RolnikMat

Duża mała kostka

Polecane posty

RolnikMat    45

To właśnie o to chodzi, ludzi do pomocy coraz mniej więc wtedy ładnie turem można zbierać. I jak dla mnie jest lepsza od okrągłych bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Krone też robi takie prasy ceny niestety nie znam

 

MultiBale wyłącznie w firmie krone: do dziewięciu pojedyńczych bel, w jednej dużej beli. Technologia MultiBale upraszcza manipulację belami. Długość małych bel można regulować w zakresie od 0,3 do 1,35 m. Oczywiście można również prasować konwencjonalne bele prostopadłościenne, o długości 2,70 m.

http://www.agromix.agro.pl/model.php?id=11

http://landmaschinen.krone.de/deutsch/produkte/grosspackenpressen/bigpack-1270-multibale/

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

O tylko zapomniałem dodać że również chodzi tu o małe zapotrzebowanie mocy, a nie tak jak większość 160km tylko tak ze 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Też się kiedyś przymierzałem do zakupu takiej i też 100 kucy w stajni mam. New Holland D 800 lub D1000 (ten większy ma komputer/wyświetlacz a konstrukcja ta sama)kostki 60*90 kolega 80 konnym Grand Prixem śmiga. Oglądałem Greeneland 8080 (chyba stary vicon) kostki robi 80x80 ale mocy nie wiele mu potrzeba bo gość zapiął go kiedyś do 80KM i szło. Co do krone to rozmawiałem kierowcą który prasował dużą krone to mówił ze do tej małej to optymalne 120KM ale z tą się nigdy nie spotkałem. Hmm jeszcze jest Claas 1150 który robi kostki chyba coś ok 80*40 i też 80KM wystarczy. Jest jeszcze wiele innych marek ale nic o nich nie słyszałem i to tyle co mogę powiedzieć w tym temacie.

 

A i zapomniałem dopytać interesuje Cię nowa prasa czy używana bo to drobna różnica:P Bo jeśli chodzi o nowe to raczej powyżej 200 tyś zł albo bynajmniej w tej granicy.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

A jeszcze ją produkują kilka lat temu kosztowała ok 200 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

tak tylko koszt takiej pracy;/ fajna to jest rzecz bo o wiele bardziej wydajniejsza niż rolka i w stogu nie przemaka tak bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Najchętniej nową tylko ciekaw jestem jak się ich ceny kształtują lub używaną w bardzo dobrym stanie. Taka prasa by miała pracować z JD 6420SE

A jaką wy radzicie nową czy używaną? Miałaby prasować słomę z około 50 ha + jakieś usługi rocznie.

Edytowano przez RolnikMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nowa będzie Cię kosztować 200tyś lub nawet i więcej. Szczerze to na taki areał radziłbym Ci używaną bo taką kupisz od 30tyś wzwyż i bardziej Ci się to opłaci bo na taki areał to szkoda 200tyś. No chyba że usług będziesz miał z 400ha xD

 

A co do używanej to czasem trafiają się naprawdę ładne sztuki nie wyrobione za nie duże pieniądze. A nawet jak wyremontujesz taką to masz jak nówkę bo w takiej prasie najważniejsza jest komora jak nie jest wykrzywiona to wymieniasz igły aparaty i śmigasz. Tylko że tu już są ceny igła do NH D800 to koszt 1500-1800zł aparat 3000 a igieł jest 4 aparatów też:P do krone aparat 6tys tak mi bynajmniej operator dużej krone mówił z firmy co brykiet produkuje.

 

Co do stogu zamaka tylko najwyższa warstwa niżej masz słomę jak spod dachu no chyba że w dole jakimś złożysz to najniższa warstwa też Ci zamoknie. Pod tym względem kostka jest super a żadną rolką tego nie osiągniesz. I fajnie się ścieli bo bierzesz na widły płaty słomy tak jak stukał tłok jest to wygodne. Ja ścieliłem dla świń na głębokiej. I tu pojawia się minus bo ta słoma jest bardzo zbita, po rolce jest lepszy efekt w ścieleniu. Ale mimo wszystko wolałbym kostkę niż rolkę.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

kolego na taki areał to sobie odpuść i weź zamów usługi, ja też chce w tym roku spróbować z tak słomę sprasować ale nawet nie myślę żeby taką prasę kupić...szkoda pieniędzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malydyzio2    0

Koledzy może macie juz praktykę albo ktoś w Waszych okolicach posiada takie prasy, mam ciagnik 85 km i czy poradzi sobie z taka prasa kostki 80x70 lub 80x80 bo z tymi wiekszymi 120x80 to pewnie będzie miał ciężko ?? I jeszcze jedno prawda że najlżej chodzą i potrzebują małej mocy prasy Krone i Welgera a Classa i forschmita chodza ciężej i potrzebują wiekszego ciagnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

szkoda zachodu z takim ciagnikiem, kostke 80x70 by dawalo rade prasowac ale to sie mija z celem, szkoda ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

85KM przy 120cm to pewnie przy pierwszym udeżeniu tłoka Ci zgaśnie;) Ale z doświadczenia wiem ze z NH D800 lub 1000 da sobie rade

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Do kostki 80X80 z ciągnikiem poniżej 120KM nie podchodź :P Jeśli masz górki to i 150 nie jest za dużo,bo sama prasa waży prawie 6 ton <_<

80KM w tej prasie beczy jak niemowlę,a kostki są luźne i sypią się przy zbieraniu.Kiedyś podpiąłem do niej 914(miał silnik po naprawie głównej) i w akcie desperacji prasowałem tylko z górki,bo pod wzniesienie lazł jakieś 3km/h :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malydyzio2    0

A prawda że najlżej chodzą i potrzebują małej mocy prasy Krone i Welgera a Classa i forschmita chodza ciężej i potrzebują wiekszego ciagnika ?? Jakiej marki prase byscie polecali pod względem najmniejszej awaryjności i łatwego dostepu cześci zamiennych ? Kolego "melon10641" masz taką prasę i ciągnik z taką moca że wiesz z doświadczenia że sobie poradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Te prasy są dobre jeśli jest dużo ha do obrobienia i jest zmechanizowana okolica np u mnie we wsi są tylko 3 ładowacze sprasować nie problem ale w zimę nie będę jeździł od podwórka do podwórka i kostki woził do obory, belę ludzie ręcznie za toczą, w okolicy jest tylko jedna duża kostka.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Kurde zaczynam żałować że nie zrobiłem zdjęć jak nią robiłem albo filmu bo gdzie zawsze o tym pisze to nikt mi nie wierzy.. Mój kolega ma taki zestaw Lamorghini Grand Prix 80KM ze skrzynią: 4 biegi główne 3 zakresy i żółw zając razem 3 wajchy. Ma prasę NH D800 i prasuje nią na terenowych od 3 na żółwiu do 4 na zającu prędkość to do 8Km/h. Ciągnik jakoś daje sobie z nią rade obroty silnika na 1900-2000 i przy uderzeniu tłoka praktycznie nie skacze z obrotów no może tak 20-50 nie więcej. Ja sam też jeździłem tym zestawem i byłem pod ogromnym wrażeniem tego silnika że tak dawał sobie rade. Zgniot ciężko mi określić ale kostka z 3ma sznurkami (jeden aparat jest zepsuty) nie rozpadała się a po jęczmiennej słomie miałem problem wbić w nią dwa palce od widlaka (grubość palca taka sama jak w turach)

Owszem gdyby zapiąć do tej prasy 100 lub 120KM byłby lepszy efekt.

 

A i zapomniałem wspomnieć świeża słoma prosto spod kombajnu stawia większy opór. Zapieliśmy do tej prasy mojego zetora 10641 Forterra (101KM) gaz na 2300obr to przy uderzeniu tłoka obroty spadały na 2050 i było słychać "jęk"ze skrzyni to było prosto spod kombajnu ojciec obszedł dwa razy dookoła a ja próbowałem prasować. Ale jak słoma była odleżana tak z 1 dzień to było ok.

 

Kolego a jaki masz ciągnik? Jak coś to te prasy potrzebują 1000obr na wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malydyzio2    0

Mam Deutz Fahr Agrofarma 410 85 km i mam 1000 obr na Wom. A jak z awaryjnościa NH D800 i dostepnościa części do niej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co do awaryjności to trudno mi powiedzieć bo to nie moja prasa. Wszystko zależy w jakim stanie kupisz prasę. Wiem że aparat mu jeden nie działa drugi coś szwankował ale go naprawił. Miał kłopoty z podbieraczem. Palce są na dwóch rurkach które są łączone na środku rurki cienkie więc łączenie poszło ale można to przerobić na kątowniki czy nawet jakiś profil mały kupić a z dobrej stali i będzie. Osłony do podbieracza kosztują dużo nie pamiętam ile ale z sipmy (kosztuje niewiele)można kupić trochę wygiąć wywiercić drugą dziurkę i jest. Co do igieł to jedna mu się wygięła to prostowaliśmy w jednym zakładzie co aluminium spawają i działała potem słyszałem ale od innego kolegi ze wszystkie mu poszły i coś wymodził i działały ale nie wiem co zrobił.

Może sporo tego co tu napisałem ale przez 2 lata użytkowania tej prasy to on naprawdę dużo sprasował tej słomy;) ja bym chciał taką mieć nawet jakbym miał włożyć w nią kasę na remont to miałbym wtedy pewność że będzie chodzić.

Ogólnie dostępność części chyba nie stwarza problemu bo jedziesz do dilera NH i zamawiasz tylko że są one drogie.

A jakie masz pola u siebie? U nas wszystko równe jak na stole czasem są pagórki. On musiał włączać przedni napęd jak jeździł po polu ja w zetorze nie czułem różnicy jak miałem włączony czy wyłączony.

Tutaj masz linki które znalazłem na Youtube

 

 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malydyzio2    0

U siebie mam pola równe ale też chcialbym troche na zarobki jezdizić . Wielkie dzieki za informacje i porady. A slyszałeś coś na temat pras Welgera ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grvsia
      Witam, mam pytanie ponieważ kupiłem prasę fortschritt 550, jestem nowy w tym temacie i chciałbym robić usługowo lecz nie mam pojęcia jak sobie liczyć za tą usługę, za sztukę, od hektara czy jeszcze od czegoś innego?
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez edward93
      Witajcie, planujemy zakup prasy jednak problem w tym że nie możemy się zdecydować jaki model i jaka firma dokładnie. Wybór mamy John deere lub kuhn rotor na pewno. Wiemy że to musi być jedna z tych firm jednak model nie jest wybrany. Chciałbym uzyskać jakies opinie na temat jakichkolwiek modeli tych pras czy polecacie czy nie i dla czego i na jakim pracowaliście. 
    • Przez duda30
      Witam . Proszę o radę. Pierwszy raz robiłem słomę w dużą kostkę i mi zmokła dosys mocno na polu i czy te kostki obeschną czy co mam z tym problemem zrobić?
    • Przez wojt3p
      Witam jestem użytkownikiem prasy od roku czyli jestem po pierwszym sezonie. Mam do wymiany tuleje na głównym korbowodzie. Moje pytanie do użytkowników  tych i podobnych pras. gdzie można dostać części ? Pytałem w jednym miejscu i wycenili mi ją na 3 tyś zł. i wydaje mi się że to lekka przesada. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących np wymiany sznurka itd...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj