Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpowietrzyć układ JD 550

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leszek

leszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 19:45

Jak odpowietrzyć układ JD 550 Mam pytanie czy ktoś już odpowietrzał układ podawanie sznurka w prasie JD 550 i jakie były objawy zapowietrzenia. Jeśli tak to proszę o jakieś podpowiedzi jak to zrobić by było dobrze, ewentualnie pomysły jak do tego się zabrać by jeszcze bardziej nie zapowietrzyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpowietrzyć układ JD 550 Dzisiaj, 19:28
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:01

Jak odpowietrzyć układ JD 550 Przyłanczam sie do pytania kolegi. Objaw mam taki ze zawiesza mi sie ramie podawania sznurka przy max wychyleniu i nie chce powrocic przy gestym sznurku.Przy rzadkim dziala normalnie ale za slabo owija balota i musze to jakos zwalczyc.Czy owe ramie ma "wypadac z zebatki" silownika i powoli do niej wracac?

Edytowany przez szczewko, 01 czerwiec 2011 - 22:02.

#3 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:19

Jak odpowietrzyć układ JD 550 Pomyśl trochę jak morze wypaść z zębatki jak wyjdzie poza, to co ramie ma napędzać nie wróci cofnij ten odboijnik ,bolec do tylu prasy tylko nie za mocno tak żeby wracało i sznurek z belki żeby nie spadywał. A co do zapowietrzania to mi nigdy się nie zapowietrzył układ odkręcałem filtr i przewód przy siłowniku co napędza ramie i nic działa pokręćcie tym zaworem od gęstości sznurka podnoście klapę naduł i do góry to będziesz widział czy wraca.

#4 Share leszek

leszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 21:08

Jak odpowietrzyć układ JD 550 otóż kolego gregor6 chyba się mylisz ta zębatka ma wypadać poza zęby siłownika napędzającego bo z tego co zauważyłem to czas w którym wraca siłownik aby od nowa zazębić się z ramieniem podającym sznurek jest to czas potrzebny do tego aby sznurek owinął się kilka razy na brzegu bo siłownik wraca od razu po uderzeniu w ten pręt przestawiający ustawienie rozdzielacza w prasie na inny obieg. Jeżeli siłownik nie wraca to prawdopodobnie jest to wina tego że siłownik nie uderza w ten pręt który przestawia tą zapadkę przy rozdzielaczu aby zmienić obieg oleju w odwrotną stronę. U mnie wszystko działa dobrze tylko nie chce ucinać sznurka po owinięciu. wszystko jest ostre i dobrze ustawione tylko siłownik nie chowa się całkowicie do środka czasami utnie sznurek ale jest to rzadkość lepiej działa przy niższych obrotach ale nie jest to regułą . Mógłbym przestawić na ramieniu podającym sznurek przy podłużnej śrubie i wtedy na pewno będzie ucinać ale wtedy sznurek od brzegu beli będzie troszkę za daleko a to źle wygląda i według mnie jest to wina powietrza znajdującego się w układzie siłownika na powrocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 22:09

Jak odpowietrzyć układ JD 550 Jak rozumiem po owinjeciu belki sznurka nie ucina i nadal owija to nie wina zapowietrzenia na tym silowniku masz nakretke popusc ią i wkrec troche siłownik i dokręć nakrętkę i sprawdź czy ucina .

Edytowany przez gregor6, 02 czerwiec 2011 - 22:10.

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 10:43

Jak odpowietrzyć układ JD 550 Problem odpowietrzania układu podawania sznurka był już poruszany i opisał go Endriu 00711 w pewnym temacie. Zajrzyjcie na jego profil i poszukajcie jak nie znajdziecie to jest opcja szukaj.

http://www.agrofoto....54-endrju00711/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:30

Jak odpowietrzyć układ JD 550 Temat stary ale napiszę jakby ktoś miał jeszcze z tym problem bo znam ten ból jak się zapowietrzy układ owijania. Przede wszystkim pompka powinna być zalana tym czerwonym olejem od układów kierowniczych bo jest on rzadki znacznie zmniejsza ryzyko zapowietrzenia układu zwłaszcza po zimie. Ale jak już mamy zapowietrzony układ to proponuje nie odkręcać pompki bo ten sposób z wiertarką na kole przy najmniej u mnie się nie sprawdził. Osobiście zrobiłem to tak odkręciłem węże wydmuchałem stary olej z siłownika zbiorniczka sprężarką (w moim przypadku olej był pomieszany z gęstszym), ale jeśli masz dobry olej to spuść go. Następnie podgrzej nowy lub stary olej jakimś piecykiem, farelką. Olej musi być jak woda bo inaczej ciężko odpowietrzyć. Następnie odkręć siłownik od ramienia i zassij olej do niego( odkręć redukcję przy siłowniku , wkręć siłownik w imadło i jedna osoba niech zalewa olej przez dziurkę a druga niech pociąga siłownik tak aby nie było powietrza ). Następnie poskręcaj wszystko zalej zbiornik ciepłym olejem. Popuść przewody przy pompie i ręcznie wypchnij siłownik który zalałeś olejem żeby wyrzucić powietrze z przewodów i zakręć przewody z powrotem. Odpal prasę najlepiej na 1000 obr. i poruszaj breszką do góry i na dół taki tłoczek którym rusza sznurek przy ręcznym owijaniu najlepiej Powinna ruszyć. Podstawowa rada nie dolewać innych olei niż ten czerwony bo rurki mają wąski przekrój i się zapowietrza przy niższych temp . Mam nadzieją że komuś się przyda