Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach?

163 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:38

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? zwiększam z 2 do 3 ha
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Dzisiaj, 19:48
  •  

#62 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:06

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? panowie jak wygląda sytuacja w waszych stronach z ilości uprawy ziemniaków? bo w moich okolicach z powodu opóźnionych terminów siewów niektórzy wycofują się z siana zbóż jarych i sadza więcej ziemniaków... wycofują się z siania owsa i pszenicy jarej...

#63 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:00

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Odswierzam temt. To jak to jest w tym roku z uprawami ziemniakow? Wiecej nasadzone?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 12 maj 2013 - 09:17

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Posadzone tylko na bieżące potrzeby i żeby był poplon. Nie widzimy sensu się męczyć, po tym jak w 2010r (zdjęcia w galerii) większość ziemniaków wylądowała na łące. W tym również te, co są posadzone miejscami redliny się porozrywały.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#65 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 14 maj 2013 - 06:26

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? W tym roku cena ziemniaka bedzie w okolicach 50-70groszy za kilo.
Ponieważ na południu Polski były powodzie i podtopienia w dużo miejscowościach ludzie ponownie sadzili ziemniaki , i duzo osob w tym roku posadziło dużo, duzo mniej ziemniaków.
Myśle że bedzie dobra cena.

#66 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 18 maj 2013 - 11:07

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Tego nie był bym taki pewien że cena będzie, to zależy od pogody, oby lało bo inaczej znów tony będziemy przerzucać a nie kasę.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#67 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 13:07

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Święte słowa nich pada :lol:

#68 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:15

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Ciekawe czy takie święte jak by zalało ci całe gospodarstwo,chyba że podchodzisz do sprawy tak niech innym wymoknie a u mnie niech pozostaną.Cztery lata temu miałem gradobicie na początku lipca i zniszczone wszystko cz było na polach to podchodzę do takich stwierdzeń z większym respektem i pokorą ,ale kto nie doświadczył klęski tego nie zrozumie.

#69 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2013 - 11:41

Tego nie był bym taki pewien że cena będzie, to zależy od pogody, oby lało bo inaczej znów tony będziemy przerzucać a nie kasę.

jak widzę takie komentarze to mnie krew zalewa, ch***j że komuś się nie uda, ważne żeby mi było dobrze. Niech zalewa wszystkich, niech zabierze cały dorobek- co mi tam, ja jestem bezpieczny, cena będzie lepsza. Przejrzyj sobie galerię i popatrz co woda potrafi zrobić, i módl się by cię to nie spotkało- wtedy byś na pewno się opamiętał.

http://www.agrofoto....y-22-23052010r/
http://www.agrofoto....i-po-nawalnicy/
http://www.agrofoto....y-22-23052010r/

po tej nawałnicy u mnie pyrki są sadzone tylko na własny użytek. Jak w moim wcześniejszym poście.
Uwierz mi,nie miły był to widok i lepiej żebyś takiego czegoś nie widział.

Edytowany przez Kuba1212, 05 czerwiec 2013 - 11:46.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#70 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:39

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? u mnie na górkach ziemniaków nikt nie sadzi, ale już zbocza obsiane kukurydzą ostro przepłkukało,

w zeszły piątek przeszło u mnie gradobicie (w pszenicy pocięło liście) i od tego czasu kilka ulew, w ziemniaki na razie nie zaglądam, gdyż stoi w nich woda, ale zanosi się na problemy z ochroną przy takim przesyceniu profilu glebowego, wygrali głęboszujący

u mnie na górkach ziemniaków nikt nie sadzi, ale już zbocza obsiane kukurydzą ostro przepłkukało,

w zeszły piątek przeszło u mnie gradobicie (w pszenicy pocięło liście) i od tego czasu kilka ulew, w ziemniaki na razie nie zaglądam, gdyż stoi w nich woda, ale zanosi się na problemy z ochroną przy takim przesyceniu profilu glebowego, wygrali głęboszujący

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:33

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? cena może być, bo ludzie jak mieli kartofle to woleli je sprzedać niż zasadzić i po 30gr czy też 20 sprzedawać jesienią, teraz były prawie po złotku to warto było.

woda teraz też swoje robi, zobaczymy co dalej będzie...
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#72 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 12:38

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? odświeżam temat ;) jak wygląda sytuacja w waszych stronach? zwiększacie zmniejszacie uprawę ziemniaków? u mnie w okolicy prawie każdy zwiększa a co do sadzeniaków to ruch jak w ulu każdy chce na już.... ja osobiście zwiększam z 7ha do ponad 8ha z racji tego żeby przechowalniana została powiększona i stały odbiorca tez się powiększa i potrzebuje więcej ziemniaków

#73 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 12:45

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Za rok jak pogoda nie zrobi selekcji to bedziemy zawaleni ziemniakami. I jak zwykle po udanym roku przybedzie nowych osob chcacych sprobowac uprawy ziemniakow czy tez innych warzyw ktore cenowo w tym roku dobrze wygladaly. Moze zboze zaplaci za rok.

#74 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 13:45

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? marchew kiepsko kalafior kiepsko zboża kiepsko w stosunku do ilości i ceny... to tez zdopinguje ludzi do zwiększenia uprawy ziemniaków... tez jak beda wymarznięcia to tez będzie tendencja do sadzenia ziemniaków...

#75 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:46

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? To jest loteria, ale gdyby miał się powtórzyć poprzedni sezon to lepiej wyprzedać cały sadzeniak ziemię obsiać zbożem i zrobić sobie sezon odpoczynku.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#76 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:05

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Obstawiam na zwiększone areały wczesnego pod okrycia a tutaj wiadomo jak jest - pogoda może dużo namieszać. U mnie (łódzkie, okolice Wielunia) dużo widać zasianych zbóż ozimych, z ziemniakami raczej nikt szalał nie będzie, każdy robi swoje a dużo osób zrezygnowało z ziemniaka przestali sadzić sprzedali sadzarki kombajny po tych ostatnich dwóch latach i z pewnością do ziemniaka nie wrócą.

#77 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:48

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Podobnie u mnie na wsi tylko ja na handel mam ziemniaki reszta nie sadzi i nie ma zamiaru w tym roku nie zwiększam areału około 4 ha

#78 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 23:49

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Jest ruch na sadzeniak wśród tych co w tym roku zaniechali uprawy ziemniaka a sadzili ok 20-30a. Dziś ziemniak inaczej smakuje jak przychodzi zapłacić 20zł za 15kg.

Co do nowych odbiorców - pojawili się bo jest problem z towarem. Gdy ceny spadają "stali" odbiorcy przestają być stali i szukają tańszego towaru a bierze się to stąd że jak mamy nadprodukcję to można w jakości i odmianach przebierać do woli...

#79 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 02 grudzień 2013 - 16:45

Co do nowych odbiorców - pojawili się bo jest problem z towarem. Gdy ceny spadają "stali" odbiorcy przestają być stali i szukają tańszego towaru a bierze się to stąd że jak mamy nadprodukcję to można w jakości i odmianach przebierać do woli...

Dokładnie, a oprócz tego pojawiło się sporo nowych "sezonowych" handlarzy którzy do tej pory handlowali czym innym ale że widzą na ziemniaku zarobek to się za niego chwytają. Najbardziej mnie śmieszą tacy którzy nigdy towaru nie brali a w tym sezonie prawie ze łzami w oczach się proszą żeby im sprzedać a najlepiej jeszcze coś opuścić bo on co roku bierze i za rok też weżmie nawet jak tanie będą.... także panowie nie ma sentymentów jak jest okazja wziać więcej to trzeba korzystać bo za rok może być różnie

Edytowany przez lukasx21, 02 grudzień 2013 - 16:47.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 17:10

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Dzisiaj ładowałem żółtego po 12zł/15kg do gościa, który w tamtym roku handlował wyłącznie kalibrem +5, teraz mówił, że ma być po prostu żółty ziemniak, zero wymagań ;)