Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach?

163 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 28 październik 2012 - 10:14

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Widać że rząd nas ma w du..ie, już dawno powinniśmy coś z tym zrobić tylko się nam po prostu nie chce. a przepisy typu fito to bat na nas. w innych krajach unii jak chcesz wywieźć i masz kupca za granica to dajesz tira i jada pyry. Ale u nas nie, Po co.?Po to aby ktoś brał za to kasę i to grubą, Bo wiadomo nic w tym kraju nie dzieje się bez powodu. A powód to kasa którą można łatwo wyciągnąć od ciemnego,niezorganizowanego i skłóconego rolnika.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Dzisiaj, 04:50
  •  

#22 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 28 październik 2012 - 10:43

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Wystarczy fakt że produkcja ziemniaka w Polsce w 2012 r w porównaniu z latami 2001-2005 spadła o 54%. Mimo to ciągle tego ziemniaka za dużo. Mamy swobodny przepływ towarów a nam nasi takie ograniczenia wprowadzają.... kogoś mądrego trzeba to może w Trybunale sprawa by się znalazła. Naszą produkcję wyniszczą a zachód będzie kasiorę kosił...

#23 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 październik 2012 - 20:15

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? "Widać że rząd nas ma w du..ie"

Amerykę to już dawno temu odkryli.

Czy ja wiem czy mają nas w d*pie, hmm raczej na talerzu, gówna chyba nie żrą, chociaż jakby im przypieczone zaserwował...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 29 październik 2012 - 06:50

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? już nas dawno zjedli przetrawili a teraz wiadomo wychodzimy.... Jeszcze tylko opłukną żeby nie śmierdziało i koniec. A co najlepsze chłop nawet na ulice nie wyszedł, a jeszcze 15-20 lat temu jakoś wychodzili. Co się stało????, Czy rolnik ma aż tak dużo kasy, i mu się nie chce, czy nie ma już siły walczyć o swoje, a może brak organizacji i zawiść jeden na drugiego. ????. Może coś w tym jest .

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#25 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 październik 2012 - 07:42

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? ja zboże będzie po 300 to wyjdą. I wtedy najbardziej zapłaczą PROW-cy. Polska ma być płucami Europy a nie producentem żywności.

#26 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 październik 2012 - 09:06

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Do zboża po 300 trzeba 2 lat urodzaju. Prow nie prow - kto ma kredyt już stęka. Po co wychodzić na ulicę? Ciągniki dają za 40% ceny, dopłaty są, zboża drogie, mleko jako tako, tuczniki drogie, opasy również. A że się komuś nie urodziło czy zmarzło albo nie jest w stanie spełnić warunków PROW - kogo to obchodzi? Na ziemniaka przepisy restrykcyjne i d*pa morka. A niemiec eksportuje w najlepsze.

#27 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 29 październik 2012 - 20:29

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Kolego gdzie masz tuczniki drogie co z tego ze 6.20 jak pszenica po 940 a paliwo 5.80 a wracając do tematu to jak ktos ma słabsze ziemie to bedzie sadził ziemniaka nie wiem jak jest z jadalnym ale skrobiowy w tym roku nie wyszedł najgorzej

Edytowany przez szymon09875, 29 październik 2012 - 20:34.

"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#28 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:54

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Kolego wiem jak jest tyle że nikt nie pójdzie protestować. Opłacalność jest taka że nie da się dobrze żyć ale i zdechnąć się nie da no chyba że ktoś z kredytem poszalał. Zostało pracować i cicho siedzieć bo nic nie zmienimy. Polityka rolna naszego kraju wspiera rolnictwo zachodnie - przykładem są ziemniaki i cyrk z wieprzowiną (pogłowie spadło a ceny nadal nędzne).

Co do skrobiowego to zależy gdzie - są miejsca gdzie niewiele pod krzakiem.

Edytowany przez pawelol111, 29 październik 2012 - 21:55.

#29 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 październik 2012 - 06:44

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? w moim rejonie kiedyś sadziło się dużo ziemniaka teraz może co piąty sadzi kawałek dla siebie. Dużo lepiej zasiać kukurydzy ziarno drogie nie ma problemów w kontraktacja i bez roboty ładna kasa jest.

#30 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:19

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? jestem z południowej pyrlandii i też zauważam coraz mniejsze areały ziemniaków:)
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 13:27

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? U mnie zawsze było sporo ziemniaka sadzone .
Na wiosnę 2013 sadzę aż 0.20 ar :rolleyes: wole kupić i sprzedać i tak lepiej na tym wyjde jak sadzić , kopać itd.
2X i tak się zawsze zarobi.

#32 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 08:50

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? odświerzam temat

Jak w waszych stronach wygladają plany nasadzen? Ja u siebie nie zmnieniam arealu w przyciwieństwie do okolicznych rolników, którzy zmniejszają
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#33 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 09:07

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? Unas duzo ludzi zmiejsza areal i to nawet o 30% zdazaje sie tez tacy co calkowicie dali sobie spokoj

#34 Share marcin526

marcin526

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:00

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? nie sadzcie wcale jak wam się nie opłaca

#35 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 18 marzec 2013 - 12:38

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? ja osobiscie zwiekszam do 7 ha bo wtedy nie bede musiał juz do kupywac a w mojej okolicy jedni zwiekszaja drudzy zmniejszaja róznie

#36 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 12:39

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? w mojej okolicy będzie delikatnie mniej.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#37 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 18 marzec 2013 - 17:56

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? U nas z tego co widać i słychać to zmniejszają, zboża za to będzie sporo jak na tutejsze strony...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#38 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 marzec 2013 - 18:38

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? rok będzie urodzajny więc nawet przy zmniejszonej powierzchni cena nie będzie wywindowana.
Ja muszę zmniejszyć z powodu płodozmianu

#39 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 19:00

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? szaszeta - a skąd wiesz że rok będzie urodzajny? Jeszcze nie posadzone...
U mnie areał podobny jak w tamtym roku a sąsiedzi praktycznie nie sadzą. Wielu z sąsiednich wiosek już miało rzucić z racji tego cyrku w lipcu i sierpniu z młodym ziemniakiem. Na jesieni ceny skoczyły to i zapał wrócił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:28

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach? u mnie kilku producentów się wycofało w tym sezonie, ja również zmniejszam areał o około 20%, gdyż akurat pasuje mi mniejsza działka w płodozmianie

Edytowany przez kissmy..., 19 marzec 2013 - 10:38.