Skocz do zawartości

Zdjęcie

śrutowik bijakowy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 31 maj 2011 - 17:17

śrutowik bijakowy Chciałem kupić jakiś śrutownik do zboża, zastanawiam się nad bijakowym jakimś używanym. Co o takich myślicie?? na co patrzeć przy zakupie?? ile KW motor wybrać?? tak średnio 1 tona śruty na tydzień potrzebuje. Każde porady mile widziane:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
śrutowik bijakowy Dzisiaj, 19:58
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 maj 2011 - 19:32

śrutowik bijakowy 11kW by było w pyte godzine i po robocie ,tylko ja bym radził na noże, nie na młotki czy jakieś płaskowniki, tylko taki kup żebyś siatki dostał o różnym kalibrażu, i w zbiorniku na ziarno przy samym wlocie do śrutownika od spodu czy z boku przylep jakiś mocny magnes, żeby ci reszte części z kombajnu łapał :lol: i tyle chyba
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 31 maj 2011 - 19:33

śrutowik bijakowy Ja mam własnej produkcji, już z 7-8lat i mam motor 13kW to 1tone w godzinę da rade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 16:07

śrutowik bijakowy Do wyłapywania metali ze zboża służy specjalny wyłapywacz magnetyczny montowany przed śrutownikiem bijakowym ssąco- tłoczącym - warto go zamontować, bo jakiś metal może pogiąć ci sito w takim śrutowniku.

Edytowany przez rower56, 01 czerwiec 2011 - 16:09.

#5 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 17:55

śrutowik bijakowy mam do kupna 11KW tylko stare bo 89 rok ale koles mówi że stan ideał bo bardzo mało używany. 2 tys sobie ceni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:18

śrutowik bijakowy

mam do kupna 11KW tylko stare bo 89 rok ale koles mówi że stan ideał bo bardzo mało używany. 2 tys sobie ceni

Tak, mówi że bardzo mało używany ... Samochód jak się kupuje używany to tylko kobieta jeździła do kościoła raz w tygodniu a kombajn zbożowy to od "dziadka"z Niemiec co kosił nim tylko 5 ha na rok -stan idealny .
Jeśli już używany śrutownik bijakowy to trzeba patrzeć czy wirnik nie był spawany ,czy nie ma wibracji jak się go włączy ,czy nie jest skorodowany i jak z dostępnością sit do niego .A tekstów że "bardzo mało używany " to nie "łykaj ",ktoś jak kupił taką maszynę to nie po to żeby mielić dla jednego tucznika ,co miał być na wesele dla wnuczki ,to są drogie zabawki i ktoś kto ma taki sprzęt to na pewno je... nim ile mógł .

Dodaj odpowiedź