Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiana Fahr M900 na ??

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:17

Zamiana Fahr M900 na ?? Witam wszystkich.
Mam pytanie do użytkowników kombajnów zbożowych lub osób znających temat.
Mam obecnie kombajnik Fahr M900 z kabinką i sieczkarnią w dobrym stanie i ogólnie bez powodów do narzekania. Kosi on ok 15h u mnie i jakieś dodatkowe h na usługach.
Problemem jak dla mnie jest jego heder, tzn rozmiar ma 3m cięcie no dokładnie wew. wymiar 2.95 i nie za bardzo mi pasuje na moje pola. Brakuje tak 30 cm.
Jaki kombajn polecacie tak do 40 tys. zł który miałby mi zastąpić tego co mam.
Heder min. 3.30 a max 3.60 no taki jeszcze 3.90 ale to już maksimum totalne.
Zastanawiałem się nad takimi jak:
JD 955, 1055 (ale to kasa duża)
Class Merkator, Dominator
New Holland 15.., 80..
Proszę o radę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiana Fahr M900 na ?? Dzisiaj, 21:14
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 31 maj 2011 - 21:15

Zamiana Fahr M900 na ?? :unsure: wszystkie wymienione przez ciebie marki są godne uwagi. Każdy posiadacz będzie ci polecał markę którą sam użytkuje lub z którą się w jakiś sposób zetknął, ja polecałbym ci Claas-a Dominatora sprawdzony w praktyce kombajn produkowany od wielu lat jego niezawodna praca budzi uznanie u wielu rolników na całym świecie. Dlatego wiem co pisze bo sam też mam Dominatora 120 KM z kosą 3,90 i nie wydaje się wcale za szeroki. Zresztą decyzje podjąć musisz sam lub w gronie rodzinnym, gdyż jest to spory wydatek :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:40

Zamiana Fahr M900 na ?? mnie się wydaję że te 30 lub nawet 70 cm.cię nie zbawi-w takiej samej mocy to tylko wolniej pojedziesz-co innego jak kombajn dużo wydajniejszy z nie za wielkim chederem-nie wiem może masz pola długie a wąskie,albo na prasę ci nie pasuję-jak ci szerokość nie pasuję-nie dyskutuję-różne są sytuację.

w tym co masz to przerób masz zbliżony do bizona-a te co podajesz to też-myślę że szkoda zachodu.

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 05:32

Zamiana Fahr M900 na ?? Dziękuję za wszelkie uwagi. Szerokość mi właśnie nie pasuje do pola, zostają mi przejazdy po 1 m koszenia a czasami taka grzywka ciągnie się przez 1 - 1,5 km i to mnie denerwuje.

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 czerwiec 2011 - 10:22

Zamiana Fahr M900 na ?? piszesz ze kombajn jest w dobrym stanie i nie masz powodów do narzekań.

po co więc zmieniać?
co będzie jeśli wydasz pieniądze na inny używany a się okaże, że ktoś wpuścił cię na minę? że kombajn będzie miał jakąś usterkę albo, że się okaże ze jest znacznie gorszy od obecnego?

ja bym zmianę przemyślał 10 razy,
może lepiej bardziej uważniej jeździć aby brać na pełną kosę i ten ogon zniknie? albo kilka przejazdów odpuścić po 1-2cm i będziesz miał pełny ostatni przejazd?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 11:13

Zamiana Fahr M900 na ??

piszesz ze kombajn jest w dobrym stanie i nie masz powodów do narzekań.

po co więc zmieniać?
co będzie jeśli wydasz pieniądze na inny używany a się okaże, że ktoś wpuścił cię na minę? że kombajn będzie miał jakąś usterkę albo, że się okaże ze jest znacznie gorszy od obecnego?

ja bym zmianę przemyślał 10 razy,
może lepiej bardziej uważniej jeździć aby brać na pełną kosę i ten ogon zniknie? albo kilka przejazdów odpuścić po 1-2cm i będziesz miał pełny ostatni przejazd?

nic nie da uważna jazda jak brakuje hedera:) Szkoda na jedno ze Fahr nie ma hedera 3,2 już by na styk wystarczył. Odnośnie tego ze można kupić coś gorszego to jasne ze tak. Ale i mój jest już leciwy i odpukać ale tez może coś poważnego wysiąść. Przy 30 letnich kombajnach wszystko się może zdarzyć:)

#7 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 05 czerwiec 2011 - 16:20

Zamiana Fahr M900 na ?? Poleciłbym ci cos z John Deera. Sa to naprawde dobre maszyny. Moze i kasa duza ale lepiej dołozyc i miec kombajn z przwdziwego zdarzenia. Tylko zorientuj sie jak w twojej okolicy z czesciami do JD. Poleciłbym ci 975 znajomek ma i chwali
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 10:56

Zamiana Fahr M900 na ?? Dzięki za informację. A jak mają się ceny części do JD w odniesieniu do innych marek takich jak Class czy NH?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 06 czerwiec 2011 - 13:27

Zamiana Fahr M900 na ?? No NH i Claas w porównaniu do JD maja troszke tansze czesci. Najtansze czesci z tych trzech marek ma NH
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!