Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fasola Szparagowa

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kakoNowicjusz

kakoNowicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:11

Fasola Szparagowa Witam!

Jestem całkowitym nowicjuszem w tych sprawach. Mam mała działeczke powieszchnia ok. 400 m2 mam zamiar zasiać tam fasole szparagowa wczesna na przyszly rok. Temat zaczelem tak wczesnie gdyż owa działka stala nieużydkiem z 3-4 lata.
kiedys była to działka używana przez mojego ojca na calej dzialce rósł bób. Pózniej na 2/3 zostala posiana trawa drzewka 1/3 była dalej używana. Marchew, koper, słonecznik, groch, fasolka, ogórki i wiele innych. W wakacje działke chcem doprwadzić do stanu użuwalności. mam zamiar na calej powieszchni posadzic fasole szparagowa w celach zarobkowych. dzialke porastaja trawa i chwasty(w tej czesci gdzie dalej uprawialismy kiedys warzywa). trawa jest dosc gesta.
dzialke mam zamiar uprawiac prostymi narzedziami szpadel, widły haczka w tym bedzie pomagal mi kolega. od czego zaczac? spryskac to roundup-em. czy raczej skoscic i przekopac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fasola Szparagowa Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:25

Fasola Szparagowa pryskać-bo to nie jest trawa tylko perz lub jakaś wiechlina-więc odchwaścić by należało.

jakiś przedplon by posiać-na przyoranie(skopanie)-łubin,gorczyca,facelia-dużo jest takich-raczej nie strączkowych-coś by w glebie było bo perz bardzo wyjaławia.

co do zarobku na fasoli szparagowej to różnie z tym bywa-najlepiej jest mieć kilka odmian,aby zbiór(no i sprzedaż)był rozciągnięty w czasie-są tygodnie że się nie opłaca nawet zbierać a za dwa tygodnie cena trzykrotnie większa-tak że nie rób na jeden termin-bo jak trafisz na wysyp to nakładów nie pokryjesz.

ja sieję kilka odmian i to w różnych terminach-a chwasty-plecak,afalon.

#3 Share agasia

agasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:konie

Napisany 01 czerwiec 2011 - 10:46

Fasola Szparagowa Ja fasolę uprawiam na oborniku,tak jak resztę warzyw,a później dożywiam opryskiem dolistnym florowit jest bardzo dobry.Fasola lekką ziemie raczej lubi,bo na glinie dwa lata temu nic mi nie urosło.No i odmiany są ważne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kakoNowicjusz

kakoNowicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 13:26

Fasola Szparagowa Wielkie dzieki. co do trafienia w jeden termin to mi zalezy. wiem ze mi sie zwroci bo bede mial rynek zbytu byle by byla pierwsza fasolom. moj tata pracuje w zaopatrzeniu sklepów warzywmiczych wiec naprawde nie bede mial problemow ze sprzedarza.

co do odmian to sie zainteresuje tym pozniej narazie musze skoncentrowac sie na przygotowaniu gruntu

#5 Share sajdi13

sajdi13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 17:38

Fasola Szparagowa

Witam

Chciałbym odświerzyć temat uprawy fasoli szparagowej

W tym roku chciałbym spróbować zasiać jej trochę i mam kilka pytań:

1. co najlepiej sypnąć przed siewem? Myślałem dać z 200 kg polifoski

2. Kiedy mogę ją posiać? Już teraz czy poczekać do maja? Jaka odmiana będzie najlepsza?

3. Czym opryskać po siewie? Może być basagran lub stomp?

4. jakie odżywki zastosować i kiedy najlepiej?

5. jakie opryski na grzyba?

6.ile będe potrzebował nasion i w jakich rozstawach to siać?

Edytowany przez sajdi13, 10 kwiecień 2015 - 08:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krolikarz2015

krolikarz2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2015 - 18:44

Fasola Szparagowa

Witam mam działeczkę około 1000 m2 mam na niej teraz burak jak zbiorę to mogę odchwaścić bo zielsko na niej straszne jest?? a mam zamiar zasiać na wiosnę wczesna fasolę i nie wiem czy roundup spali zielsko czy wgl coś da ?? podpowiedzcie mi co muszę zrobić ??

#7 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 10 luty 2016 - 18:54

Fasola Szparagowa

Witam

Chciałbym na wiosnę zasiać fasolę szparagową. Chciałbym żeby była wczesna jaką odmianę wybrać?

#8 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 29 luty 2016 - 18:03

Fasola Szparagowa

haczyk 

jak sieję Unidor ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 21:54

Fasola Szparagowa

Witam. chciałbym zrobić rosade fasoli i potem ją wsadzić na pole od włókninę. Wiec mam pytania do tych co już to przerabiali: Kiedy zacząć robić tą rosade i ile ona będzie rosła w ogrzewanym tunelu? mam nasiona URANOS i co powiecie o tej odmianie bo w sumie ją dostałem i nie wiem czy kupować jakąś inną np Unidor? Mam multipaletki 5 x 5 x 6-wysokość i po ile ziarenek w jedną- zastanawiam się 2 czy 3? Czy fasola poradzi sobie z przymrozkami jak będą w maju pod włókniną?