Skocz do zawartości

Zdjęcie

potrzebuje porady!!!

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:25

potrzebuje porady!!! witam! panowie czy warto kupic takie poidła dla trzody,czy zdawaja one egzamin w chlewni a moze jest ktos kto ma takie prosze o podpowiedz co wybrac bo zielony jestem jesli chodzi o sektor trzody.

http://allegro.pl/po...1629338717.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
potrzebuje porady!!! Dzisiaj, 22:11
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:46

potrzebuje porady!!! Jak ja miałem kiedyś świnie to im takie pozakładałem(sam smoczek) http://allegro.pl/po...1639311944.html
jak dotąd 0 takto wad. , czasami mi sie jakoś zapchało i musiałem wymienić na nowe, i druga to ze dóżo im ta woda wylatywała spyska. U mnie to teraz z nich piją cielaki. 5 lat chyba, i nie miały żadnej awari
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:50

potrzebuje porady!!! jak założysz sam smoczek jak w linku kolegi Zetorasa to świnie będą pływać w kojcu :lol:
bierz takie jak w swoim linku z miską to napiją się i z miseczki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:02

potrzebuje porady!!! te twoje to są dobre ale drogie a smoczki zakłada sie do karmików

#5 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:05

potrzebuje porady!!! z tą miseczką też będzie się rozlewało tylko że troche mniej, wiadomo jak jest u świń. a po drugie co do tych smoczków to lepszy obornik będzie miał :D zresztą to też zależy gdzie się je umieści, najlepiej przy wyciągu.
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#6 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:08

potrzebuje porady!!! Popieram wypowiedz kolegi Prometeusza.
Ja mam te z miseczką tylko niebieskie i jak się trafi jakaś menda to się bawi i też wody napuści.
Co do poideł to smoczek co jakiś czas w którymś siądzie i trzeba wymieniać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:14

potrzebuje porady!!! zależy też od ilości kojców ile się ma, do 4 gora 5 bym kupowal z miska, reszta smoki. czasami się zapcha smok i niestedy trzeba wymienić, ale i tak jest potem przydatny, jak nie ma czym rury zaślepić to biore smoka i przykręcam :D
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#8 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:18

potrzebuje porady!!! smoczki da sie rozebrać i wyczyścić albo wymienić sprężynkę jak cieknie i dalej jest dobry

#9 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:50

potrzebuje porady!!! Poidła miseczkowe jeśli chodzi o tucz są świetnym rozwiązaniem, ale też nie pozbawionym wad. Dużym plusem na pewno jest to, że świnie mniej wody rozlewają przez co ściółka jest dłużej sucha. Minusem jest to natomiast, że trudniej dba się o czystość takich poideł, szczególnie w hodowli na ściółce (często ląduje ona w poidle, nieraz wręcz po brzegi wypełniając miskę, no a zza smoczka to trzeba ręcznie wybierać). Kolejny problem jakie stwarza takie rozwiązanie to w przypadku większych sztuk problem z solidnym mocowaniem - świnie zdarza się, że z czasem wyrywają poidła wraz z kołkami.
Poidła smoczkowe są na pewno tańsze, raczej trudno je zapchać, no i w przypadku awarii smoczka naprawa jest szybsza. Dużym minusem jest wszechobecny bałagan w miejscu założenia poidła. No i istnieje też problem mocowania - trzeba je tak dobrać aby poidło było założone sztywno i nie służyło świnią jako drapaczka. Generalnie to ten typ poideł polecany jest dla loch, gdyż mają one już tak naturalnie zakodowaną tendencję do rozlewania wody.
Nie mniej jednak ze wszystkimi typami poideł wiąże się jeden problem - wysokość mocowania. Trzeba ją tak dobrać, aby poidło nie było za wysoko(wtedy świnia musi zadzierać głowę przy smoczku lub się wspinać przy poidle i mniej pije, co może być np. źródłem stresu). Poidło nie może też być za nisko gdyż świnia nie powinna się "w poidło", a w przypadku większych sztuk zbyt niskie mocowanie poidła też stwarza problemy z przełykaniem podczas picia.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#10 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 15:03

potrzebuje porady!!! u mnie ne służyły jaka drapaczka bo miałem koło konału, jeszcze nigdy nie urwały smoka mi świnie..
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:44

potrzebuje porady!!! Zdecydowanie bierz z miska. Ja miałem takie na całej chlewni (ściółka) i nigdy nie pchały do nich słomy i raz jedno się zacięło (dodam że miałem 20 takich poideł używanych przez 5 lat).

tylko jak będziesz wybierał to nie takie jak na zdjęciu. bierz takie aby zawór był wkręcany od dołu wtedy w razie awarii wymieniasz zam zawór. te na zdjęciu przechodzą przez całe i są zakrecane na górze nakrętką i na to przykręcasz holender i rure więc kiedy się uszkodzi to musisz rozkręcać rury żeby go wymienić