Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym pokryć dach na oborze

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bynio

bynio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:02

Czym pokryć dach na oborze Witam.
Mam zamiar budować obore wolnostanowiskowa na rusztach i zastanawiam się co położyć na dach blachę a pod nią ocieplenie i folia czy płyty warstwowe z pianką w srodku. prosze o podpowiedzi i opis jak to wygląda w rzeczywistości od strony praktycznej, funkcjonalnej i finansowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym pokryć dach na oborze Dzisiaj, 15:56
  •  

#2 Share mpersen

mpersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 23:15

Czym pokryć dach na oborze Witam,wlasnie koncze budowe obory uwieziowej,dach mam pokryty blacha trapezowa,a na ocieplenie poszla pianka,wymiary obory to 34x14,koszt pianki jesli dobrz pamietam to 24 netto.Kuzyni maja obore wolnostanowiskowa i tez stosowali pianke,jest ona u nich 9 lat sa zadowoleni,jesli chodzi o pianke to tez zalezy kto ci ja robi bo niektorzy to patalachy.

#3 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 23:31

Czym pokryć dach na oborze Jeżeli stać cię na płytę warstwową, to jest najlepsze rozwiązanie. U nas założyliśmy trapezówkę, a pod nią styropian 8cm, od obu stron pokryty siatką i klejem do styropianu. Jak na razie jest wszystko dobrze.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#4 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 05:50

Czym pokryć dach na oborze Mój wujek ma zrobione identycznie jak kolega wyżej czyli @MichalR i złego słowa na ten dach jeszcze nie powiedział ;)

#5 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 08:10

Czym pokryć dach na oborze mperson chodzi ci o tą piankę natryskową co teraz chwalą? Ciekawi mnie jak jest z myciem takiej pianki, podobno jest o wiele lepsza od płyt warstwowych. wypowie się ktoś może na ten temat?

#6 Share mpersen

mpersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 15:21

Czym pokryć dach na oborze Tak chodzi mi o pianke natryskowa,jesli chodzi o mycie to nie wiem,musialbym sie kuzyna zapytac.Sam bede mogl sie wypowiedziec za jakies kilka miesiecy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:31

Czym pokryć dach na oborze a dużo taniej wychodzi jak by miał robić z rdzeniem a jak z natryskiem pianki?

#8 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:57

Czym pokryć dach na oborze Ja mam płytę warstwową z pianki co prawda na chlewni ale jestem bardo zadowolony. nic się nie skrapla nie przemarza ani nic z tych rzecz. Sąsiad ma wolnostanowiskową na ściółce i też płyte tyle ze ze styropianem i jak narazie nic się złgo nie dzieje. Z kolei kolega ma blachę, pod to dał 5 cm styropiany i na to natrysk pianki i nawet w mrozy w zimę miał +5 stopni na obiekcje. także Cieżko jest tu wybrać najkorzystniejszą opcję. Płyta wyjdzie cię pewnie około 100 zł/m2 z obróbką natryskiem wyjdzie taniej z tym że mniej estetycznie to wygląda i nie wiem jak bedzie się zachowywać pianka po paru latach

Edytowany przez lukaczmarek, 02 czerwiec 2011 - 17:58.

#9 Share mpersen

mpersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 22:52

Czym pokryć dach na oborze na pianke jest gwarancja jesli mnie pamiec nie myli to daja 10 lat.ale gdy robisz pianka musisz po upychac szczeliny,cgyba ze bedziesz ja ocieplal.Jesli sie nie pozatyka szczelin to wroble moga drazyc tunele w piance.

#10 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 10:32

Czym pokryć dach na oborze witam. Mam taki problem, a mianowicie nie wiem jaką blachą pokryć oborę wolnostanowiskową? mam do wyboru ocynk, alucynk, blachę malowaną połysk i mat. Ceny kształtują się od 19 do 24,50 zł za m2. Jaka byłaby najlepsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dzialkowicz126

Dzialkowicz126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 19:30

Czym pokryć dach na oborze

Jeżeli stać cię na płytę warstwową, to jest najlepsze rozwiązanie. U nas założyliśmy trapezówkę, a pod nią styropian 8cm, od obu stron pokryty siatką i klejem do styropianu. Jak na razie jest wszystko dobrze.

W jaki sposób przykleiliscie styropian do blachy na piance? i na jakim etapie budowy jak juz była zamontowana blacha na dachu.
Mam około 360m2 dachu do pokrycie po byłej oborze, kupiłem blache trapezówke grubosci 0,8mm po okazyjnej cenie ale niestety nie ma ona filcu więc jeśli pokryje samą blacha to od skraplania zgnije mi więźba - w tej chwili są 2 rozwiazania: papowanie i deskowanie lub foliowanie - dodam ze była obora posiada wylewke strop - czyli na dole kiedys były zwierzęta a na górze sianko/słomę sie trzymało. W przypadku foliowania mam pewne obawy czy czasem myszy nie pogryzą folii, deskowanie + papa jest pewniejsze ale podnosi koszty a to stary budynek.