Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 wrzesień 2007 - 11:26

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę Witam!
Ostatnio ojciec coraz wiecej gada mi o talerzówce.
Chcemy kupic cos do naszego zetorka - mysle o czyms w granicach 3.6m i bez zwględnie ciągana.
Widziałem na autogieldzie ze koles nie daleko ma wlasnie takie 3.6m "ruska" - co to sa za talerzówki? warto to kupic? przez telefon mowil ze talerze sa kiepskie i pewnie trzeba je bedzie wymienic.
Ojciec cos mowil ze kumpel powiedzial ze ruskie sa do d*py bo nie maja regulacji - wlasciwie to tylko jedna do regulacji glebokosci i jedna do kata - koles co ma ciagana 3.9 z uni mowil ze u niego kazda sekcja ma niezalezna regulacje.

Jak to jest własciwie. Jakie macie doswiadczenia z talerzówkami - my nie mielismy zadnej, zadnej nawet nie pozyczalismy to nie wiem na co patrzyc przy zakupie
aaa i jeszcze jedno - oczywiscie kupujemy uzywke bo ceny nowych ---- uuuuu

pozdrawiam i czekam na wasze opinie i komentarze
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę Dzisiaj, 09:32
  •  

#2 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 11:33

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę najważniejsze żeby była ciężka i tak ogólnie żeby była sprawna :)
i jeszcze regulacja to podstawa
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 11:40

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę a moglbys jakims konkretem zarzucic? jesli chodzi o talerzówki to jestem zielony jak lebioda:)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 12:59

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę Zwróć uwage na rame, czy nie jest pokrzywiona, nie ma peknieć itp. Stan talerzy, wymiana jest kosztowna i pracochlonna. Jeśli ciągana koniecznie stan hydrauliki. Łożyszka też są ważne.

#5 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 13:08

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę Kilka punktów regulacji konta natarcia talerzy to wg mnie podstawa przy talerzówce. Na polu nigdy nie ma takich samych warunków, czasami trzeba zrobić głębiej. A bez takiej regulacji to może się okazać że ciągnik okaże się za słaby żeby pociągnąć głębiej lub będzie dużo resztek pożniwnych będziesz musiał jeździć dwa razy. Chyba że kupisz talerzówkę z dwoma sekcjami talerzy ustawionymi pod stałym kontem (coś w stylu Aresa TL).
Druga bardzo ważna rzecz. Ja osobiście nigdy w życiu nie kupił bym już talerzówki bez wałka. A tym bardziej w układzie X.

Kupując talerzówkę warto zwrócić uwagę na stan talerzy. Gdyż wymiana wszystkich nie jest wcale tania. Jak pól zawieszana to stan kół i siłowników. Bo jeśli siłownik ma wycieki z uszczelniaczy to pół biedy. Gorzej jak tłoczysko jest porysowane. Bo siłowniki do tanich także nie należą.

No i trzeba się dobrze przyjrzeć ramie. Jak spawana to z góry odpada. A już na pewno nie kupił bym z jakimiś nad spawanymi lemieszami. No i czy rama jest prosta. Jak sami szukaliśmy to niektóre patrzyły z "winkla" lub któryś narożnik był wyżej niż reszta ramy. A taka talerzówka na pewno ładnie w polu nie zrobi.

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 17:16

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę byłem, ogladałem
kazda sekcja ma niezalezne ustawienie kąta,
regulacji jakos nie zauwazyłem - czyby regulowało się wysokością koła?
łożyska ok, w jednym miejscu ma dospawany katownik - koło uchwytu przedniej prawej cwiartki talerzy. silownik nibby ok,
niestety nie ma ani boków ani z tyłu zadnego wału - mam nadzieje ze uda nam sie w przyszlosci cos dokupic.

jak myslicie 3.6m z talerzami 510 bedzie ok na 100km? chlopaki obok niby maja 3.9 do pronara 1025a ale sam nie wiem bo niektorzy tez polecaja 3m do 100km
talerze sa do wymiany ale mysle ze tylko tył, reszte jakos sie powybiera i 2 sekcje sie uskłada
ile mozna dać za taka talerzowke?

#7 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 19:06

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę Koła ma po środku czy całkiem z tyłu? Skrajne talerze w tylnej sekcji mają mniejszą średnicę? Bo jak nie to może dość spore bruzdy zostawiać pomiędzy przejazdami.

Zależy jaką masz ziemię. Ja na lekkiej ciągałem 3,2m U-914, czwórką polową.
A nie będzie problemów ze znalezieniem i zamocowaniem wału? Bo wież mi że jak talerzówka ma wałek to jak dzień do nocy.

Ciężko coś powiedzieć jak samemu się nie widziało. Będziesz jeszcze w tym roku potrzebował talerzówkę. Bo jak nie to może nie ma co się spieszyć? Zimą kupisz taniej :) .

Bo nie zawsze warto kupić bliżej.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 19:26

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę koła ma raczej po srodku,
co do talerzy to brzegowe były takie same jak inne - ale spoko i tak bysmy wymieniali cały tył wiec wtedy bym dokupił jakies mniejsze - gładkie,
w sobote o ile pogoda pozwoli to jedziemy na probe, nie chce zbytnio mowic o cenie ale koles wycenil ja na 1/3 tego co ty chciales wiec wydaje mi sie jesli nawet wsadze w nia jakies 3-4tysiaki to i tak bedzie warto

właśnie znalazłem identyczną na allegro - http://www.allegro.p...wka_ruska_.html
warto cos takiego kupowac?

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 13:41

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę Ja tyle chciałem bo moja była igła <_< . I tyle dostałem ;)

Jak nie pogięta to chyba warto.

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 14:08

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę @kat zgoda, twoja była ideal no ale były takie czasy ze nie do konca bylismy na kupnie talerzówki, teraz mysle ze jak wsadze podobne pieniadze to bede mial podobna talerzowke, zobaczymy co z tego wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 17:00

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę sprawdz na jezdzie probnej czy dobrze wbija sie w ziemie, bo nie jest za bardzo masywna, a wal dorobisz we wlasnym zakresie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:52

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę tam sa dosc rozwalone talerze wiec nie wiem czy sprawdze

#13 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:56

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę A może pomyśl nad nową z Meprozetu dość solidny sprzęt całkiem nieźle sobie radzi. z reszto zapytaj wojtka3222 on jest użytkownikiem takiego sprzętu.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 21:05

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę a więc... <_<

ja swojej szukałem na żniwa ale nic ciekawego nie było...jeździłem nawet dośc daleko oglądać ruską X bo koleś mówił że stan bdb.jak ją zobaczyłem to za cenę złomu mógłbym ją kupić ale po co... dałem na jakiś czas spokuj...zimą znalazłem ogłoszenia w anonsach.koleś maił więcej sztuk więc było w czym wybierać... :) moja kosztowałą 6 tyś.jak mi ja przywiózł to była w garażu ze 3 tyg wszystkie talerze była na jednej kupce ;) rozebrałm co się da, i wsumie jak włozyłem w nią 200 zł to góra...
talerze mam 60 cm ale wszystkie gładkie.

wał musibyć bo zawsze lepiej wyrówna pole, ale przede wszystkim lepiej zatrzymuje wilgoć w glebie i poprawia kiełkowanie samosiewów, co jest bardzo ważne po żniwach.ja jestem za wałem oponowym.

polecam talerzówki w V jeździsz jak pługiem i jest tylko jedna bruzda na środku a pole równe.w X nie zawsze się to udaje.

ja robie po żniwach dwa razy.pierwszy jak najpłycej 6-8cm drugi 8-10cm.głębokość ustawiam na siłowniku, jest tam ogranicznik i cała masa otworów.
bawiłem się w ustawianie kąta ale u mnie jest to dość kłopotliwe i mam teraz ustawiony na max, ą głębokośc reg na kołach.

ile ma kosztować???bo jeżeli talerze są do wymiany to chyba nie warto...

PS.felgi na bliźniaki kupiłes??? :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 21:23

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę za ta koles wola 4tys, wiec mysle ze jak wymienie jeden rzad talerzy (16) to i tak bedzie w miare ok, 3.7m to jest 2 razy tyle co mi plug zabiera:)
jutro podjade podczepie pod traktor i zobaczymy co bedzie popatrze jeszcze jak wyglada regulacja glebokosci na silowniku, docelowo kupilbym jeszcze jakis wal i bylaby gitara

na moje ha juz nie mysle o nowych maszynach - to lekka glupota, za 1/3 ceny mozna kupic porzadny sprzet a w tym przypadku talerzówki ona u mnie bedzie chodzic 2 dni w roku wiec po co wydawac 20tys?

blizniaków nie robie - na tych oponach agregat i rozsiewacz juz zadnych sladów nie robia - niby tylko 6cm wiecej ale to jednak 15% wiecej:)

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 14:34

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę no to kupiona:)
za chwile zrobie fotki i pokaze w jakim jest stanie, z tego co zauwazylem jedno łozysko jest do wymiany:)
jesli juz nie bedzie lało to w poniedziałek jedziemy na probe:)

tak jak mowilem dodałem fotki: http://www.agrofoto....t...i&img=28830

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 18:38

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę pisaliscie zeby brac wal do talerzowki, dzis ojciec gadal z dwoma roznymi osobami i zdecydowanie polecali brony 14cm - co wy na to? ktos ma jakies doswiadczenie? moze porownac do walu rurowego?

#18 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 18:57

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę raczej nie... bronowanie wzdłuż po talerzówce daje słaby efekt, zapychają się i słabo równają...co innego w ukos albo w poprzek pola.możesz się sam przekonać <_< brony na łańcuch za talerzówkę i na pole.

ja jestem za wałem.

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 19:10

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę zobaczymy, dzis mnie ojciec uswiadomil ze zostal jeszcze jeden kawalek pola, taki dupiaty, raptem 1.3ha na gorce z kamieniami, ze scierniskiem i tam postaram sie przetestowac talerzowke, ale dopiero jak ojciec skonczy orac pod pszenice a tego jeszcze zostalo ze 13ha, wiec troszke pojezdzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:18

Zakup talerzówki - na co zwrócić uwagę ja mam talerzowke 3,2m zawieszana pracuje w 1614 i jest oki.podstawa to prosta rama i dobre talerze. uwazaj na jakich panewkach jest talerzowka bo czasem trudno dostac ja mam polska wszystkie czesci dostepne.

Dodaj odpowiedź