Skocz do zawartości

Zdjęcie

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 06 wrzesień 2007 - 10:35

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus schemat ładowania akumulatora w oparciu o Alternator ŻUK 6 diodowy-dla Ursus z układem kontroli ładowania za żarówce
UWAGA
Kontrolka ładowania -żarówka koniecznie 12V/4W-mniejsza moc moze spowodować brak ładowania

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 19:43

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus a jak podłączyć altka w bizonie?, czy ten schemat dotyczy też poloneza z wbudowanym regulatorem?, bo w 60podlączyłem wzbudzenie ,poprzez kontrolke i działa,teraz musze kupić kolejny alternator z poldka do 80,oryginalny umarł,a w kombajnie jest już 24v i trzeba reanimować stary, :),jak kupiłem kombajn ,to altek był niepodłączony

#3 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 20:01

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus

a jak podłączyć altka w bizonie?, czy ten schemat dotyczy też poloneza z wbudowanym regulatorem?, bo w 60podlączyłem wzbudzenie ,poprzez kontrolke i działa,teraz musze kupić kolejny alternator z poldka do 80,oryginalny umarł,a w kombajnie jest już 24v i trzeba reanimować stary, :),jak kupiłem kombajn ,to altek był niepodłączony

niewiem jaki masz alternator-rysunek oparłem o alternator Żuka 6 diodowy

#4 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 19:03

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus Pojawiło się trochę pytań co do tego schematu ładowania więc jeszcze raz pozwole sobie coś napisać

Na przedstawionym rysunku są 2 tryby pracy -postój-ciagnik nie uruchomiony kluczyk włożony do stacyjki lub też brak ładowania-uszkodzenie

Na pierwszym rysunku u góry -przedstawiono pozycję -ciagnik nie odpalony na wyjściu DW alternatora Żuk niema napięcia 0V wiec przekaźnik nie jest zasilany co przez swoje styki-noermalnie zwierny zasila obwód od masy poprzez swoje styki poprzez żarówkę do zacisku 15 stacyjki co spowoduje świecenie kontrolki

Na drugim rysunku poniżej pierwszego ciagnik uruchomiony na wyjściu DW alternatora pojawia się napięckie powyzej 7V co wzbudza przekaźnik -uruchamia go powodując rozłączenie styków (przekaźnik zasilany uruchamia rozwarcie styków) co w tym wypadku gasi -przerywa zasilanie kontrolki sygnalizując że ładowanie jest bo niema tz czerwonej kontrolki-ostrzeżenie..

Co do samego przekaźnika mozna użyć dowolny np MT12,R461 które posiadaja styki w spoczynku-brak zasilania zwarte styki a zasillenie go spowoduję pracę przekażnika rozwierając tym styki

Dodany obrazek

rysunek przekaźnika samochodowego- schemat styków
Dodany obrazekDodany obrazek

#5 Share ziom3

ziom3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 19:03

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus mam problem- odłaczyłem zgodnie z schematem (przekaznik 561) ale jak odpale ciagnik to po chwili mi zarówka zaczyna mrugać???? co jest nie tak????? ;)

#6 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 19:19

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus sprawdź podłaczenie od złącza DW ,szcotki są dobre??? jak ciagnik nie zapalony żarówka świeci a po odpaleniu mruga???? czy przygasa??? nie gaśnie???

#7 Share ziom3

ziom3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 20:58

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus sprawdziłem połaczenie od dw , jak nie jest zapalony to swieci a jak odpale to po chwili zaczyna mrugac ,(przekaznik drży on rozlancza i włancza ) tylko mruga a czasami gasnie ale na chwilke
co jest nie tak??

#8 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 21:24

sprawdziłem połaczenie od dw , jak nie jest zapalony to swieci a jak odpale to po chwili zaczyna mrugac ,(przekaznik drży on rozlancza i włancza ) tylko mruga a czasami gasnie ale na chwilke
co jest nie tak??

sprawdź szczotki w alternatorze-jesli jest oki -to coś dupiany przekaźnik ale też sprawdź jakość połaczeń na regulatorze oraz pomiedzy zaciskiem śróbowym alternatora a rozrusznikiem

ps
jak szczotki są dobre daj mi namiary wyśle ci mały przekaźnik -z kabelkami i opisem co i jak-tak będzie najlepiej

#9 Share ziom3

ziom3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 21:38

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus sprawdziłem wszystko ,, jest ok co przesles / ?? przekaznik i schemat ?? ile bedzie to kosztowac?tak z ciekawosci .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus Dzisiaj, 01:24
  •  

#10 Share ziom3

ziom3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 21:40

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus podac ci adres?

#11 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 06:21

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus podaj mi adres na PW a wyślę -koszty??? za darmo ,chce zakończyc temat twoich kłopotów

#12 Share ziom3

ziom3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 październik 2007 - 15:13

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus czemu mi sie przekaznik grzeje i nie rasz mruga lampka??? ;)

#13 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 03 październik 2007 - 19:30

czemu mi sie przekaznik grzeje i nie rasz mruga lampka??? ;)

to chyba w tym przypadku wina altka... co z tą diodą o której pisałem??? założyłeś???

#14 Share ziom3

ziom3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 październik 2007 - 18:01

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus jeszcze nie załozyłem. a morze byc przyczyna tego swiec. ze mam żarówke 2W a nie 4W????

#15 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 07 październik 2007 - 07:53

jeszcze nie załozyłem. a morze byc przyczyna tego swiec. ze mam żarówke 2W a nie 4W????

żarówka 4W ma sens jakby była w alternatorze 9 diodowym- a przy przekaźniku niema znaczenia-moze być nawet dioda świecąca ....

jeszcze raz zapytam czy zastopsowałeś diodę o której wcześniej rozmawialismy!!!???

#16 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 08 maj 2011 - 14:52

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus czy przekaźnik 561 można zastąpić przekaźnikiem 53 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 08 maj 2011 - 16:28

schemat ładowania akumulatora w oparciu o alternator ŻUK 6 diodowyz sygnalizacją ładowania dla Ursus Co to za przekaźnik 53? :blink:
Przekaźnik ma być NZ,czyli Normalnie Załączony.
Ten od przerywacza to chyba nie zabardzo się nadaje,bo jest na załączanie i w dodatku montowany na ścieżce co może być problemem z podłączeniem konektorów.Przekaźniki są po 3zł.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv