Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marecki1331

marecki1331

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 16:53

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Tak jak w temacie poszukuję ciągnika do transportu drewna z lasu-będzie to tzw. gałęziówka i metry.Transport będzie się odbywał jedną przyczepą o ładowności 4-5 ton.Na zakup traktora mogę przeznaczyć 15-17tyś PLN.Wstepnie rozważałem c-360,c-360 3P, c-385,zetor 8011.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Dzisiaj, 13:15
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:06

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Za te pieniądze 60-ke nawet kupisz ale to kiepski ciągnik do lasu. Za 17 koła zetora czy 80-ke to kupisz wraka.
KPK Kumurun Team

#3 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:11

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna W tej cenie to raczej starszego MTZ 82. Do lasu idealny... Silnik oszczędny... Dobry uciąg, tanie części no i przedni napęd...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:18

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Nie żebym chwalił bo mam ale faktycznie michal1993 ma rację. Tanie części bez problemu dostępne w chyba najbardziej rozbudowanej internetowej sprzedaży, prosty z w miarę przyzwoitym uciągiem. Jest bardzo dużo na jego temat na forum.
KPK Kumurun Team

#5 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:04

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Do lasu tylko mtz82

#6 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:38

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna a może jakąś kubote one maja najmniejszy promien skrętu

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:41

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Nie wiem czy promień skrętu jest tu problemem. Myślę że największą barierą która ogranicza możliwość wyboru większej ilości ciągników jest budżet.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maciek09

maciek09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 19:03

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Jak do lasu to tylko z przednim napędem.

#9 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 05 czerwiec 2011 - 19:07

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Jak by miał te 50000 tyś to było by o czym rozmawiac :D

#10 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 19:38

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna no myślę że jakiegoś mtz byś dorwał albo zetora w tych granicach cenowych

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#11 Share marecki1331

marecki1331

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:36

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna MTZ=rosyjska myśl techniczna,a do takowej jestem w tej chwili mocno uprzedzony poprzez roczną eksploatację uaza 452D naszpikowaną awariami typu hamulce-2 razy,uszczelka pod głowicą,przeguby w przednim moście itp przy rocznym przebiegu 10 tyś km.Ciągnik będzie użyty do transportu drewna z lasu na plac(nie do zrywki po lesie) ponieważ sprzedaję drewno kominkowe.W rosyjskim sprzęcie komfort(hałas) jest chyba na poziomie c-360,a jak ze spalaniem w porównaniu z 60-tką?.

#12 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 21:01

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna nowych belarusów raczej tak szczerze mówiąc nie polecam zbytnio do transportu przez te skrzynie skomplikowane strasznie ..... ( jestem posiadaczem nowego 1025 i wiem co mówię) a co do awari to się niezgadzam może trafi się co jakiś czas jakiś wadliwy model ale tak to dobre ciągniki jak na tą cenę, najwięcej szumu robią ci co ich nie mają a obiła się im jakaś plotka o uszy. przedewszystkim szukaj czegoś z dobrą skrzynią bo tak szczerze mówiąc wolę jeździć ze zbożem c360 3p niż nowym belarusem 1025 ( to za sprawą skrzyni typu zgrzytu zgrzyt a raczej reduktora)

Edytowany przez piotrb14, 05 czerwiec 2011 - 21:03.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 05:32

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna Uazem w wojsku jezdziłem i to nie auto tylko złom. 5 lat miałem łade niwę i chwaliłem. Teraz mam mtz-ta z 92r i też chwale. Nie jest to uaz i nie psuje się tak jak by się to mogło wydawać. Twoje uprzedzenie do mtz-ta nie jest słuszne.W nowszej kabinie jest O WIELE ciszej niż w 60-ce a myślę że i w starej też. W transporcie spali na pewno mniej na każdą przewiezioną tonę bo mtz jest dobre 10km/h szybszy i ponad 20 koni mocniejszy. Więcej pociągnie i szybciej przywieziesz. Jeżeli nie zależy ci na przednim napędzie to zwykły mtz 80 spali jeszcze mniej niż 82 i lepiej chodzi z przyczepą na drodze. A co do skrzyni to nie jest zle. Trochę wprawy i nie ma opcji żeby biegi zgrzytały w 82.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 06 czerwiec 2011 - 07:51

Jaki wybrać ciągnik do transportu drewna za te pieniądze co kolega posiada to tylko MTZ. 60 będzie dojechana. a w rusku więcej kucyków. znajomy posiada mtz82 i go sobie chwali. mówi że na mth wychodzi mu7-9 litrów zależy jak jeździ.
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź