Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyciek oleju ze skrzyni

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:24

wyciek oleju ze skrzyni Witam. Chciałbym się dowiedzieć czego jest to wina że z tyłu ciągnika z pod kabiny cieknie mi olej ze skrzyni ;[ . Dokładnie wylatuje on spod siedzenia kierowcy i zalewa mi cały tył ciągnika. Wcześniej był też wyciek jak to w 20 letnim ciągniku ale tylko był wilgotny ciągnik a teraz jak założyłem w tym roku tura i ciągnik pracuje też w prasie to za 3 dni pracy olej mi prawie ciurkiem leci na ziemię :( i zaczyna go mi brakować we skrzyni :unsure: . Jeden mechanik mówił mi że pod kabina jest jakiś filtr oleju i że uszczelki się powyrabiały. Może ktoś z was wie co tam jest i czemu ten olej mi tak ucieka. I czy trzeba zdejmować kabinę żeby tam zmienić te uszczelki :D ???? Trochę długie to pytanie ale bardzo by mi się przydało wiedzieć co tam jest pod tą kabina z góry dzięki za wszystkie wasze odpowiedzi. :D
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyciek oleju ze skrzyni Dzisiaj, 05:35
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:28

wyciek oleju ze skrzyni Filtr oleju jest i możliwe że to z niego ale myślę że to z rurek hydrauliki zewnętrznej. Są one przez obudowę podnośnika przykręcone do rozdzielacza. Dostają w tyłek przy turze i się rozciekło. Dokręcić i tyle ewentualnie wymienić podkładki miedziane.
KPK Kumurun Team

#3 Share Jurek12

Jurek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:46

wyciek oleju ze skrzyni Tez tak uwazam w moim zetorze tez cieklo jedna rurka byla luzno jak chcialem dokrecic to sruba sie urwala wymienilem na nowo i jest sucho

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 19:33

wyciek oleju ze skrzyni filtry są dwa jeden siatkowy do czysczenia a drugi papier wymienny ale oba nie są pod siedzeniem ( w tej serii) A dostęp jest dość dobry wykręcasz ramkę od tylnej dolnej szyby i całą podłogę pod siedzeniem zdejmiesz tylko jeszcze odkręć śrubki na dole (przy blokadzie i zdrugiej strony)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:13

wyciek oleju ze skrzyni z tą podłogą to nie wiem jak w twoim zetku ale u mnie wyjmujesz siedzenie, odkrecasz tylna scianke i tył podłogi podnosisz w strone kierownicy (bo w inna strone sie nie da) i to napewno któraś rurka przepuszcza, u mnie to samo było, ciagnik chodzi z ładowaczem i jedną rurke dokreciłem to az rurka pękła... ;[ założyłem nową teraz elegancko jest :D . Spróbuj podokręcac te rurki tylko dokręcaj z czuciem :D :D i podłogi nie ma sensu całej zdejmować

#6 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:46

wyciek oleju ze skrzyni czyli zdjąć siedzenie i te osłony i się tak dojedzie bardzo dziękuję za odpowiedzi :D jutro rozbiorę i poprzykręcam bo szkoda mi tego oleju co się na ziemię już wylał (chyba już z 5l poszło)
Zetor Team

#7 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:01

wyciek oleju ze skrzyni Przyczyną był przetarty przewód i uszczelki koszt 200zł :P z robotą i wycieku nawet z lupa nie znajdziesz :D
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 05:54

wyciek oleju ze skrzyni Z lupą czy bez ważne że się znalazło :)
KPK Kumurun Team