Monsterius27

KLIMATYZATOR DACHOWY DO CIĄGNIKÓW MTZ/BELARUS PRONAR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalnie. Jak się zna budowę i zasadę działania takiego klimatyzatora, to można samemu zrobić. Jestem właśnie w fazie testów takiego urządzenia. Jak na razie nic mnie to nie kosztowało (poza własną pracą), ale myślę, że właśnie powinno się zamknąć w 200-300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Pewnie dziala na podobnej zasadzie (tylko odwrotnej) jakpompa ciepła gdzie woda zamarzajac oddaje cieplo to tu pewnie wodagdy zmienia sie w pare oddaje zimno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie oddaje zimna, bo to jest fizycznie niemożliwe, tylko pobiera ciepło z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Ten Twój to się już trochę chyba wydmuchał... jak się sprawdza i czego sprzedajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Testy na stole wyszły pozytywnie. Teraz pozostaje mi to wszystko sensownie obudować, zrobić elektronikę sterującą i można montować do kombajnu. Jak kolejne testy gotowego już urządzenia wypadną pomyślnie, to w te żniwa będzie mi się o wiele przyjemniej pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości , sprzedaję bo kombajn z tym na dachu nie mieści się w garażu


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Przed wjechaniem mozna zdjac z dachu, po co pozbywac sie klimy, chyba ze cos jest nie tak.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zniknal moj post...

Co sadzicie Panowie o tym fabrycznym klimatyzatorze od MTZ w malej kabinie?

Mam taki do uruchomienia w garazu, tylko on ma pneumatyczne rozpylacze wody, sprezarka musi chodzic, a kazdy wie, z w MTZach sprezarka halasuje... Ciekawe, czy by sie dalo go unowoczesnic...

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No pewnie, że by się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

2300 za parownik i wentylatorek ? a gdzie reszta...za 1500 sam poskładasz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Wszyscy piszą jak to prosto i tanio pozakładać klimatyzację. To ja zapraszam do siebie, zapłacę te 1500zł o którym piszecie za materiał i 1000 dorzucę za robociznę. Do ogarnięcia jest NH TD5050 i Belarus 952.4. Dzwoniłem do firmy od klimatyzatorów, która ogłaszała się na AF to na początku za wszystko chcieli 3500 od sztuki a potem dzwonili, że ta robota bedzie kosztowac znacznie więcej i odmówili nawet ceny nie podając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Testy na stole wyszły pozytywnie. Teraz pozostaje mi to wszystko sensownie obudować, zrobić elektronikę sterującą i można montować do kombajnu. Jak kolejne testy gotowego już urządzenia wypadną pomyślnie, to w te żniwa będzie mi się o wiele przyjemniej pracować.

I jak postepy??

Jesli to takie dobre to bylbym wstanie dac ci te 200-300zl za ten nawilzacz.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyniki bardzo pozytywne. Temperatura na wlocie 31 stopni, na wylocie 21 stopni, wilgotność powietrza wlotowego 15% RH, wylotowego 60% RH. Zużycie wody 1,5l/h. Pobór mocy max. 100W (wentylatory pracowały na mniej niż połowę mocy). Jak dla mnie wystarczy. Akurat dostarczyli mi okna do domu i teraz mam trochę przerwy w pracach, a jeszcze muszę zrobić test w kabinie zanim zrobię finalną obudowę i muszę jeszcze poszukać jakiś duży filtr przeciwpyłowy. Co do ceny, to nie robię tego na sprzedaż, tylko dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jezeli to by działało i kosztowało 500 a nie 3500 to pomyśl nad produkcją masową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli to by działało i kosztowało 500 a nie 3500 to pomyśl nad produkcją masową. :)

Robiąc dla siebie większość elementów miałem, a gdyby wszystko kupić to nawet 1000zł by nie starczyło.

Pomysl i projekt kosztuje :D

Ja nie wymyśliłem tu nic nowego. Najwyżej wykonanie jest moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Właśnie zastanawiam się nad takim czymś do swojego Case bo w tym roku temperatura dała mi rade... Warto wydać te 3 tys. zł? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 3 tys. można zrobić normalną klimatyzację (nawet klimatronic jak ktoś potrafi), działającą w każdych warunkach. A klimatyzatory wodne są najbardziej skuteczne w kombajnach, bo pracuje się tylko w suchym powietrzu. Przy wyższej wilgotności się nie sprawdzają, a jak wiadomo ciągnik nie pracuje tylko w żniwa. Czasami jest wysoka temperatura i wilgotność I w takich warunkach też się źle pracuje, a klimatyzator wodny w tym przypadku nie zadziała. A ci co piszą, że warto i jakie to jest wspaniałe urządzenie (jak np. kolega powyżej) bez jakiegokolwiek uzasadnienia nigdy nie mieli do czynienia z tego typu urządzeniem. A ja piszę na podstawie swoich doświadczeń z budową tego urządzenia. A pisanie, że działa to nawet bez wody, to już są kompletne bzdury, a taka osoba tylko pisze żeby pisać, bo nie zna nawet zasady działania takiego klimatyzatora, nie mówiąc już o jego użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

O widzisz kolego Elektrotechnik dzieki tobie poszerzyły mi sie wiadomości na temat klimatyzatorów. Nie wiedzaiałem że ; Czasami jest wysoka temperatura i wilgotność I w takich warunkach też się źle pracuje, a klimatyzator wodny w tym przypadku nie zadziała. ;

To prawda że za 3tyś  mozna nie złą klime sobie zmontowaś,a nawet i w 1tyś by sie wyrobił . Przewody mozna sobie na wymiar po zakówać części nawet samochodowe zadaptować ( chłodnice, skraplacz ,osuszacz i panel sterujący a nawet sprężarke). tylko to jest kupa roboty. A tak zakładasz cudo na dach i ma działać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokar    0

JAK CHCESZ ZROBIC DOBRA KLIME W CIAGNIKU LUB W KOMBAJNIE TORZROB TO NA NOWYCH CZESCACH ANIE NA STARYCCH. KOSZT NOWYCH CZESCI TO OKO.3,TYSL BEZ ROBOCIZN (parownik 300zl,sprezarka600-1000zl,kondenser- 300zl, osuszacz 150zl,weze ok,10m-550,zawor-120zl,uchwyt spr.-200,pasek-50zl,koncowki wezy-8szt.-500zl,inst.elektryczna-230zl. dodaj dotego robociznę gaz olej to niema szans zrobić to za3tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj