Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowywanie zbóż

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share blazej3512

blazej3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 23:11

Przechowywanie zbóż Witam.

Czy ktoś z was przechowuje zboże w bigbagach?? Czy suszycie je przed wsypaniem??
Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, mam tura (niestety tylko przy c-330) więc można by je przewozić ew zrobić lej do opróżniania. Co o tym myślicie?? Jedyny minus to to ze trudno dostać te małe big bagi (300-500 kg) póki co mam troche 1000kg ale jeśli chciałbym podnosić turem to zabraknie.

Edytowany przez milanreal1, 04 czerwiec 2011 - 22:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowywanie zbóż Dzisiaj, 02:39
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 06:34

Przechowywanie zbóż Ja tak przechowuje i to całkiem spore ilości. Więc tak nie musisz koniecznie dosuszac - musisz miec tylko zebrane naprawde uczciwie suche i wtedy nie ma problemu.
Do big baga 1000 kg wchodzi ok 700 kg owsa i nawet 1000 kg dobrej pszenicy czy jęczmienia. Zyta ok 850 kg. Wszytko zalezy od tego jak duzo bedziesz do niego wciskał. Jeśli obawiasz sie zagrzewania to nie zasypuj worka do pełna i nie zawiązuj na górze ( nie stawiaj tez jednego na drugim ) i bedzie ok. Worki zasypuję żmijką a wysyp to taku mały kosz zasypowy a'la lej z tego żmijka prosto na tira i gotowe :) Pozdrawiam

#3 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 06:45

Przechowywanie zbóż Ja też przetrzymuje zboże w bigbagach i zgadzam się w 100% z moim przedmówcą :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 09:07

Przechowywanie zbóż gryzonie nie dziurawią worków?

#5 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 09:42

Przechowywanie zbóż Jeszcze mi się nie zdarzyło aby pogryzły :)

#6 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 11:39

Przechowywanie zbóż mnie tez nie:) te worki sa dość grube - pozatym jak są odwiazane na wierzchu to wyżerają od góry:P

#7 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 12:33

Przechowywanie zbóż JA stosuję tą metodę dopiero rok i jestem pod zaskoczeniem. Nasypałem rok temu big bagi stały i żadnej dziurki przez gryzonie. Kupiłem ich 50 za 400zł no i zostało 48 bo kochany tatuś machał nożem i przerżnął jednego:). A myszy i szczury tego nie ruszają myślę że albo za grube albo nie przechodzi przez to zapach. A co do jakości to takie jakie było rok temu miałem kilka ton mokrzejszego to do big bagów powkładałem deski suche które wyciągnęły wilgoć. Więc jeśli masz sprzęt a nie masz bina jest to bardzo dobry sposób:)

#8 Share blazej3512

blazej3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 15:16

Przechowywanie zbóż Wiec ten sezon stawiam na big bagi. Nie orientuje się ktoś czy można gdzieś używane małe (500 kg) bigbagi kupic ??

#9 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 03 czerwiec 2011 - 19:48

Przechowywanie zbóż Poszukaj w internecie czasem można znaleźć używane w dobrych cenach np. po cukrze.

#10 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:02

Przechowywanie zbóż Szukaj tam gdzie nawozami handlują,na Allegro też pełno jest http://allegro.pl/li...p&change_view=1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 03 czerwiec 2011 - 22:30

Przechowywanie zbóż Ja również przechowuje swoje plony w bigbagach; a że nie posiadam ładowacza czołowego ani nic w tym stylu, posiadam widły do palet, i od razu za kombajnem stawiam paletę a na nią bigbaga i sypiemy. A co do suszenia, to ja po zbiorach wystawiam na słońce i jest ok.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#12 Share blazej3512

blazej3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 23:23

Przechowywanie zbóż

Szukaj tam gdzie nawozami handlują,na Allegro też pełno jest http://allegro.pl/li...p&change_view=1

Na allegro są 1000 kg ja wolałbym 500 kg bo prościej i wyżej to podniesiesz a 1000 nasypiesz do pół ale zwisa na dół więc ładowaczem wysoko tego nie dasz

Ja również przechowuje swoje plony w bigbagach; a że nie posiadam ładowacza czołowego ani nic w tym stylu, posiadam widły do palet, i od razu za kombajnem stawiam paletę a na nią bigbaga i sypiemy. A co do suszenia, to ja po zbiorach wystawiam na słońce i jest ok.

Sypiesz prosto z kombajnu do bigbaga?? Nie pleśnieje Ci jak tylko dosuszasz w bigbagu na słońcu??

Edytowany przez blazej3512, 03 czerwiec 2011 - 23:25.

#13 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 04 czerwiec 2011 - 13:39

Przechowywanie zbóż Ja też sypie prosto z kombajnu do bigbagów. Zakładam widły do palet i podjeżdżam ładowaczem bezpośrednio pod rurę od Bizona. Pózniej układam w magazynie pod 2 lub 3 big bagi na siebie i nic się nigdy nie działo. Robimy tak już z 5 lat. Tylko oczywiście taki warunek że zboże musi być suche.

#14 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 13:53

Przechowywanie zbóż A my ładujemy zwykłą żmijką z przyczepy prosto w bb ,turem tylko podtrzymuje ładowanie prosto z kombajnu spowalnia zbiory :P .

Edytowany przez pawel6485, 04 czerwiec 2011 - 13:56.

#15 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:40

Przechowywanie zbóż Jak jest słońce to wystawiam bigbagi na słońce i sobie stoją i się odgrzewają 2 razy na dzień troszkę przemagluję zboże i jest ok. A co do pleśni, to nie pojawia się w niewiadomych ilościach, po prostu jak nie mam miejsca pod dachem to stawiam na podwójnych paletach i przykrywam grubą plandeką i sobie czekają do czasu aż pójdą na ospę. Jeśli stoją tak dłużej to na spodzie przy otworze bardzo na prawdę bardzo małą ilość pleśni, jedynie na fałdach. Więc jest to o wiele lepszy sposób niż jakby zboże wysypać na klepisko. Bigbagiem podjadę sobie pod sam śrutownik i aby wiadrem pomacham trochę i po sprawie.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#16 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 11:54

Przechowywanie zbóż

Panowie a co myslicie aby takie big bagi wstawić do tunelu foliowego i przykryć plandeką jeszcze bo wiadomo ze w tunelu czasem coś sie skropli zwłąszcza w lato ?? Nie będzie to pleśniało czy coś? mam tunel 35m x 8 wiec sporo bym tego nastawiał. Co myslicie o moim pomyśle?

#17 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 12:13

Przechowywanie zbóż

W Big bag pod plandeką na paletach na dworze stało mi z 15 ton pszenżyta do lutego i nic się nie stało.

#18 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:22

Przechowywanie zbóż

Podłączę się do tematu.

Czy przed zasypaniem big baga wyciągacie te worki foliowe ze środka?

#19 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:27

Przechowywanie zbóż

Ja miałem big bag bez żadnego worka. Ale i tak bym wyciągnął, na co ci ta folia w środku, a big baga i tak musisz przykryć czy schować, więc ta folia na niewiele się zda tylko przeszkadzać będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 10:30

Przechowywanie zbóż Właśnie chciałem powycinać te worki ze środka tylko nie bylem pewien słuszności tego działania. Mam 20 big bagow i chce w nich składować na próbę trochę mieszanki bo nie mieści mi się w silosie i magazynie. Trzeba tylko pomyśleć gdzie to złożyć bo nie chcę inwestować w plandeke. A większość garaży mam zbyt niskich aby wjechac tam ładowaczem i postawić dwie warstwy.