Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 17:00

Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was słyszał albo nawet stosuje ta praktyke że nie demontuje z młocarni wypełniaczy do kukurdzy na żniwa zbożowe. Ja na każde żniwa kukurydziane je montuje, a przed zbożowymi demontuje, jest to troche czasochłonne. Gdzieś coś kiedyś słyszałem że nie potrzeba demontować tego do zboża, ale wole nie ryzykować i chce się konkretnie dowiedzieć. Bo potem odpinanie hedera i gardzieli w trakcie żniw mi się nie widzi.Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy Dzisiaj, 10:45
  •  

#2 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 08:31

Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy mam ten sam problem te cholerna blachy to 48 srub w tym roku juz je zdjalem i tez czytalem ze mozna je zostawiac na zbozowe zniwa-jakis artykul w Top Agrarze albo RPT o tym byl ale jakos sie boje je zostawic

#3 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 17:17

Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy ja narazie czekam, może znajdzie się ktoś kto potwierdzi że można kropić zboże z tymi blachami. No bo tak na chłopski rozum to dlaczego nie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 06:15

Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy logika mowi,ze taka pelna mlocarnia powoduje lepsze domlacanie klosow,podobnie jak blachy zakladane na klepisko podczas koszenia jeczmienia ozimego,jedyne co mnie powstrzymuje przed zostawieniem tych blach to obawa o wywazenie bebna mlocarni

#5 Share xxpiotrek111

xxpiotrek111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:26

Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy było w RPT że można zostawić i jest jeszcze lepiej niż bez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:39

Młocarnia - wypełniacze do kukurydzy My w końcu odkręciliśmy, bo ojcu jakiś profesorek który prowadził akurat kurs na kombajnistów powiedział ze się wcale nie da zboża młócić z tymi wypełniaczami..... :(