Euromasz

Fendt 716 Vario czy JD 7430 ?? pilne

Polecane posty

Euromasz    0

Witam, jestem na forum nowy, więc jeżeli był juz taki temat to przepraszam. Chodzi mi o to ze nie wiem jaki traktor mam wtbrać, dokładniej mówiąc rozchodzi sie o Fendt'a 716 Vario a JD 7430. JD ogólnie jest tanszy od Fendta, ale czy lepszy ? Jak sytuacja wyglada ze spalaniem paliwa w czasie pracy ? JD ma wiekszy udzwig i jest dłuższy, natomiast Fendt jest bardziej "skrętny". Co byście mogli powiedzieć na temat tych dwóch modeli, jakieś plusy i minusy ?

Prosze o szybką odpowiedz

z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ze JD jest silniejszy ;) o 10KM, a JD ma AP czy zwykłą skrzynię? bo jak wyposażyć go w podłokietnik i AP i pozostałe wyposażenie odpowiadające wyposażeniu Fendta to cena JD jest bardzo blisko Fendta :)

Oba palą cały zbiornik a później trzeba znowu zatankować. W lekkich i średnich obciążeniach silnika fendt weźmie mniej w cięzkiej robocie wynik będzie na korzyść jelenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

Moim zdaniem bierz Jelonka ponieważ jest tańszy dłużej stoi na rynku jako marka bezawaryjna niektórzy mówią że dużo palą ale to wcale nie prawda jest to wymysł ludzi.Na pewno znajdziesz w jednym i drugim wady lecz ostateczna decyzja należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym postawił na JD ze względu na silnik (są bardzo wytrzymałe) i moc jak więcej to lepiej :)

A co do skrzyni to rozmawiałem z dilerem JD i do ciężkich prac odradzał bezstopniowe skrzynie więc to zależy do czego ma byc ciągnik używany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

W tym samym wyposażeniu co fendt, JD nie wiele się będzie różnił ceną. U fendta kabina to porażka ta sam od jakichś 15 lat :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

Jak to wyglada pomiędzy tymi ciągnikami komfort jazdy ? Fendt jest krótszy,a JD cięższy i szerszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A czy orientujecie się może, czy JD można doposażyć w jakieś stabilizatory tylnego TUZ`a ? Miałem przyjemność jeździć JD oraz Fendt`em i powiem szczerze, iż Fendt mnie zaskoczył pod względem m.in amortyzacji tylnych narzędzi. Skurczybyk (mam na myśli pług obrotowy) nawet nie podskoczył. W JD niestety tego nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak ma to byś główny to porównaj wagę, rozstaw kół, rozstaw osi ;) oraz wyposażenie

nie odpowiedziałeś jaka skrzynia w JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Nie jestem Użytkownikiem żadnej z tych maszyn ale mój bliski kolega ma 3 JD tj. 6320, 7330 i 7530 - jakoś tak coś koło kolejno 110, 185+20 i 195KM. Chwali sobie ich bezawaryjność. Tymi maszynami pracują ludzie najęci i tylko dlatego są to JD, mówi że gdyby robił sam to tylko Fendt. Moje osobiste zdanie co do spalania to uważam że JD nigdy nie zejdzie do poziomu Fendt'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A czy orientujecie się może, czy JD można doposażyć w jakieś stabilizatory tylnego TUZ`a ? Miałem przyjemność jeździć JD oraz Fendt`em i powiem szczerze, iż Fendt mnie zaskoczył pod względem m.in amortyzacji tylnych narzędzi. Skurczybyk (mam na myśli pług obrotowy) nawet nie podskoczył. W JD niestety tego nie zauważyłem...

 

W JD też to masz-suwak od EHR-u przesuwasz do samego końca i odchylasz i jeszcze ciut do tyłu ciągniesz-masz tam taką pozycję "amortyzującą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym postawił na JD ze względu na silnik (są bardzo wytrzymałe) i moc jak więcej to lepiej :)

A co do skrzyni to rozmawiałem z dilerem JD i do ciężkich prac odradzał bezstopniowe skrzynie więc to zależy do czego ma byc ciągnik używany :P

 

Ja natomiast do ciężkich prac polecam skrzynie bezstopniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wogóle dziwie się takim tematom. Ciagniki za parę stów a niektóre wypowiedzi tak dziecinne, że autor napewno się nimi powinien zasugerować. Do konkretnego doradzenia w takim wyborze potrzeba wielu informacji o możliwościach finansowych gospodarstwa jego potrzebach i wymaganiach w stosunku do danego ciągnika itd. Zakładam, że autor tez mało poważny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Fenda bierz bez gadania skrzynia vario sinik deutza a nie jakieś gówno amerykańskie tandetne. a co do mocy to zależy od wagi bo co ci da że ma 10 koni więcej jak jest lżejszy. Tak samo jak nasz case 4230 a przeciągnie deutza fahra 100 konnego bo nasz case jest cięższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

twoje argumenty powalają :lol:

wiesz do czego służy balast?

wiesz co to straty mocy w transmisji?

wiesz ile częściej trzeba robić przegląd w fendzie niż w jd?

wiesz ile kosztuje przegląd w fendzie a ile w jd?

możesz wyjaśnić dlaczego tandetne amerykańskie gówno?

wiesz że case to też amerykanin więc pewnie też tandetne gówno

wiesz co to rozłożenie mas?

wiesz czym się różni bezstopniówka z fendta z jd?

wiesz czym się charakteryzują silniki power tech plus?

cokolwiek wiesz czy chciałeś zabłysnąć?

ciekawe czy przynajmniej na połowę pytań potrafisz odpowiedzieć :lol:

jak jd nie trawię przez ich dealera u nas to w wyborze pomiędzy tymi dwoma wybrał bym... jedyny słuszny ciągnik czyli AGCO ze Skandynawii B)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wypowiedź case świadczy dobitnie o dziecinadzie tematu i sporej części wypowiedzi w nim zawartych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

wiekszosc i tak bedzie doradzac jd bo dla nich to wiecej znaczy niz Bog a wcale nie sa to jakies super rewelacyjne maszyny zdazaja sie usterki i powazne awarie nawet w jd i to wcale nie z duzymi przebiegami, ja uwazam ze moze kiedys jd stoi na takim samym poziomie jak mf,waltra i duzo innych zachodnich ciagników, kazdy ma swoje plusy i minusy, a przy wyborze kierowalbym sie raczej bliskoscia serwisu kosztami czesci i eksploatacji a nie znaczkiem na masce, Jd tez tnie koszty wiec i jakosc bywa rozna , po za tym zaprzestaja produkcji czesci do starych modeli wiec nawet uzywke kupic juz strach bo czesci nie mozna dostac, a jd ma taki myk ze nawet nie zalozysz zamiennika zabezpieczenia ani lozyska musi byc oryginal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wystarczy przejzeć dział o jd, aby znaleźć mnóstwo tematów o usterkach trapiących kilkuletnie ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

[...]nasz case 4230 a przeciągnie deutza fahra 100 konnego bo nasz case jest cięższy

To zdanie mnie po prostu rozj***ło :blink: :lol: :P:D :lol:

 

Case 4230 - 3430Kg

DF Agrotron 4.90 - 4160Kg (100 konne ważą ponad 5T) :P

Dane z konedata.net


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Witam.

Kilka tygodni temu miałem ten sam problem jednak zdecydowałem się na jd,przeważyła cena(różnica ok50tyś)serwis i części(koszta i dostępność)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Dolicz mojemu tura pozdro tylko nie agrotron lecz agrofarm 100 i waga 3.800 kg podro a waga mojebo pustego 3490 + tur 800 kila .U mnie 2 rolników mają po 2 tyś ha i same fendy i nigdy by tej JD nie kupili. A co do ceny to i tak bierzesz z unii napewno. Więc te kilkadziesiąt tysięcy to nie jest wiele .Wiadomo amerykańskie tańsze bo NIEMCY nie klepią badziewia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Akurat te JD są klepane w Niemczech.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

7430 jest z Niemiec :lol:

człowieku ale ty śmieszny jesteś :D zadałem 10 pytań na żadne nawet nie próbowałeś odpowiedzieć, w zgrywasz mądrego że jd to złom ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Może są produkowane w niemczech na licencji amerykańskiej są tam składane tak jak New Holland w polsce a co do twoich 10 pytań to na każde odpowiem bez żadnej pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to dlaczego nie odpowiesz? ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj