dentka17

Bydło

Polecane posty

dentka17    5

Witam!

Nie mam gospodarstwa i chciałbym wraz z ojcem hodować bydło czyli kupować cielaki hodować do 2 lat i sprzedać. A wiec jeśli nie mam gospodarstwa to też i nie mam numeru gospodoarstwa, a więc jak to by było z kupieniem i sprzedażą cieląt/byków?? Przy kupnie potrzebny jest nr gospodarstwa czy coś innego?? a jak jest przy sprzedaży? Jak się kupuje kolczyki to moge je normalnie kupić czy musze jakiś papierek pokazać że jestem rolnikiem czy coś takiego?? I ZAZNACZAM ŻE NIE MAM GOSPODARSTWA WIĘC jeśli ktoś wie jak to sie robi od poczatku do końca to prosze o pomoc. I darujcie sobie komentarze " weź się lepiej za książki bo masz 15 lat" :rolleyes:

 

z góry dzieki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

jak nie masz numeru gospodarstwa to musisz założyć firmę i będziesz mógł kupować cielaki od rolników oraz sprzedawać je nawet bezpośrednio za granicę, dodatkowo będziesz mógł amortyzować sprzęt ;) sami nad tą opcją się zastanawiamy bo patrząc na to co się dzieję to są przypadki, że firma jest bardziej dochodowa od gospodarstwa przy tej samej formie produkcji :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No tak troche lipa, a zkąd go się bierze? Moze by podać nr gospodarstwa wujka czy kolegi można tak? a jak jest z tymi kolczykami? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

jak podasz wujka to cielaki będą oficjalnie wujka i na fakturze też będą jego dane ;)

kup ha ziemi no łąki i możesz mieć swój nr gospodarstwa, jakby nie patrzeć ziemia ci się przyda do hodowli bydła :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Aaaa to takie buty. Tylko żeby kupić ha ziemi to trzbea miec min. 10 tys. A kolczyki co oznaczają je sie kupuje czy dostaje jak to jest? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mój odnośnik

wiem że to wiki a to niepewne źródło info ale w miarę jest opisane ;)

tak kolczyk się kupuje :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Jeszcze jedno pytanko: Czyli przy kupnie cielaka jest potrzebny nr gospdoarstwa i kasa i nic więcej? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

pasza :D i miejsce do trzymania :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Zakładasz firmę,zwracasz się do ARiMR o nadanie nr stada.Cielęta kupujesz już zakolczykowane i z paszportami.Jeżeli chcesz hodować(tzn.masz urodzenie u siebie) zwracasz się do ARiMR o przydział puli numerów i na tej podstawie kupujesz kolczyki.Nikt nie sprzeda Ci żadnej sztuki bydła jeżeli nie będziesz miał nr stada,bo nie będzie mógł zdjąć tej sztuki z własnej ewidencji.Powodzenia zyczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matbar    1

Jak założę firmę to muszę zarejestrować się w zusie? Jakie są składki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tak jak masz firmę to musisz mieć zus

Mój odnośnik +fundusze ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ciężka sprawa z tym jest, skomplikowane to wszystko jest. :rolleyes:

Moje plany już poszły sie je..ć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Podaje się nr. gospodarstwa czynr stada czy to jest to samo?

Jak podam nr gospodarstwa sąsiadki to imie i naziwsko jej mam podać czy swoje?

Przy kupnie cieląt włascicielka nr gospdoarstwa też musi być czy moge pojechać sam z jej danymi? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj