marian2011

Jaka cena za oprysk ha

Polecane posty

marian2011    113

Witam zgodziłem się znajomemu opryskać jego pole mam opryskiwacz zbiornik400 l robię ok 1,50 -do 1,75 ha zbiornikiem będzie miał ok 4 zbiorniki oprysku jakoś trzeba się policzyć i jaka cena za ha albo zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

40 zł/ha brałem 4/5 lat temu, teraz jak koledzy piszą 60/80 zł.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Dużym opryskiwaczem i przy sporym areale to od biedy może być te 50 zl

A tak to według mnie szkoda zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

mi za 5 dych nie chciało by się ganiać maszyny...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

To ja już zbaraniałem :blink: bo mi się wydaję, że u nas w okolicy to jest jakieś .... 35zł/ha :o

 

Sprawdziłem, 35 zł/ha i to jest dobra cena u mnie w okolicy.

Mowa oczywiście o usługach "full-pro", czyli pełna gotowość do całkowitej obsługi klienta przez cały sezon.

 

Bo te stawki rzędu 50 i w górę to chyba na zasadzie takiego zlecenia z doskoku i na 2-3 ha? Gdzie to jest więcej szykowania się niż roboty w polu.

 

BTW

Gdzie tyle płacą za pryskanie?

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

a mojemu szwagrowi za 11 arów i po drodze miał bo pryskał swoje skasował 50 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja biorę 30-40. Jeden opryskiwacz na 20 hektarów i 24 metry. Przynajmniej 10 ha na godzinę robię średnio.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj