Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duża mała kostka

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 12:50

Duża mała kostka Te prasy są dobre jeśli jest dużo ha do obrobienia i jest zmechanizowana okolica np u mnie we wsi są tylko 3 ładowacze sprasować nie problem ale w zimę nie będę jeździł od podwórka do podwórka i kostki woził do obory, belę ludzie ręcznie za toczą, w okolicy jest tylko jedna duża kostka.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duża mała kostka Dzisiaj, 03:29
  •  

#22 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 22:30

Duża mała kostka Kurde zaczynam żałować że nie zrobiłem zdjęć jak nią robiłem albo filmu bo gdzie zawsze o tym pisze to nikt mi nie wierzy.. Mój kolega ma taki zestaw Lamorghini Grand Prix 80KM ze skrzynią: 4 biegi główne 3 zakresy i żółw zając razem 3 wajchy. Ma prasę NH D800 i prasuje nią na terenowych od 3 na żółwiu do 4 na zającu prędkość to do 8Km/h. Ciągnik jakoś daje sobie z nią rade obroty silnika na 1900-2000 i przy uderzeniu tłoka praktycznie nie skacze z obrotów no może tak 20-50 nie więcej. Ja sam też jeździłem tym zestawem i byłem pod ogromnym wrażeniem tego silnika że tak dawał sobie rade. Zgniot ciężko mi określić ale kostka z 3ma sznurkami (jeden aparat jest zepsuty) nie rozpadała się a po jęczmiennej słomie miałem problem wbić w nią dwa palce od widlaka (grubość palca taka sama jak w turach)
Owszem gdyby zapiąć do tej prasy 100 lub 120KM byłby lepszy efekt.

A i zapomniałem wspomnieć świeża słoma prosto spod kombajnu stawia większy opór. Zapieliśmy do tej prasy mojego zetora 10641 Forterra (101KM) gaz na 2300obr to przy uderzeniu tłoka obroty spadały na 2050 i było słychać "jęk"ze skrzyni to było prosto spod kombajnu ojciec obszedł dwa razy dookoła a ja próbowałem prasować. Ale jak słoma była odleżana tak z 1 dzień to było ok.

Kolego a jaki masz ciągnik? Jak coś to te prasy potrzebują 1000obr na wom.

#23 Share malydyzio2

malydyzio2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 09:00

Duża mała kostka Mam Deutz Fahr Agrofarma 410 85 km i mam 1000 obr na Wom. A jak z awaryjnościa NH D800 i dostepnościa części do niej??

#24 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:03

Duża mała kostka Co do awaryjności to trudno mi powiedzieć bo to nie moja prasa. Wszystko zależy w jakim stanie kupisz prasę. Wiem że aparat mu jeden nie działa drugi coś szwankował ale go naprawił. Miał kłopoty z podbieraczem. Palce są na dwóch rurkach które są łączone na środku rurki cienkie więc łączenie poszło ale można to przerobić na kątowniki czy nawet jakiś profil mały kupić a z dobrej stali i będzie. Osłony do podbieracza kosztują dużo nie pamiętam ile ale z sipmy (kosztuje niewiele)można kupić trochę wygiąć wywiercić drugą dziurkę i jest. Co do igieł to jedna mu się wygięła to prostowaliśmy w jednym zakładzie co aluminium spawają i działała potem słyszałem ale od innego kolegi ze wszystkie mu poszły i coś wymodził i działały ale nie wiem co zrobił.
Może sporo tego co tu napisałem ale przez 2 lata użytkowania tej prasy to on naprawdę dużo sprasował tej słomy;) ja bym chciał taką mieć nawet jakbym miał włożyć w nią kasę na remont to miałbym wtedy pewność że będzie chodzić.
Ogólnie dostępność części chyba nie stwarza problemu bo jedziesz do dilera NH i zamawiasz tylko że są one drogie.
A jakie masz pola u siebie? U nas wszystko równe jak na stole czasem są pagórki. On musiał włączać przedni napęd jak jeździł po polu ja w zetorze nie czułem różnicy jak miałem włączony czy wyłączony.
Tutaj masz linki które znalazłem na Youtube

Edytowany przez melon10641, 10 czerwiec 2011 - 13:47.

#25 Share malydyzio2

malydyzio2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 10:24

Duża mała kostka U siebie mam pola równe ale też chcialbym troche na zarobki jezdizić . Wielkie dzieki za informacje i porady. A slyszałeś coś na temat pras Welgera ??

#26 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 14:03

Duża mała kostka Spoko jak coś to pytaj może akurat coś jeszcze podpowiem. Kiedyś byłem u gościa który sprzedawał Greeneland 8080 i Welgera 6000 to mi mówił że Greenelanda podpinał pod ursusa 6cyl bez turba ale dzwonił przy mnie do znajomego to mówił mu że 80KM dawało sobie rade. Co do Welgera (kostka 120) to mówił że 120KM dawało sobie rade przy nim także małe zapotrzebowanie na moc ale nie wiem jak jest w tym mniejszym być może tez. Szkoda że na Youtube jest tak mało filmów z dużymi "małymi" kostkami bo zawsze można zobaczyć jaki ciągnik pracuje.

#27 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:33

Duża mała kostka A co sądzicie o viconie greenlandzie 8080? Jak szukam są różne wersje. Farmer, industry. O co w tym chodzi?

#28 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 21:00

Duża mała kostka Mam Greenland'a CB 8080. Co chcesz wiedzieć?
Śmiga z CVX 140 i dobijam kostki,aż sznurki 7700tex pękają B)

#29 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 10:41

Duża mała kostka Jakie wymiary mają kostki po tej prasie? Czy 110km da sobie rade z nią? Czy łatwo jest dostać do niej części i czy warta szukać takiej używanej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 14:57

Duża mała kostka I jak właśnie z użytkowaniem i częściami? Czekamy na Twoją wypowiedz :D

Edytowany przez melon10641, 13 czerwiec 2011 - 15:32.

#31 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:09

Duża mała kostka Tak z ciekawosci, czy taka prasa wytrzymalaby prasowanie materialu na sianokiszonke jak wiadomo taka niedoschnieta zielonka napewno daje maszynie bardziej popalic :)

#32 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 23:00

Duża mała kostka Jak prasujesz kiszonkę to zgniot popuszczasz tak prawie na maksa. Bo jak jest mokry materiał i za mocno ściskasz to komore może rozwalić a wtedy po prasie.

#33 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:55

Duża mała kostka Jeśli kolega nie ma górek to 110KM można zaczepiać,jakoś to będzie B)
Wymiar kostki to 80x80.
Poważniejszych części nie kupowałem(złamane iglice sam pokleiłem.Sznurek miał supeł w szpuli i stąd taka sodoma,bo zabezpieczenie ,,iglice-tłok'' nie zadziałało :blink: )
To za stara konstrukcja do sianokiszonek:jeśli jest mocno przeschnięty materiał to oki,ale przy większej wilgotności trawa źle układa się w wstępnej komorze i kostki są nieregularne-zbite na dole i luźne w górnej części i nie zawsze materiał dotyka koła posuwu,stąd różnice w długości <_<
Dlatego teraz trawy zbieram przyczepą z nożami :D
Do słomy wiadomo-super sprawa :rolleyes:
PS.podobno te iglice pasują od Deutsch-Fahr'a,ale tego nie jestem pewien.

Edytowany przez bobik85, 15 czerwiec 2011 - 21:57.

#34 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 11:18

Duża mała kostka A z jaką prędkością śmigasz z ta prasą i z case? Podczepiałeś ja kiedyś do mniejszego ciągnika? Jak myślisz z jaką prędkością jeździłby z nią 110KM? I czy dużo na zgniocie musiałby popuścić? Nieźle dobijasz skoro sznurki puszczają :D Ile kostek nią zrobisz dziennie? I ile mniej więcej waży jedna?

#35 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 21:32

Duża mała kostka W granicach 10km/h,bo zboża zazwyczaj są ok i pokos co 4,5m B)
Przysłabym zgniocie opory prasy drastycznie spadają i zdarzyło mi się pracować 914,ale to była męka dla ciągnika(nie mógł jej ruszyć bez cofania tłoka do tyłu i z górki to jeszcze dało się coś zdziałać)i dla mnie tym bardziej :(
Z wydajnością u każdego będzie inaczej. Nie liczyłem dokładnie...4-5ha/h,ok.10szt./ha-->>500szt.dziennie???Czyli dla mnie roczne zapotrzebowanie :lol:
Kostek nie ważyłem.Podobno 200-250kg każda B)

#36 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 14:22

Duża mała kostka a ta 914 to bez turbo czyli 82KM bo patrzyłem na konedacie tak? A bardzo Ci spadał z obrotów przy uderzeniu tłoka? Ja w tym roku jak uda mi się sprasować dużo słomy to bym wymienił swoją rolkę na dużą małą kostkę tylko że ograniczenie u mnie to 100KM w garażu ale mogę mu podkręcić na pompie tak do 110 nie więcej ale to w ostateczności (forterra106141 a wyższy model 11441 ma właśnie 110KM). A szukałbym czegoś co ma szerokość kostki 80cm bo takie 3 wejdą akurat na tira. No i taka prasa właśnie spełnia to kryterium tylko teraz żebym ciągnika nie zajechał po sezonie xD znalazłem na youtube gościa który fendtem 110KM prasuje z Riviere Cassalis RC8080 czyli taka sama jak Twoja tylko że inny kolor o ile się nie mylę.Gość robił z prędkością 11-12km/h godzinę co bardzo mi się podobało i nawet jakbym miał jeździć swoim wolniej powiedzmy 8km/h to i tak byłbym wydajniejszy niż z rolką a za kostkę płacą więcej niż za rolke B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:27

Duża mała kostka A taka prasa FORTSCHRITT 530? Jak wypadają? Co o nich sądzicie?
Tak przeglądam te prasy i tak czasami widzę prasy krone kostka 80x80 http://otomoto.pl/pr...ack-A70036.html
Czy taki ciągnik 110km dał by radę np z tą w linku?

Edytowany przez RolnikMat, 04 lipiec 2011 - 16:11.