kakoNowicjusz

Fasola Szparagowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś

Witam!

 

Jestem całkowitym nowicjuszem w tych sprawach. Mam mała działeczke powieszchnia ok. 400 m2 mam zamiar zasiać tam fasole szparagowa wczesna na przyszly rok. Temat zaczelem tak wczesnie gdyż owa działka stala nieużydkiem z 3-4 lata.

kiedys była to działka używana przez mojego ojca na calej dzialce rósł bób. Pózniej na 2/3 zostala posiana trawa drzewka 1/3 była dalej używana. Marchew, koper, słonecznik, groch, fasolka, ogórki i wiele innych. W wakacje działke chcem doprwadzić do stanu użuwalności. mam zamiar na calej powieszchni posadzic fasole szparagowa w celach zarobkowych. dzialke porastaja trawa i chwasty(w tej czesci gdzie dalej uprawialismy kiedys warzywa). trawa jest dosc gesta.

dzialke mam zamiar uprawiac prostymi narzedziami szpadel, widły haczka w tym bedzie pomagal mi kolega. od czego zaczac? spryskac to roundup-em. czy raczej skoscic i przekopac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pryskać-bo to nie jest trawa tylko perz lub jakaś wiechlina-więc odchwaścić by należało.

jakiś przedplon by posiać-na przyoranie(skopanie)-łubin,gorczyca,facelia-dużo jest takich-raczej nie strączkowych-coś by w glebie było bo perz bardzo wyjaławia.

co do zarobku na fasoli szparagowej to różnie z tym bywa-najlepiej jest mieć kilka odmian,aby zbiór(no i sprzedaż)był rozciągnięty w czasie-są tygodnie że się nie opłaca nawet zbierać a za dwa tygodnie cena trzykrotnie większa-tak że nie rób na jeden termin-bo jak trafisz na wysyp to nakładów nie pokryjesz.

ja sieję kilka odmian i to w różnych terminach-a chwasty-plecak,afalon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agasia    0

Ja fasolę uprawiam na oborniku,tak jak resztę warzyw,a później dożywiam opryskiem dolistnym florowit jest bardzo dobry.Fasola lekką ziemie raczej lubi,bo na glinie dwa lata temu nic mi nie urosło.No i odmiany są ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. co do trafienia w jeden termin to mi zalezy. wiem ze mi sie zwroci bo bede mial rynek zbytu byle by byla pierwsza fasolom. moj tata pracuje w zaopatrzeniu sklepów warzywmiczych wiec naprawde nie bede mial problemow ze sprzedarza.

 

co do odmian to sie zainteresuje tym pozniej narazie musze skoncentrowac sie na przygotowaniu gruntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Wie ktoś jak siać?

Edytowano przez Jeffo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ten temat powinien trafić na stronę "Humor". Dawno się tak nie uśmiałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Witam

Chciałbym odświerzyć temat uprawy fasoli szparagowej

W tym roku chciałbym spróbować zasiać jej trochę i mam kilka pytań:

1. co najlepiej sypnąć przed siewem? Myślałem dać z 200 kg polifoski

2. Kiedy mogę ją posiać? Już teraz czy poczekać do maja? Jaka odmiana będzie najlepsza?

3. Czym opryskać po siewie? Może być basagran lub stomp?

4. jakie odżywki zastosować i kiedy najlepiej?

5. jakie opryski na grzyba?

6.ile będe potrzebował nasion i w jakich rozstawach to siać?

Edytowano przez sajdi13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam działeczkę około 1000 m2 mam na niej teraz burak jak zbiorę to mogę odchwaścić bo zielsko na niej straszne jest?? a mam zamiar zasiać na wiosnę wczesna fasolę i nie wiem czy roundup spali zielsko czy wgl coś da ?? podpowiedzcie mi co muszę zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Witam

Chciałbym na wiosnę zasiać fasolę szparagową. Chciałbym żeby była wczesna jaką odmianę wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Witam. chciałbym zrobić rosade fasoli i potem ją wsadzić na pole od włókninę. Wiec mam pytania do tych co już to przerabiali: Kiedy zacząć robić tą rosade i ile ona będzie rosła w ogrzewanym tunelu? mam nasiona URANOS i co powiecie o tej odmianie bo w sumie ją dostałem i nie wiem czy kupować jakąś inną np Unidor? Mam multipaletki 5 x 5 x 6-wysokość i po ile ziarenek w jedną- zastanawiam się 2 czy 3? Czy fasola poradzi sobie z przymrozkami jak będą w maju pod włókniną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiAlf    0

czy może mi ktoś powiedzieć cos więcej na temat uprawy fasoli szparagowej na jakiej glebie ile z ha oraz opłacalność na dzień dzisiejszy dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

jak ci dobrze zapłaci i sprzedasz na giełdzie to nawet 50-70 tysięcy wyciągniesz z hektara w tamtym roku po 5 zł była kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

w tym roku będzie pyta z fasolką. Ludzie którzy mieli tytoń a zrezygnowali to przeszli na uprawę ziemniaka kapusty i właśnie fasolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiAlf    0

oki dzięki za info a jak z gleba do takiej uprawy i ogólnie z kosztami które trzeba włozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

Witam czy Ktoś z was uprawia fasolkę w tunelach.Chętnie bym się podzielił z kimś  problemami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

Kiedy siejecie i kiedy sadzicie w zimnych tunelach.Od paru lat sadzę  w 4 tunelach w 2 wychodzi jako tako a 2 źle czy ona reaguje na zmęczenie gleby czy na przedplon którym są pomidory jesienne. Jakie odmiany uprawiacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

tolek a co ty za odmiany sadzisz?co dajesz pod korzeń za nawóz?a badania ziemi robiłeś.a czemu twierdzisz że w 2 ci nie wychodzi?krzaki wypadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj