Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego]

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariog84

mariog84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:21

Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego] Witam wszystkich. Wczoraj pojawił się niemały problem. Zauważyłem że między 2 a 3 głowicą pojawia się płyn chłodniczy. :o Czy ktoś przerabiał już ten problem?? Czy wymiana uszczelki pod głowicą powinna pomóc?? Czy to zapowiedź jakiś większych problemów?? A jeżeli to uszczelką pod głowicą to mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siłą dokręcić głowicę i jakie ustawic luzy zaworowe?? Będę wdzięczny za wszystkie pomocne wiadomości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego] Dzisiaj, 13:14
  •  

#2 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:28

Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego] a temperature masz ok , przewaznie to wode wyrzuca chlodnica , kominem , a moze cieknie ci gdzies na przewodach i wentylator naniusl wode w to miejsce

#3 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:02

Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego] Malo prawdopodobne aby płyn wydobywał sie spod uszczelki i można by to zobaczyć...jak juz pisał poprzednik, sprawdź przewody i pompe wodna, moze wentylator stamtąd nawiewa.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariog84

mariog84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:05

Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego] Temperatura ok, wszystko normalnie. Wszędzie sucho, oprócz tego miejsca (szczelina między 2 a 3 głowicą). Wydmuchałem powietrzem ten płyn i jak zapaliłem silnik to znowu wypływają nowe kropelki. Rano jeszcze raz sprawdzę. Sam nie wiem czy to możliwe żeby spod głowicy.

#5 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:01

Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego] Przyczyną może być uszczelka pod głowicą, ale raczej z autopsji obstawiam górny o-ring tulei cylindrowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mulaka55

mulaka55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:naprawa maszyn rolniczych

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:29

Fendt Favorit 515c [wyciek płynu chłodniczego]

Przyczyną może być uszczelka pod głowicą, ale raczej z autopsji obstawiam górny o-ring tulei cylindrowej.

kolega ma racie to ten oryng na tulei

Witam wszystkich. Wczoraj pojawił się niemały problem. Zauważyłem że między 2 a 3 głowicą pojawia się płyn chłodniczy. :o Czy ktoś przerabiał już ten problem?? Czy wymiana uszczelki pod głowicą powinna pomóc?? Czy to zapowiedź jakiś większych problemów?? A jeżeli to uszczelką pod głowicą to mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siłą dokręcić głowicę i jakie ustawic luzy zaworowe?? Będę wdzięczny za wszystkie pomocne wiadomości.

kolega raczej ma racje to te oryngi