm tak aby za 10 lat powstała tam fabryka która będzie produkowała automaty lub komputery. Tak się powinno walczyć z bezrobociem a nie sztucznie utrzymać przy życiu ludzi jak i niski poziom bezrobocia.

A co do mnie to po części masz rację. Nie jestem rolnikiem na papierze. Sprzęt mam odpowiedni więc i dużo czasu praca w nim nie zajmuje dlatego mogę pozwolić sobie studiować w innym mieście.

#68 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 09:00

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 A wiesz jak się pozbyć z tych rejonów takiego bezrobocia? Zwiększyć ilość środków na nowe technologie, badania naukowe, zmniejszyć obciążenia podatkowe i biurokratyczne dla firm tak aby za 10 lat powstała tam fabryka która będzie produkowała automaty lub komputery. Tak się powinno walczyć z bezrobociem a nie sztucznie utrzymać przy życiu ludzi jak i niski poziom bezrobocia.

Skąd wziąć te środki na badania? Chyba żyjesz w innym świecie. Na takie procesy potrzeba lat.. Jak wprowadzą pełną automatyzację produkcji to komu będą potrzebni ludzie w takiej fabryce?? Inżynierów potrzeba ale ilu? 10? 20? A co z tysiącami które mają po te 15ha, 10 krów? Mają zdechnąć z głodu bo nie mieli możliwości rozwoju? A może po prostu niech dostaną te 30% więcej niż mają za to mleko i niech spokojnie sobie żyją? Odnośnie inwestycji muszą być zachowane proporcje. Ten co ma 30ha nie dostanie takiego kredytu jak ten co ma 300ha. Obaj ryzykują. Jeżeli jeden traci wszystko i drugi traci wszystko to który stracił więcej? Wg Ciebie ten większy a wg mnie obaj po równo bo obaj zaczną od zera... Dobrze że niewielu jest takich jak Ty.. co widać na forum. Przekwalifikowanie się, zmiana profilu - jeżeli to takie proste to czemu Ty tego nie zrobisz? Chyba lepiej zarabiać 10 tys niż 1500zł? Nie masz pojęcia o produkcji mleka więc nie wypowiadaj się w tej kwestii- to tak jak ja bym radził sadownikowi czy plantatorowi truskawek co ma robić.. nie widziałeś ile jest pracy przy 20 sztukach dojarką bezprzewodową a ile jest pracy przy 60 sztukach na dojarce karuzelowej... Przykład z koparką jest dobry. Mam nadzieję że doświadczysz takiej niesprawiedliwości i zrozumiesz. Studiujesz, możliwe że znajdziesz pracę więc będziesz miał wybór. Wielu takiego wyboru nie ma.

Koszt produkcji mleka to około 0,8zł Cena jaką otrzymuje duży to 1,4 - 1,5zł Mały ma 1 - 1,1zł. Ile zostaje jednemu i drugiemu i w jaki sposób ten drugi ma się rozwijać skoro na starcie ma podcięte skrzydła? Prow+ kredyt? a za co ma żyć? czym spłaci dług?

Edytowany przez pawelol111, 16 czerwiec 2011 - 09:02.

#69 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 09:12

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 @pawelol tak nawiasem to pomyślcie o sprzedaży mleka do innej mleczarni, bo w tych Siedlcach to was naprawdę okradają. A w regionie jest kilka innych spółdzielni płacących na poziomie.

#70 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:16

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 u nas 1.4 dostają Ci co mają 10 krów więc coś słabo tam was widze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:53

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Skąd wziąć te środki na badania?
Z UE, budżetu państwa.
Na takie procesy potrzeba lat.
No i? To lepiej płacić zapomogi i nic nie robić? Niech tam sobie jakoś żyją. Są rolnikami więc z głodu nie zdechną.

Jak wprowadzą pełną automatyzację produkcji to komu będą potrzebni ludzie w takiej fabryce?? Inżynierów potrzeba ale ilu? 10? 20?
Inżynierów, robotników bo roboty wszystkiego same nie zrobią. Dodaj do tego małych dostawców części, komponentów, transport i rozwój lokalnych usług. I nagle cała okolica się rozwija. Oczywiście nie wszyscy będą mieli pracę ale trzeba robić tak żeby jak najwięcej osób ją miało.

Mają zdechnąć z głodu bo nie mieli możliwości rozwoju? A może po prostu niech dostaną te 30% więcej niż mają za to mleko i niech spokojnie sobie żyją? Odnośnie inwestycji muszą być zachowane proporcje
Dostanie i co dalej? Jeśli jest małym rolnikiem to w czym mu to pomoże? Że zamiast chleba w Biedronce i masła kupi jeszcze zgrzewkę napoju? Chcesz w taki sposób podnieść ludziom standard życia? A kto poniesie koszty wyższych cen mleka? Pewnie Ci kupujący. Widzę, że w Twoim świecie nie warto być bogatym albo dobrze zarabiającym. Chyba, że zmusisz tych większych aby dostawali mniej. Wtedy także będzie sprawiedliwe. Tylko ten mały nic nie zyska. Później będą pretensje, że jest zbyt tanio mleko skupowane.

Przekwalifikowanie się, zmiana profilu - jeżeli to takie proste to czemu Ty tego nie zrobisz? Chyba lepiej zarabiać 10 tys niż 1500zł?
Nie jestem rolnikiem z krwi i kości. A teraz studiuję inny kierunek niż rolniczy a ziemię uprawiam bo lubię i są z niej jakieś pieniądze. Jeśli nie będzie to opłacalne to zwijam interes. Mojej przyszłości także za bardzo z rolnictwem nie wiąże.

Nie masz pojęcia o produkcji mleka więc nie wypowiadaj się w tej kwestii- to tak jak ja bym radził sadownikowi czy plantatorowi truskawek co ma robić..

A czy się wypowiadam na temat produkcji? Radzę komuś co ma robić w oborze? Piszemy teraz o opłacalności prowadzenia małych gospodarstw i różnicach w cenie skupowanego mleka w mleczarniach. Na to też nie mogę się wypowiedzieć?

Mam nadzieję że doświadczysz takiej niesprawiedliwości i zrozumiesz. Studiujesz, możliwe że znajdziesz pracę więc będziesz miał wybór.
Zgodnie z twoimi kryteriami to doświadczyłem. Znajomi mają duże hodowle świń, tuczarnie i dostawali prawie 1 zł na kilogramie więcej niż ja. I nie uważam tego za niesprawiedliwe. Widzę jak ciężko pracują w swoich "firmach", ile pieniędzy wydali na rozwój i nie widzę nic w tym złego, że dzięki temu mają więcej niż ten co ma 50 sztuk świń.

Wielu takiego wyboru nie ma.
Mówisz to tak jak XVIII wieczny chłop który miał pańszczyznę i nie mógł opuścić wsi bez zgody Pana. Dużo się w sumie i nie zmieniło. Dzisiejsza pańszczyzna to zobowiązania wobec UE i kredytobiorców a Pan to rodzina i rodzinna tradycja która nie pozwala zmienić zawodu.

Prow+ kredyt? a za co ma żyć? czym spłaci dług?
Pytaj się tego co brał PROW i kredyt.

#72 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 czerwiec 2011 - 15:54

wiesz po co jest dotowane rolnictwo, dopłaca sie do KRUS itp
jak tego by nie robiono bezrobocie w Polsce wyniosło by ponad 40 %
dlaczego, bo mało kto wypracuję 3 tysiące na osobę w miesiącu zysku
jak na mieszka was 3 to jest 9 tysięcy, miesięcznie.
W ten sposób rząd sztucznie utrzymuje bezrobocie na niskim poziomie,

rolstudent jak lubię czytać twoje posty, bo są przejrzyste i sensowne tak tego nie rozumiem <_<
o co chodzi w 4 linijce? skąd wziąłeś 3 tyś dochodu?
państwo do jednej osoby ubezpieczonej w ZUS dopłaca więcej niż do osoby z KRUS ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#73 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 16:27

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Tak czytam ten tamat i widze że Ty Stasiek to się chyba z jakiegoś innego kraju przeprowadziłeś albo może i z innego kontynentu.Może to nawet inna galaktyka. A my żyjemu tu i teraz a kraj nazywa się Polska. Prędzej bedziemy tu mieli problemy Grecji w gorszym wydaniu niż to o czym mówisz. Najlepiej przeprowadż się dalej na wschód, tam jest bardzo dużo "postępowych" milionerów, a nawet miliarderów może i Tobie się uda. A jak nie to dołączysz do 150 mln biedaków, pewnie oni wszyscy są nieporadni i dlatego tak słabo im idzie. Widze że powiedzenie czemuś biedny - boś głupi to Twoje motto życiowe, tylko jego druga część czemuś głupi boś biedny i tak niestety jest. Więc nie mierz wszystkich jedną miarą. Nie każdy ma możliwości do rozwoju a żyć każdy chce. Może niech wszyscy słabi, chorzy, nienajbystrzejsci odrazu poddadzą się eutanazji co? Zostaną tylko Ci silni mądrzy i piękni i wtedy będzie ok?

#74 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 16:57

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Dobra koniec tego Oftopa i pisać na temat!! Polska nigdy nie będzie jak Grecja bo za dużo narzekamy:)

#75 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 17:09

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Większość ludzi ślepo patrzy na świat, Stasiek ma 100%... Ba nie będę się rozpisywał tutaj po możecie sobie poczytać moje posty w temacie o strajku więc nie będę się powtarzał...

Tutaj dla tych niedowiarków, że jak się chce to można

http://www.agrofoto....4-nh-tc5070-rs/

Poczytajcie sobie komentarze... Pozdrawiam

#76 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 21:29

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Nie każdy ma możliwości do rozwoju a żyć każdy chce. Może niech wszyscy słabi, chorzy, nienajbystrzejsci odrazu poddadzą się eutanazji co? Zostaną tylko Ci silni mądrzy i piękni i wtedy będzie ok?
Coś takiego chciał Hitler wprowadzić. No i się nie udało.
A teraz napiszę wszystko jeszcze raz.
Należy uaktywnić zawodowo małych rolników, którzy mają 10-15 ha słabej klasy ziemi i parę świń albo krów. Takich co wegetują a szans na rozwój nie mają. Według Was powinno im się płacić więcej aby mogli godnie żyć, ja bym im po prostu proponował znaleźć pracę. Was pomysł ma ten minus, że trzeba będzie wtedy to wszystko sztucznie utrzymywać. Bo wyższe ceny w skupach to wyższe i na półkach sklepowych. I zamiast konsumenci kupować więcej to kupują mniej. Mój pomysł polega na tym żeby rozwijać nowe technologie tak aby w przyszłości część tych rolników mogła znaleźć pracę i aby nie byli na utrzymaniu państwa. Tak aby jeszcze bardziej przyczynili się do napędzania Polskiej gospodarki a nie do jej spowalniania. Czy to aż takie straszne?

#77 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 czerwiec 2011 - 21:40

Bo wyższe ceny w skupach to wyższe i na półkach sklepowych. I zamiast konsumenci kupować więcej to kupują mniej

świnia w skupie po 5 zł kiełbasa po 15 świnia spada do 3,5zł kiełbasa po 15zł, świnia idzie na 5 zł kiełbasa na 18 zł ;) więc nie zawsze jak półprodukt tani to produkt też tani, tu zaczyna się pazerność :P
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#78 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 22:05

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Stasiek z niektórych stron Hitler był bardzo mądry, gdyby nie on nie było by Volkswagena a i za jego czasów już były próby robienia filmów w 3D i ponoć im wychodziło.

#79 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 22:21

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 No jak czytam temat to tylko jeden wniosek mi się nasuwa: S...lam z tej Polski bo tu niedługo nie da się żyć. I to jak najdalej, poza układ słoneczny ;) Chłopy są podzielone :unsure:

A i jeszcze jedno. Co do tych 10 - 20 - 50 - czy iluś tam hektarowców, jak to mówią "małych" - to jeden z niewielu polskich banków - Polski Bank Nasion ;) I trudno go rozp..... bo to jest system "strasznie rozproszony" ;).

Edytowany przez zmija2a, 16 czerwiec 2011 - 22:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 12:28

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 @Stasiek czytam te twoje posty i nie wiem czy się śmiać czy płakać? Proponuję żebyś dorósł, skończył studia i pokazał co potrafisz <_<
Piszesz o inwestycjach w nowe technologie, uproszczeniach systemu podatkowego itp. Fajnie to brzmi, teorię każdy zna, ale jakoś przez 20 lat nic z tego gadania nie wynikło. Nie licz na to, że sam zmienisz Polską rzeczywistość.
Dzisiaj każdy potrafi liczyć i wie czy mu się coś opłaca czy nie. Osobiście nie znam osoby która by na siłę zajmowała się rolnictwem. Wszystkie te małe, jak to napisałeś "nieperspektywiczne" gospodarstwa są najczęściej dwuzawodowe i całkiem nieźle sobie radzą.
Mówisz, że rolnicy mają przywileje. OK. Ale czy tylko rolnicy mają przywileje w tym kraju? Każdy Polak wie z TV i gazet, że KRUS kosztuje budżet 15mld zł. Czemu nikt nie mówi ile kosztuje nas ZUS, nieudolny system aktywizacji zawodowej, tzw. alimenciaże, przerośnięta administracja państwowa i wiele innych ???
Co do tych cen w skupach, to nie wiem czy zauważyłeś, że te ceny nie mają przełożenia do cen na półkach sklepowych.
Pamiętaj Stasiek że Polska to taki kraj w którym teoria nie idzie w parze z praktyką... Prędzej czy później sam się o tym przekonasz.

Jakie będą skutki zniesienia limitów mlecznych? Pożyjemy zobaczymy ;)
Raczej należy się spodziewać spadku cen niż ich wzrostu. Jedynie szkoda tych prężnie rozwijających się gospodarstw które wydały olbrzymie pieniądze na powiększenie posiadanych kwot mlecznych...