Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sawa

Sawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 07:54

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy Witam,
to mój pierwszy wpis na forum, dzisiaj zacząłem korzystać z forum. Mam problem, otóż na jednym kawałku w roku 2010 miałem rzepak, który dostał solidnie gradem i się wysypał. Jesienią brona talerzowa, płytka orka, na wiosnę głęboka orka i pszenica jara bombona. Pole zostało opryskane Goldem, plus atribut, jednak rzepak ma się dobrze po tych kilku dniach (5 dni od oprysku). Teraz nie wiem czym wykończyć ten rzepak, bo on zagłusza pszenicę... Może ktoś miał podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy Dzisiaj, 05:03
  •  

#2 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 08:15

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy Żeby rzepak zagłuszał pszenicę to jeszcze nie widziałem, dobrze by było jak byś dał zdjęcie.
A co do samego rzepaku w pszenicy to bym sobie dał z nim spokój bo i tak sie obsypie zanim będziesz kosił pszenicę a nawet jak nie to nie pójdzie do zbiornika.

#3 Share Sawa

Sawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 08:30

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy

Żeby rzepak zagłuszał pszenicę to jeszcze nie widziałem, dobrze by było jak byś dał zdjęcie.
A co do samego rzepaku w pszenicy to bym sobie dał z nim spokój bo i tak sie obsypie zanim będziesz kosił pszenicę a nawet jak nie to nie pójdzie do zbiornika.

to jest rzepak ozimy, który na wiosnę wykiełkował, nie będzie dawał plonu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 04 czerwiec 2011 - 15:25

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy @marekgizio - :lol: :lol: fajnie że się obsypie, tylko że i po pszenicy będzie B) U mnie jak były siane poplony to w mieszance zbożowej też się trafiał, tam gdzie było go dużo to nawet się nie wysypał bo nie dał rady taki urosnąć ale i zboże było mokre :o
A ten środek co stosowałeś to pisze na nim że zwalcza samosiewy rzepaku?

#5 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 04 czerwiec 2011 - 15:53

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy Panowie,prawda jest taka że teraz środki sa do d.....U siebie pryskałem na wiosnę pszenice ozima goldem i protuganem i okazało się że na jednym polu ominęło mi maki.Dodam że zawsze stosuję max. dawki.Kumpel poprawiał 10ha zimówki bo nie wzięło mu komosy!!!

#6 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2011 - 23:59

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy Spróbuj opryskać Granstarem ultra, można stosować w pszenicy jarej, samosiewy rzepaku zwalcza.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 08:11

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy U mnie pryskałem Apyrosem + lintur pszenice ozima i przepusciło mi komose, rzepak oraz wyke i jak pszenica miała 20cm to popryskałem mustangiem forte 0,9l/ha i jak wczoraj byłem na polu to ładnie wszystko wzieło. Sąsiad przesiewal rzepak i posiał jeczmiń, pozostało mu dużo rzepaku i w czasie oprysku rzepak miał 30cm, popryskł chwastoxem turbo + granstar, teraz rzepak prawie całkowice jest zliwidowany tylko kikutuy stoją.

#8 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 05 czerwiec 2011 - 10:32

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy kazdy sulfonylomocznik nawet w mocno obnizonej dawce zniszczy rzepak doszczetnie

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 11:52

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy jakiś chwastoxs lub aminopielik-na substancje w tych środkach rośliny krzyżowe nawet przy źle wymytym opryskiwaczu są wrażliwe.

a jak rzepak zagłusza pszenicę to i lepiej na oprysk-rzepak wszystko dostanie a pszenica minimalnie w tym stadium-i jej nie przyhamuję.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2011 - 11:54

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy w rzepaku od miedzy sporo zyta sie zucilo , szkoda mi tego omijac bo z 300kg rzepaku tam bedzie . CZy jak zrandapuje tak z 3 tyg przed mluceniem to wysypie sie to zyto , lub znacie jakies inne metody oprocz wyrywania?

#11 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 09:25

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy Rzepak w zbożach jest prosty do zwalczenia.

Granstar i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Sawa

Sawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 09:42

Zwalczanie samosiewów rzepaku w pszenicy Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dzisiaj podjadę w pole i zobaczę jak tam rzepak, czy gold go bierze, czy nic. Jak nie to będę pryskał. U mnie jest właśnie ten problem, że grad go wysypał rok wcześniej. A teraz na wiosne zeszedł. Mimo, wiosennej orki. Pszenica będzie miała trudno... A na opakowaniu GOLD'a nic nie napisali o rzepaku, chociaż to przecież nie jednoliścienna roślina,więc oprysk teoretycznie powinien go zlikwidować.