Euromasz

Fendt 716 Vario czy JD 7430 ?? pilne

Polecane posty

jaro    166

Zbigi-z tego co pamiętam to coś było nie teges z tym JD u Ciebie na testach-jak dobrze kojarzę to nie mógł pociągnąć czterech skib czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiekszosc i tak bedzie doradzac jd bo dla nich to wiecej znaczy niz Bog a wcale nie sa to jakies super rewelacyjne maszyny zdazaja sie usterki i powazne awarie nawet w jd i to wcale nie z duzymi przebiegami, ja uwazam ze moze kiedys jd stoi na takim samym poziomie jak mf,waltra i duzo innych zachodnich ciagników, kazdy ma swoje plusy i minusy, a przy wyborze kierowalbym sie raczej bliskoscia serwisu kosztami czesci i eksploatacji a nie znaczkiem na masce, Jd tez tnie koszty wiec i jakosc bywa rozna , po za tym zaprzestaja produkcji czesci do starych modeli wiec nawet uzywke kupic juz strach bo czesci nie mozna dostac, a jd ma taki myk ze nawet nie zalozysz zamiennika zabezpieczenia ani lozyska musi byc oryginal.

 

Nie wiem dlaczego masz taką opinię na temat JD ale grubo się mylisz. Części zamienników jest multum, sąłbo szukałeś albo masz złe informacje. Posiadam JD 5720 - 3100mth 2008r oraz JD 6830+CHIP BOX 4100mth 2007r obydwa od nowości i z usterek jakie miały to oberwany tłumik w mniejszym, oraz spalone, zaśniedziałe czujniki od biegów i zapłonu. Fakt, ze awarie unieruchomiły 6830 na 5 i 7 dni....ale poważne to one nie były.

 

 

Wystarczy przejzeć dział o jd, aby znaleźć mnóstwo tematów o usterkach trapiących kilkuletnie ciągniki.

 

Zdziwiłbyś się ile w nowym Fendzie serio 900 można znaleźć usterek w ciagu pierwszego roku użytkowania. Mało się o tym pisze bo jak to tak?? Mam Fendta, nowego Fendta, przecież to za***isty ciagnik, tyle kasy dałem i mam rozgadywać na prawo i lewo że ma wady,usterki?????? Przecież sąsiedzi mnie wyśmieją!!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

No z tymi cześciami to może być różnie. Znajomemu sypneła się skrzynia w JD 3050 rocznik 1990, za łożyskami czekal dwa tygodnie, zapłacił około 4tys (orginał JD) i przy okazji się dowiedział, że tych łożysk już nie produkują, a na świecie zostało tylko kilkanaście sztuk. Żadna firma nie produkuje zamienników, mama kuzyna który pracuje w hurtowni łożysk i chciałem żeby ściągnął kumplowi te łożyska. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedz, że tego typu łożyska produkował dawniej SKF i także zostało tylko kilka sztuk gdzieś w ameryce i po sciągnięciu do Polski cena byłaby podobna.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

co ty pierzysz :lol: JD produkuje części przez 30 lat od zakończenia serii produkcyjnej, więc jak do 20 letniego ciągnika nie ma części :blink:

Poza tym wiesz co to zamiennik? Wszystkie łożyska do Valmet/Valtra produkuje Bosch więc zapewne do JD też mają :P ale lepiej pisać bzdety może ktoś uwierzy

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z częściami do ciągnika z 90r może być różnie, ale tu chodzi o nowy ciągnik a nie o dziadka. Podoba mi się propozycja wybrania zamiast Fenda lub JD innej marki i popieram Claasa Axiona, jeśli nie jest Ci potrzebny taki duży ciągnik jak model 840, 830 to możesz wybrać najmniejszy czyli 810 ;) bardzo fajne maszyny skrzynia jak w MF, silnik od JD, a kabina jest chyba najwygodniejsza na rynku, bardzo fajnie wszystko rozwiązane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

ray93- a orientujesz sie może jakie jest spalanie, moc, i za ile można go dostać ? wogole daj jakieś parametry od Claasa Axiona który ma od 160-190 Km, jaki to byłby model ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

http://www.claas.com/countries/generator/cl-pw/pl/products/traktory/axion/start,lang=pl_PL.html

strona claasa jest tam też folder z danymi

spalanie cały zbiornik

silnik ten co w JD 6,8l ale ma tylko z innym osprzętem, ceny podałem wyżej, reszta u dealera ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

co ty pierzysz :lol: JD produkuje części przez 30 lat od zakończenia serii produkcyjnej, więc jak do 20 letniego ciągnika nie ma części :blink:

Poza tym wiesz co to zamiennik? Wszystkie łożyska do Valmet/Valtra produkuje Bosch więc zapewne do JD też mają :P ale lepiej pisać bzdety może ktoś uwierzy

 

NIe bój się wiem co pisze. Przykro mi bardzo ale Bosch też nie robi bo i tam sprawdzaliśmy. Z zamienników takie robił tylko SKF i jakaś ruska firma. No i wiadomo, że zammienik nie wychodzi tyle co orginał. Sprawdz jeszcze oferte tak jak koledzy mowią z Claasa i weź pod uwage tak jak wcześniej pisałem MF. A może Deutz-Fahr przypadłby ci do gustu, też przecież solidna konstrukcja.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

masz jeszcze np valtre t 182 versu za 320 netto jak się nie myle:)

w tym zakresie mocy to masz duży wybor claas,df,mf,valtra ,fendt,jd poogladaj te ciagniki pojeździj popytaj dilerów,bo wydając taką kase to warto sie zastanowić niż potem mówić czemu nie wziołem tego czy tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@HubertOjdana więc prosimy więcej o Fendtcie dla przeciwwagi

 

Pisałem na forum w temacie ,,Fendt- naj naj naj'' czy jakoś tak.

Przeczytaj a zobaczysz moją litanię niedociągnieć,usterek i tego co mnie wk*rwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

NIe bój się wiem co pisze. Przykro mi bardzo ale Bosch też nie robi bo i tam sprawdzaliśmy. Z zamienników takie robił tylko SKF i jakaś ruska firma. No i wiadomo, że zammienik nie wychodzi tyle co orginał. Sprawdz jeszcze oferte tak jak koledzy mowią z Claasa i weź pod uwage tak jak wcześniej pisałem MF. A może Deutz-Fahr przypadłby ci do gustu, też przecież solidna konstrukcja.

Co to za łożyska że jest ich tylko parę na świecie ?-możesz podać rozmiar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Prosze bardzo np:

 

BT1B 329092

K-11300B

Edytowano przez zbigi123

 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tzn.-chodziło mi o rozmiar a nie oznaczenie kodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

przecież K11300 to łożysko wahliwe kosztuje 80zł :lol: bo ostatnio kupowaliśmy, w którym miejscu w skrzyni jest montowane?

 

dlaczego usunąłeś 3 numer? ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

K-11300B to łożysko stożkowe z kołnierzem. Nie wiem gdzie przychodzi bo ja tego nie rozbierałem i to nie mój ciągnik. Wiem, że na kołnierz przychodzą dwie podkładki dystansowe, które było trzeba dorobić bo nie było można dostać w Amrolu. 3 numer usunąłem bo, to łożysko było akurat dostepne więc po co robić zamęt.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

przecież K11300 to łożysko wahliwe kosztuje 80zł :lol: bo ostatnio kupowaliśmy, w którym miejscu w skrzyni jest montowane?

 

dlaczego usunąłeś 3 numer? ;)

Ale ty znawca jestes wahliwe łozysko na wałek do skrzyni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

fakt moj bład B nie w tym miejscy wpisałem k stożkowe

rino ślepy jesteś, tam znak zapytania stoi :lol: poza tym obejrzyj sobie jak w wodzidłach przegubowych przekazywany jet moment na wózek napędowy, wtedy przestaniesz się śmiać :D

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

wozidla a zamknieta skrzynia biegow to calkiem co innego wiec nie masz co tu sie popisywac. w wozidlach wychodzi walek ze skrzyni na na naped osi to moze i tam sa wahliwe ale zeby w srodku skrzyni np na wale glownym byly wahliwgo lozyska to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mój odnośnik

ciekawe łożyska nawet ich w katalogu nie ma, albo inaczej oznaczone :blink:

jak co innego? skrzyni nie ma? poza tym co wozidło ma otwartą skrzynię? bo tak by wychodziło z tego co naskrobałeś :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Temat jest o wyborze caignika a nie łożyskach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

chodzi mi o to ze ma zamknieta skrzynie bo jakby inaczej, tylko ze skrzyni wychodzi naped na os za pomocą walu tak jak np na przedni naped wiec tam moze i by byly wachliwe ale watpie. dora mniejsza o to poprostu nie ma wachliwych w skrzyni i tyle, a sam widzisz ze takie lozyska co podal zbigi to nie mozna nawet znaleźć na stronach jd a co dopiero kupic gdzies w sklepioe w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

No widzisz w katalogu nie ma i weź je kup. Chciałem zaznaczyć tylko w temacie, że warto na to zwrócić uwage, bo ciągnik wiecznie nowy nie bedzie. Minie kilka lat cos się sypnie i bedziesz szukał po świecie a robota bedzie czekac.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ja wierzę w rozwiązania najprostsze, skoro JD robi części 30 lat od zakończenia produkcji a tutaj minęło niecałe 20 i nie ma ich w katalogu, to ktoś już tam pchał łapy i wsadził zamiennik made in stodoła ;), niech przejrzy katalog zobaczy jaki symbol jest w katalogu i takie zamówi :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie wsadził zamiennika, bo na łożyskach był bity znaczek JD. I kupił takie same w opakowaniach orginalnych i odziwo w serwisie NH, tylko, że to już ostatnie sztuki.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj