Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15

106 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:00

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Chciałbym jedynie nadmienić iż (moim zdaniem) większość mleka w Polsce i tak dostarczają średni dostawcy a jak praktyka uczy (ostatnio się na tym Mlekpol przejechał) to właśnie więksi dostawcy potrafią zachować się bardziej nielojalnie (wiadomo-pecunia non olet :D ) w stosunku do mleczarni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Dzisiaj, 17:21
  •  

#42 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:35

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 a no dokładnie. Duży jest dobry ale mały pewniejszy.
A przy 20 krowach jest więcej roboty niż przy 100. Przy całości to na pewno więcej ale w przeliczeniu na jedną sztukę to mniej.

#43 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 19:26

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Nie wiem czy mały jest pewniejszy. Gdyby był tak pewny to mleczarnie biłyby się o małych zachęcając ich większą ceną. Ale jak widzimy jest odwrotnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 20:57

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Nie napisałem "mały" tylko "średni"-a to co widzimy (przynajmniej w spółdzielniach ) to efekt zasiadania w radach nadzorczych zgadnij kogo-zgadłeś-tych "większych" właśnie.Znasz chyba przysłowie-"syty głodnego nie zrozumie" ?

#45 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:10

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Piszesz to tak jakby takie rzeczy działy się tylko w mleczarstwie. A w zakładach mięsnych, młynach, hurtowniach itd.? Jest inaczej czy może także niesprawiedliwy zwyczaj na szkodę tych małych, średnich?

Edytowany przez StasiekS, 13 czerwiec 2011 - 21:10.

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:16

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Piszę o tym na czym się znam-sytuację w mojej spółdzielni znam z autopsji.

#47 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:19

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Ale ta rada została wybrana przez rolników należących do spółdzielni. Chyba, że sami się mianowali.

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:35

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Ilu znasz takich których nie skusi władza lub pieniądze ?-tak nawiasem mówiąc @Stasiek to mocno zastanawiam się nad Tobą czy aby nie jesteś szczytowym osiągnięciem połączonych sił mediów,biznesu i polityki-widzącym w zwykłym kur...stwie wielkiego biznesu coś normalnego.Zresztą nie byłbyś wyjątkiem-czasami włos mi się na głowie jeży jak słyszę lub czytam wypowiedzi tzw. młodych wykształconych (mniej ważne skąd :D )-apel do was-znacie takie słowa jak np. uczciwość ,dotrzymywanie słowa etc.Kiedyś gospodarz to był gospodarz-gdy mówił "bedę jutro o ósmej"-to był-a teraz-słów szkoda-jeden patrzy na drugiego jak na obiekt do wycyckania...

#49 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:52

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 A ja się jaro zastanawiam czy nie jesteś takim "polaczkiem" który ma cechy psa ogrodnika który za bardzo naczytał się Marksa i Engelsa.
Nie jestem człowiekiem który idzie po trupach do celu. Przynajmniej jeszcze. Ale dlaczego mam komuś zaglądać do kieszeni? Dlaczego mam regulować jego dochody jeśli wszystko robi legalnie? Rozumiem gdyby łamał prawo to wtedy sam Ci przyznam rację, ze należy to zmienić. Ale zakładam, że prowadzą swoje gospodarstwa legalnie, do rady dostali się legalnie czyli dostali Wasze głosy na Walnym Zgromadzeniu. Jeśli nie podoba się Wam ich sposób to zmieńcie sobie Radę i wsadźcie swoich ludzi którzy zrobią to tak jak według Was powinno być. Czy może nie będziecie się hańbić takimi samymi metodami jak oni?

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:07

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 No i widzisz jak się pięknie nie rozumiemy ?:D -od panów Marksa i Engelsa to ja jestem jak najdalej a jedyne czego chcę to odrobiny uczciwości-to wszystko.Czy to tak dużo ?
Co do łamania prawa-chyba doskonale sobie zdajesz sprawę z tego że największe przekręty czynione są w majestecie prawa czy też mieszkasz na Antypodach ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:25

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15

Co do łamania prawa-chyba doskonale sobie zdajesz sprawę z tego że największe przekręty czynione są w majestecie prawa czy też mieszkasz na Antypodach ?

To jeśli oni zgodnie z majestatem prawa robią przekręty to wy zgodnie z tym samym majestatem prawa ich za to wywalcie. Rozumiem jeśli nie mielibyście takich możliwości ale macie. I czy nie jest to sprawiedliwe?
I wiem, że Polska nie jest idealnym krajem i prawo stoi bardziej za tymi co je znają lub potrafią czytać między wierszami ale jeszcze do prawa w Kongo czy Białorusi nam daleko.

#52 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:28

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 stasiek napisz ile dostawałes najmniej za mleko podczas ostatniego kryzysu? Podejrzewam że byłeś w tej małej grupie która nie zeszła poniżej 1zł za litr. A teraz dostajesz ponad 1.40 a jeśli tak jest to nigdy nie zrozumiesz że tak duże rozbierzności w cennikach są bardzo niesprawiedliwe.

Edytowany przez damian40000, 13 czerwiec 2011 - 22:59.

#53 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 16:49

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 To że coś jest zgodne z prawem nie znaczy że jest uczciwe. Ludzie chcą sprawiedliwości, nic więcej. Marks i Engels - każdemu według potrzeb a nie według tego co wypracował - a ja chcę odwrotnie - zapłatę za to co wypracowałem. Oddając 100l dziennie chcę tyle za każdy litr ile ten co oddaje 300l bo zwyczajnie mi się należy. Moja krowa zjadła tyle samo, tak samo musiałem ją wydoić, dać jeść, zapłacić za leczenie, inseminację. Chcę 140zł za 100l i mam prawo chcieć tyle. Będę miał gorszy dom, gorsze auto, moje dzieci będą miały gorszy start - trudno. Tyle mogę bo żyję w takim rejonie a nie innym ale skur.... nie będe popierał. Dziś na skupie truskawek ten co przywiózł 2t dostał 3,6 zł i ten co przywiózł 100kg dostał 3,6 i to jest sprawiedliwe.

#54 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 00:33

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Nie jestem producentem mleka. Zajmuje się jedynie produkcją roślinną i jeśli jest koniunktura to i wieprzowiną. A dla mnie nie jest to sprawiedliwe. Obojętnie na dział produkcji. Bo nie po to ktoś inwestuję grube pieniądze w oborę, unowocześniam produkcję, ryzykuję dużo aby dostawać tyle co rolnik który trzyma krowy w starej oborze, często po rodzicach a jego największą inwestycją jest nowy traktor i dojarka. Gdzie jest ta motywacja żeby się rozwijać?
A ty pawelol1111 chcesz według potrzeb a nie tego co wypracowałeś. Bo ten co oddaje 300 litrów mleka więcej wypracował niż ty. Zaraz mi napiszesz, że tak samo na to pracowałeś itd. Ale czy na pewno? On pracował tak, że ma więcej mleka od Ciebie i wyższą stawkę czyli włożył i wkłada więcej pracy od ciebie. Chyba, że to także uznasz za niesprawiedliwe bo ludzka praca jest taka sama i dlatego temu co wykopał metr rowu szpadlem należy się taka sama zapłata jak temu co 20 metrów swoją koparką?
Podobną sprawiedliwość jaką proponujesz chcieli już kiedyś wprowadzić. Dla mnie niesprawiedliwością byłoby to gdyby produkował mniej ode mnie a dostawał więcej lub tyle samo co ja i to tylko dlatego, że to sobie dzięki znajomościom załatwił. To jest niesprawiedliwe. A słowa "zwyczajnie mi się należy" kojarzą mi się z bywalcami MOPS-ów którzy na pytanie dlaczego tu stoją odpowiadają zazwyczaj tak jak ty i tam jakiś powód.

#55 Share Jahu

Jahu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo, wspinaczka

Napisany 15 czerwiec 2011 - 08:10

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 @stasiek: Czy rów kopany szpadlem jest gorszy od kopanego złotą koparką? Jak ktoś sprzedaje 100l ma np: 100zl, ten co sprzedaje 1000l (takiego samego mleka) ma 1000zl. Praca jednego i drugiego zapłacona jest tak samo (to ile który ma na godzinę to już zależy od niego samego, jego sprzętu i pomysłowości).

Edytowany przez Jahu, 15 czerwiec 2011 - 08:12.

#56 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 08:13

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Dokładnie, popieram tych którzy dostają więcej gdy więcej produkują bo oni nie bali się wziąć kredytu i zainwestować na przyszłość taki jak ty. Dużo starszych ludzi trzęsie portkami gdy tylko usłyszy kredyt i nawet boi się to słowo wypowiedzieć a to trzeba najpierw 100 razy przeliczyć przekalkulować i można brać jak jest się pewnym. Dużo pomogły dotacje z UE ale wkład własny i tak musi być ale co to za dotacje jak i ponad milion zł ludzie biorą. Ale to jest obliczone żeby zarobiła inwestycja na kredyt i jeszcze na godne życie i jeszcze sobie odłożysz. Tylko trzeba myśleć i nie bać się inwestować. Ci co się bali korzystać od początku z dotacji UE najwięcej stracili.

#57 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 09:30

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 tak tylko pomyślcie że ten który produkuje teraz 200-300l dziennie też ma kredyty do spłacenia bo często zaczynał od zera kilka czy kilkanaście lat temu. Dlaczego taki dostawca dostęje 30-40 groszy mniej.

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 09:41

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Zaraza,zaraz-wyobraźmy sobie dwa gospodarstwa-jedno o pow. 20 ha a drugie o pow. 100 ha (nazwijmy to powierzchnią startową)-załóżmy że jeden i drugi inwestuje (biorąc kredyt) -ten mniejszy bierze dajmy na to 100 tys a ten większy pięciokrotnie więcej-dalej-obaj mieszkają w okolicy gdzie o kupnie ziemi można tylko pomarzyć-inwestują,rozwijają się-obciążenia mają (stosunkowo) takie same.Ten większy dostaje jednak o 30-40 % więcej za mleko-waszym zdaniem wszystko jest ok ?Jeżeli tak to życzę Wam w okolicy sąsiada posiadającego dziesięciokrotnie więcej ziemi od was i na dodatek biorącego za płody rolne też owe 30-40 % więcej który to jeszcze powinien was od czasu do czasu "uświadamiać" a przy okazji wygrywać (np. z pomocą kumpli z Agencji wszelkie przetargi w okolicy)-zaręczam że zaraz zmieniłby się wam światopogląd.
I na koniec-nie,nie jestem jakimś tam małym rolnikiem otrzymującym za swoje mleko o te w/w 30-40 % mniej od dużego-cenę mam dosyć zbliżoną do tych "większych"-ale krew mnie zalewa jak chce się wykosić tych "małych" z rynku a pomaga w tym chór rolników którzy zapewne już ostrzą ząbki na ziemię tych właśnie małorolnych-dajcie im żyć...

#59 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 10:34

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 A czy dla Mleczarni odebranie 2000 litrów od jednego rolnika co drugi dzień to takie same koszty jak od 5 rolników po 400 litrów mleka??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 10:42

Skutki zniesienia limitu mlecznego 2014/15 Mleczarnie-tak jak Mlekpol na ten przykład mają transport "zewnętrzny" realizowany przez prywatnych przedsiębiorców-spółdzielnia płaci tyle a tyle za transport a już zmartwieniem kierowcy jest to czy odbiera on od jednego owe 2 tys czy tez od czterech...