JurekS

Słaba jakosć zgniotu JD 550

Polecane posty

JurekS    5

Witam - panowie mam problem z JD 550. Otóż mam wrazenie ze belki sa słabo dobite. Zawór jest skręcony na max a bele są luźne. Podczas prasowania wskazówka nigdy nie osiąga czerwonego pola - rzadko dochodzi do końca zielonego. Rozbierał ktoś z was moze ten zawór. Moze są tam jakieś oringi które trzeba wymienić? Jeśli ktoś to robił prosze się podzielić spostrzeżeniami:) Pozdrawiam serdecznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

A z jakim ciągnikiem współpracuje prasa?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Mocy na pewno nie brakuje :) też bym zaczął od zaworu lub od siłowników przy napinaczu pasów może one nie trzymają dobrze.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jestem w trakcie wymieniania uszczelnień, bo u mnie w ogóle nie zbijała. Jak się okazało ścięły się oringi i pierścienie prowadzące w rozdzielaczu. W rozdzielaczu już wymieniłem i czekam już tylko na uszczelnienia tłoków siłowników. Czy to coś pomoże to się okaże, bo jak na razie czekam na części i przez to nie mogę nic belować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Thomas2135 u dealera JD zamawiałeś części? Jeśli możesz to powiedz ile taka naprawa będzie Cię kosztować?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

wymieniłem oringi na tych zaworkach w rozdzielaczu - były dość podjechane. Pojutrze jak pogoda dopisze będę prasował i dam znać jak efekty:) Pozdrawiam.

Aha a panowie powiedzcei mi jeszcze taką rzecz, jak domykacie komorę to wskazówka ciśneinia w komorze unosi mi sie mniej wiecej do hmmm 40% zielonego pola, a potem (oczywiście na postoju nie jak prasa pobiera materiał) opada stopniowo. Czy tak ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ja czekam na sprawozdanie z efektów naprawy :D a z tą wskazówką to chyba tak właśnie jest nigdy jakoś szczególnie nie zwróciłem na to uwagi, ale na pewno lekko się unosi.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

No to dzieki za informacje, na razie czekam na pogode i jak tylko wypróbuję dam znac. Do którego miejsca na zegarze mniej wiecej prasujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Jak to mowia wszystko wyjdzie w praniu a na razie popoludniowe burze mnie gnębią i siano cały czas musi byc odkladane na poźniej :) Z drugiej strony to deszcz potrzebny więc na razie za bardzo nie rozpaczam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ja jak prasuję siano to mam ustawioną na 50% zielonego pola(chyba, że siano wyschnięte "na pieprz" to więcej), a słoma i sianokiszonka 80% na więcej nie ustawiam, bo 3p można by było zamęczyć ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszt części łącznie z przesyłkami nie powinien przekroczyć 250zł. Nie jestem dokładnie pewien ile, bo nie pamiętam. A wskazówka to tak jak piszesz po domknięciu podnosi się akurat u mnie do 1/3 zielonego pola, bo tak pewnie jest ustawiony zawór. Po pewnym czasie-spadku ciśnienia sama opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Panowie -jestem po testach po naprawie. Zaznaczam że narazie wymienilem tylko uszczelniacze w zaworze - jest lepiej tzn wskazówka ciśnienia podnosi sie podczas prasowania nawety do czerwonego pola, co z tego jak tylko przez chwile prasa nei dostaje materiału ciśnienie spada. Jutro zamawiam uszczelneinia siłowników bo wydaje mi sie ze tu lezy przyczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bork    0

Panowie -jestem po testach po naprawie. Zaznaczam że narazie wymienilem tylko uszczelniacze w zaworze - jest lepiej tzn wskazówka ciśnienia podnosi sie podczas prasowania nawety do czerwonego pola, co z tego jak tylko przez chwile prasa nei dostaje materiału ciśnienie spada. Jutro zamawiam uszczelneinia siłowników bo wydaje mi sie ze tu lezy przyczyna :)

Kolego jak wymienisz te uszczelniacze napisz czy się coś poprawiło .

Edytowano przez bork

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj