Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 12:30

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Miał ktos już problem z siłownikami od podnosnika w tych ciągnikach, są 2 siłowniki grubszy i cieńszy i ten cieńszy od zimy ciasnawo chodził a teraz pod kosiarką 2,1m zaczoł cieknąć, czy to cieknięcie ustanie, bo ciągle olej ze rdzą cieknie, na wiosnę psiukałem wd 40 to się rozchodził, ale teraz pod kosiarką złożoną do boku nieźle jest obciążony, no i teraz czy to cieknięcie narazie malutkie zniknie czy siłownik da się regenerować czy musi być nowy, czy można dobrać zamiennik siłownika czy musi być oryginał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Dzisiaj, 13:30
  •  

#2 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 20:18

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target U mnie to od nowego własnie po tym siłowniku jest delikatny znak ze własnie olej w znikomych ilosciach cieknał z rdza,ale teraz juz chyba nie leci bo nie widze nowych sladów.
A u ciebie bardzo leci?ile juz masz w nim mtg? <_<

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:23

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target u mnie po tej zimie pojawiła się rdza i przestał się sam opuszczać, bo nikt nie widział problemu w tym że ma zostawać ciągnik z opuszczonym podnosnikiem poza mną, no i lałem wd40 aż do bulu i się rozchodził i było ok, a teraz znowu wolniej opuszcza tzn blokuje się na tym cieńszym siłowniku i jak pojeździłem z kosiarką 2,1m złożoną siłownikiem do boku to wtedy cała masa kosiarki chyba na tym jednym siłowniczku spoczywa bardziej to widzę że się popocił heh,
ile nowy może kosztować czy to się regeneruje?> może go rozebrać i wyczycić by się dało?
serwisant kiedys mi mówiłże od zostawiania z podniesionym tak się robi heh

#4 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 21:22

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target A podnosnik jak masz uniesiony i chcesz opuscic to opada to opadnie sam czy z tyłu musi byc pare kg aby opadł?
Ja nie wiedziałem ze od uniesionego podnosnika dzieja sie takie rzeczy :blink:
U mnie to prawie zawsze jest uniesiony podnosnik :huh:
Sam własnie jest ciekaw czy mozna to jakos naprawic czy konieczna jest regeneracjia <_<

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:41

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target u mnie nie opadnei nawet jak zgasze z ciężką maszyną to trzyma

#6 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 13:41

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Mi chodzi o to ze jesli ciagnik jest zapalony i masz uniesiony podnosnik i nic na nim nie nasz, to czy ci sam opadnie czy musi byc z tyłu kilka kg?

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 22:16

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target opada sam ale powoli ale po zimie nie chciał opadać to lałem wd40 po siłowniku i się rozchodził a teraz znowu wolniej opada,
ps. nie brzęczy ci coś i nie piszczy w wentylatorze od nadmuchu w kabinie?

#8 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 17:46

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target U mnie nie opada musi byc kilka kg,A ty jak polałes WD40 to zaraz sam ci opadał,bo chyba bebe musiał sprubowac z tym polaniem :huh:
u mnie w wentylatorze wszystko ok,tylko miałem problemy z zapowietrzaniem,okazało sie ze trzeba było wymienic membrane koszt 250 zł :blink:

#9 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 08 czerwiec 2011 - 20:58

ps. nie brzęczy ci coś i nie piszczy w wentylatorze od nadmuchu w kabinie?

Co prawda mam inny model ale kabina ta sama, wentylator jest na łożyskach ślizgowych i najprawdopodobniej ma już luz i dlatego piszczy.

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 21:35

U mnie nie opada musi byc kilka kg,A ty jak polałes WD40 to zaraz sam ci opadał,bo chyba bebe musiał sprubowac z tym polaniem :huh:
u mnie w wentylatorze wszystko ok,tylko miałem problemy z zapowietrzaniem,okazało sie ze trzeba było wymienic membrane koszt 250 zł :blink:

nie tak zaraz psikałem i podnosiłem i opuszczałem z maszyną, ale rozchodził się i myslałem że będzie ok a ostatnio znowu przestał opadać i pojawiła się smuga rdzawa po podniesieniu teraz znowu psikałem i ćwiczyłem siłowniki i narazie sam swobodnie opada
ps jaka membrana?

Edytowany przez Ferdek07, 09 czerwiec 2011 - 21:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 22:57

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Membrana w pompce od paliwa,a ty wentylator juz zrobiłes? ;)

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 07:40

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target narazie nie ma czasu zajrzeć no i się uspokoił narazie, zaczoł piszczeć jak kilka dni po 12 godz chodził ciągnik w prasie i kosiarce a wentylator na 2-3jak
a siłownik po co dziennym pryskaniu go penetrusem i wd 40 narazie się nie poci ale zobaczymy co będzie jak pojeżdzę z kosiarką 2,1m złożoną do boku ;)

Edytowany przez Ferdek07, 11 czerwiec 2011 - 07:42.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 23:10

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Można dokupić komplet uszczelniaczy do siłownika za jedyne 400zł ale zmienić to to też nie prosta sprawa <_< robił ktoś to już? z lekkimi maszynami prawie nic nie cieknie ale z cięższymi już się poci

#14 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:24

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Jak się tylko poci to ja bym zostawił na razie. Co do wentylatorów to u mnie tak piszczały, że nie dało się z nimi pracować bo bałem się, że się rozwalą. Rozebrałem wszystko przedmuchnąłem sprężarką i jest git. Po prostu dostało się tam dużo kurzu, który powodował tarcia i przez to tak piszczało. Radzę często czyścić filtr od kabiny, bo ma kiepskie położenie i się mocno zabrudza.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 18:17

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target komuś nie tak dawno pękła sprężynka na tym forum podtrzymująća pedał sprzęgła ile ta sprężynka kosztuje?

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2011 - 18:31

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Ferdek myjesz ciągnik myjką wysokociśnieniową?

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 19:57

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target Siłownik mozna zregenerować w zakładzie zajmującm się naprawą elementów hudrauliki. Mogą dorobic nowy tłok zmienić uszczelniacze nie koniecznie za 400 zł. Swoją drogą z czego oni te siłowniki robią, że rdzewieją.

#18 Share Fu2000

Fu2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:03

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target na siłowniki uważajcie zimą.. bo tak się je załatwia .. kiedy zostawisz ciągnik z podniesionymi ramionami siłowniki są wysunięte.. zamarznięte chowając się rozwalają te uszczelniacze.. to samo jest w turach zostawionych z wys. siłownikiem. Regeneracją zajmie się bez problemu firma która zajmuje się hydrauliką siłową, naprawą węży hydraulicznych itd.. w podlaskim mogę Ci polecić kilka firm. Co do wentylatora mogę Ci pomóc, robiłem to w dwóch rodzajach kabiny. a co do spręzynki sprzęgła to nie jest droga.. ale ja już po 5 wymianie dałem sobie na spokój i jest bez.. hm ewentualnie można dobrać inną i ją zaadaptować, napewno wytrzyma dłuzej bo oryginalne są twarde i kruche.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 09:37

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target hmmm, te uszczelnienia to jakaś firma od hydrauliki dobierze takie jak trzeba, czy muszą być oryginalne od sdf za 400zł? serwisant polecał się że wymieni to a w innych firmach rozcinają i zespawują ten siłownik,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 19:01

Cieknący siłownik od podnonika w R3 evo 85 Target nie musi sdf, inni też to zrobią jak należy, nie dadzą Ci cieknącego :) jeśli ktoś sie podejmie naprawdy da Ci siłownik sprawny. własciwie wątpie że serwis Ci to zrobi w SDF i odeśle do niemiec lub włoszech, oni podeślą gdzieś do zakłądu w polsce i Ci to tak samo zrobią tylko jeszcze pośrednictwo zarobi.. :)

Dodaj odpowiedź