Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szlam z rowu n na łące

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 15:36

Szlam z rowu n na łące Nie bardzo wiedziałem gdzie założyć taki temat i padło tutaj. W te sianokosy razem z sąsiadem z ktorym graniczy nas rów doszliśmy do wniosku że jest już tak zamulony że niestety trzeba go odmulić. Zrobimy to po drugim pokosie. Szlam z rowu chcemy wywieźć żeby nie psuć łąki. I teraz pytanie. Czy warto jest wozić go na pole? Czy ma on jakąś wartość próchniczną czy tylko popsuje pole na które będzie wywożony? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii to chętnie bym się dowiedział.

Edytowany przez wolowik, 03 czerwiec 2011 - 15:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szlam z rowu n na łące Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 16:56

Szlam z rowu n na łące tzn szlam ze stawu ma dużą wartość.
wiem sprawdziłem
przy brzegu właśnie obsypałem tym szlamem tzn uzupełniłem dziurę
i przez 3 lata trawa tam rosła jak głupia. wszędzie wyschła a tam po kolana, ale czy z rowu u mnie w rowach to więcej jest piachu co z pół zmyje

#3 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 17:28

Szlam z rowu n na łące szlam z rowu ma wartość(przy najmniej z moich rowów-gdzie woda okresami stoi,i rośnie zielsko)

czyszcząc rowy zawsze złapię trochę torfu+zielska i muł,zastawiam na pryzmie na zimę żeby przemarzło i wiosną na pole(z wapnem).

co 3-5 lat czyszczę ponad kilometr rowów-rów jest w poziomie(prawie)-więc chyba wyobrażacie sobie jak to zamula się-raczej zarasta.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share PGRTVP

PGRTVP

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 17:42

Szlam z rowu n na łące Ja kiedyś wywoziłem szlam z rowu, na pole to zboże wtedy przez jakieś 2 lata rosło o wiele lepiej.
I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

#5 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 03 czerwiec 2011 - 17:44

Szlam z rowu n na łące Szlamy z rowu i szambo na pole pod zboża to coś pięknego.U mnie zboże rosło jak "zbój" w tym miejscu co wywiozłem szambo i ziemie z czyszczenia rowu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Bartosz37

Bartosz37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 18:33

Szlam z rowu n na łące Szlam i wszelkie tego typu rzeczy mają super wartość,tylko trzeba pamiętać że to co wyciągamy z wody zawsze jest kwaśne, jeśli uzupełnimy wapnowanie to super materiał