Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach?

163 odpowiedzi na ten temat

#121 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:24

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? @kissmy...glownym czynnikiem determinujacych ich do powrotu sa $
@ saszeta w umowie nie ma ceny gwarantowanej, zapewniaja sobie rynek zbytu i moim zdaniem ok. Wydaje mi sie ze jest to wierzcholek gory lodowej
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Dzisiaj, 03:53
  •  

#122 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:39

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? czasy się zmieniają, dzisiaj trudno jest przeżyć na samej satysfakcji z ciężkiej pracy, więc liczy się również wynik finansowy i tutaj pojawia się bardzo istotne pytanie: czy ktoś z Was należy do grupy producentów ziemniaków jadalnych/przemysłowych?

#123 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 11 luty 2014 - 11:12

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? ja naleze tylko ze nie do oficjalnej... jest na 3 i nasza grupa wyglada tak ze nawóz SOR materiał kwalifikowany bierzemy raem wtedy możemy negocjować cene bo jest ilość... a jezeli chodzi o zbyt to dogadujemy sia tak ze który ma towar naszykowany to zawozi... albo łdujemy tira kazdy po 500 woreczków... wszyscy moga wystawic F-wat... a i co najważniejsze jak pijemy to kazdy stawia 0,7 :D

Edytowany przez damii1, 11 luty 2014 - 11:13.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:03

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? no tak, to już jest jakaś forma współpracy;] a produkujecie jednorodny towar (te same odmiany)? i dlaczego nie sformalizujecie tej grupy, rozszerzając ją jednocześnie?

#125 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 11 luty 2014 - 22:33

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Grupa w polskich realiach nie ma prawa bytu, zbyt zawistne społeczeństwo. Oczywiście pojawiają się mniejsze lub większe grupki i coś tam próbują ale tylko do czasu jak wszyscy ciągną w miarę jednakowo, jak tylko komuś się polepszy to zaczyna zgrzytać i wszystko się sypie.

#126 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 12 luty 2014 - 07:28

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? u mnie jest jedna grupa ale z innej brańży. Rządzi jeden, sprzęt na grupę kupuje pod siebie, budynki także. Zebrania członków grupy są ale nik nic do powiedzenia nie ma

#127 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 12 luty 2014 - 12:19

no tak, to już jest jakaś forma współpracy;] a produkujecie jednorodny towar (te same odmiany)? i dlaczego nie sformalizujecie tej grupy, rozszerzając ją jednocześnie?

główne odmiany produkujemy takie same te same nawozy i środki... a co do założenia oficjalnej grupy to jeszcze trochę to potrwa.... mamy znajomych co mają grupę tylko na jarzyny i nie zakladali grupy przez unię ( dofinansowania ) tylko między sobą tłumaczyli się że kontrolę są im nie potrzebne i nie chcą żadnych pieniędzy od uni....

#128 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:51

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Wydaje mi się ,że jest to duży błędem takie myślenie, to tak jakby ktoś jedno osobowy gospodarz nie chciał wsparcia (dofinansowania ) na ciągnik lub inne maszyny lub co gorsze nie chciałby żadnych dopłat bo żadna kontrola jest mu nie potrzebna ,mamy takie realia ,że jeśli ludzie są dogadani i jest ku temu okazja to trzeba ją łapać

Edytowany przez Camry, 12 luty 2014 - 20:55.

#129 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 luty 2014 - 06:55

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? spółdzielnie to już były w poprzedniej epoce ale że eurokomuna ciągle na topie...

#130 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 25 luty 2014 - 18:00

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Stwierdziłem że ograniczam jednak areał. Zbyt wysokie koszty aby ryzykować uprawę na słabszym stanowisku, Miało być 0,6ha więcej ale zakładając że urodzi mi się 20 ton dużych po 350zł/tona daje to ok 7 tys zł - wszelkie koszty wychodzi że nie ma sensu ryzykować tym bardziej że trudno niezmiernie wyciągnąć z tej ziemi plon 40t handlowego z ha. Tak więc 20 t z 0,6ha to wariant optymistyczny. Lepiej sprzedać 1,5t sadzeniaka po 1000zł/tona, wziąć wyższą dopłatę i mieć czyste ręce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 25 luty 2014 - 19:12

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? 0,6 ha :blink: za dużo żeby zjeść, za mało aby sprzedać.

#132 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 25 luty 2014 - 19:55

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Zależy jak dla kogo nie wiesz ,że jednemu podobają się ogórki a drugiemu ogrodnika córki? ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#133 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 25 luty 2014 - 20:53

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Sadzę koło 3ha - dla jednych mało dla innych dużo. Chciałem zaryzykować na innej działce kawałek ale nie ma co i to taka kalkulacja dla tych którzy liczą na kokosy.

#134 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:34

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? ja sadziłem1ha.Kiedys bywało więcej .Zal mi starych klientów by ich puścić .Klienci się co rok wykruszają i dlatego 1 ha.Ale w tym roku ograniczam do 0,75ha bo widzę co się dzieje z sadzeniakami-praktycznie na wszystkie lepsze odmiany były zapisy.Jest ssanie na sadzonki co równa się tanie pyry.Chłopy nie ma co się oszukiwać-w tym roku pieniędzy z tego nie będzie.A żeby co niektóry się ze mnie nie wyśmiewał -to miałem w mijajacym sezonie 50 t/ha (Winety) jadalnego.Jak dla mnie to sporo roboty i problemu ze sprzedaniem

#135 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:05

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Panowie to, że sadzeniak jest tak brany nie znaczy, że biorą ja tak bo są nowi napaleńcy. Ja podam wam przykład znajomego gdzie posadził ziemniaczki na sadzeniaka i pech bo wszystko co posadził poszło pod talerzówke (sadzone kwalifkowanym materiałem) i niestety prawie na cała gospodarke musi kupić sadzeniaka a pewnie nie jeden taki był.

#136 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:41

Panowie to, że sadzeniak jest tak brany nie znaczy, że biorą ja tak bo są nowi napaleńcy. Ja podam wam przykład znajomego gdzie posadził ziemniaczki na sadzeniaka i pech bo wszystko co posadził poszło pod talerzówke (sadzone kwalifkowanym materiałem) i niestety prawie na cała gospodarke musi kupić sadzeniaka a pewnie nie jeden taki był.

tez w tym trochę prawdy jest, bo znam dwie takie osoby którym sadzeniaki wypadły całkowicie i musieli kupić na cały swój areał

#137 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 26 luty 2014 - 23:00

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? W tym roku ogólnie sporo sadzeniaka nie wytrzymało badań.

#138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2014 - 23:32

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? W mojej okolicy nie slyszalem jeszcze glosow zeby ktos mial zamiar sadzic mniej..najlepsze jest ze kazdy gada ze bedzie kleska klapa itd a jak pytasz ile sadzi (wiedzac ile mial w ub.r.) to o conajmniej pare ha wiecej :P nie rozumiem tego toku myslenia :D ;)

#139 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 luty 2014 - 23:54

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Bo każdy liczy że sąsiada przestraszy i sąsiad posadzi mniej :D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 28 luty 2014 - 11:20

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Każdy liczy że jak zaleje bądź wysuszy to nie jego uprawę a inny rejon.