Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:42

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl Szczerzę mówiąc przeglądam od dłuższego czasu ogłoszenia w poszukiwaniu kombajnu i nie ma opcji żeby kupić w dobrym stanie 98 za 70-80tys. Dlatego szukam dobrej 96 z silnikiem Mercedesa,bardziej sprawdzona jednostka,mocna i wytrzymała.Heder raczej wolałbym 3.9m ze względu na przejazdy bez odpinania na wózek, ale jak będzie 4,5m to się nie obrażę.
@kravter masz w swoim klime oryginalna? jak Ci się sprawuje? bo z tego co pamietam jak wuja mial 96 to miał problemy z klima i nie mogli dojśc z nią do ładu.
-Miałeś jakieś awarie?

Z tych powyższych wpadł mi szczególnie w oko ten który @mincek18 polecił czyli : http://moto.allegro....2044077620.html
tylko cena by musiała troche zejśc w dół.
Chyba lepiej będzie poszukać w Niemczech ,co?

Jeszcze to:

- http://otomoto.pl/cl...96-A121912.html
- http://moto.allegro....2057577261.html

Edytowany przez Eryko, 24 styczeń 2012 - 22:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl Dzisiaj, 03:44
  •  

#42 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:01

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl u mnie nie ma klimy ;/ ale jest taki wielki wiatrak hehe tez dobrze chlodzi ale nie tak jak klima ;p

awarie?? hmm na 2 lata 1 lozyski i 1 pasek (jedno na tym ramieni co rusza podsiewaczem a pasek to na kosie w hederze) ;p jedno wymienione w 15 min (mialem takie) pasek nie spieszylem sie z wymianol bo w nocy padalo wiec nie musisalem sie spieszyc ;p

mam wlasnie z silnikiem merca i polecam ;) spisuje sie ladnie w porownaniu do bizona (tak wiem ze to nie porownanie ;p) bo w bizonie mialem chyba 5 na 3 dni awari ;/ a ojciec w claasie wlasnie ten pasek tylko ;) wiec polecam ci maszyne

heder 3.90 bedzie za maly jak pojedzies do kogos na nie rowne pole to wypadniesz z kabiny ;) a przy hederze 4,5 jest w miare git i tez nie musisz go odpinac tylko troche poboczem jezdzic ;) wlasnie my tak jezdzimy ;p

Edytowany przez kravter, 25 styczeń 2012 - 18:03.

#43 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:02

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl @Eryko skoro te 68tys to dużo to w niemczech nie ma szans żebyś taniej kupił naprawde ;)

#44 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:20

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl ale w niemczech raczej nie bedzie wymalowanych zlomow ;) (jak bedzie szukal u ludzi ;p)

#45 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 00:41

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl @kravter wiadomo zawsze klima to klima każdą zewnetrzną temperaturę schłodzi.
Z awaryjności odpukać praktycznie masz bezawaryjnego,ale niestety nie każdy taki będzie jak Twój i z tym trzeba się liczyć, że coś się sypnie bo maszyna swój wiek ma i swoje zrobiła.
W sumie z hederem masz racje.4,5m 60cm szerszy od 3.9m ,d*py nie urywa i też się da przeleciec bez odpinania.

@mincek18 nie mówię że to jest dużo ,ale wiadomo zawsze trzeba się starać szukać tanio a dobrze. Mam wrażenie że jak już w Polsce robił i ktoś sprzedaje to coś musi byc z tym sprzętem nie tak. Bo Polska to taki kraj gdzie się kupuje i tucze do końca,a jak już coś śmierdzi to do żyda.

#46 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 12:05

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl w niemczech jak chcesz takiego kupić to musisz słono zapłacić np. http://www.traktorpo...tor-96/1577843/
http://www.technikbo...minator-96.html
http://autoline.de/s...0588514800.html
sam zobacz jak się cenią i niechaj z tego najtańszego niech Ci spuści na 15tys to już masz 64500 dodaj transport, załatwianie to wyjdzie Ci najbidniej z 75 tysi ;)

#47 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:57

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl nom mamo mam awari ;)
ale ja kupilem od rolnika ktory sprzedawal bo kredycik trzeba bylo spacic ;p
ale polecam ci ta maszyne ;p w dzien wykosilem ponad 20 ha ;p ale wiesz jak to jest o 10:00 wyjechac (bo rosa) o 20:00 zjechac bo rosa ;p

#48 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 00:43

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl @mincek18 to ja nie wiem skąd handlarze biorą te kombajny,skoro mają ceny niższe od Niemieckich. Jak maszyna dobra to warto te 75tys położyć. Z pierwszego linku juz patrzyłem,w miare widać że zadbany,troche godzin ma nabite.plus za stół do rzepaku.
Myślicie ze warto sie wybrać na oględziny?

@kravter wykosiłeś 20ha a jaki był plon z ha? Z tego co podałeś to 2ha w godzine obskoczyłeś.Jakie masz spalanie?Bierzesz od godziny czy od hektara?

Edytowany przez Eryko, 27 styczeń 2012 - 00:44.

#49 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:36

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl oj slaby byl plon moze 4 t sypnela a moze i to nie ;) a wiesz 4 t to tam jest zbiornik hehe (ale to nie u mnie u takiego kolesia ;p ma 20 ha i nie ma kombajnu ^^) w jeden dzien wykosilem mu wszystko ;p
biore oczywiscie od hektara ;)
spalanie? hmm caly zbiornik na 2 dni ale i tak jeszcze zostaje w zbiorniku ^^

#50 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 23:23

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl Kurde tutaj większość jedzie od hektara a u nas wiara przyzwyczajona od godziny i ciężko będzie to z ludzmi pogodzić. Ile brałeś poprzednim sezonie od ha?
Zbiornik 300l? To pewnie z 13-15l/ha spali,co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 00:32

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl od ha? hmm jak to bylo ;) chyba to bylo tak
tyle co za godzine to tyle za ha ;p

#52 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 01:00

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl Nie zawsze to tak równo i dobrze wychodzi tyle samo za godzine co za hektar :P

#53 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:37

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl posiadasz licznik hektarów??

#54 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 11:50

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl Rozumiem że pytanie do @kravtera. Ale dobrze zapytałeś,bo bez licznika ktoś Ci powie że ma 3ha,a tak naprawdę będzie miał 3,60ha.na oko nie jesteś w stanie określić na jaką powierzchnie wjeżdzasz.Każdy by musiał pokazywać wyciąg z dopłat na dowód. :P

#55 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:17

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl o przepraszam do @kraveta, zapomniałem zacytować;P dokładnie o to mi chodzi.. wiadomo jak to jest, każde pole kosi się inaczej.. jeden hektar szybciej drugi wolniej i moim zdaniem ciężko jest określić powierzchnie danego pola tym bardziej że jest mało pół o foremnych wymiarach... Ciekaw jestem jak to jest w praktyce, jak się dogadujesz ze zleceniodawco..

#56 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:20

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl ja nie kosze claasem tylko ojciec a on ma w tym ponad 20 lat praktyki ^^ szczeze to na oko nawet wymiezy ile jest mniej wiecej ;) a po za tym do mnie przychodza co roku te same osoby ;) i sie pamieta nawet ile u kogo jest hehe ;) ale tez kazdy kazdego zna i nie oklamuja ;p widac tez po czasie pracy ;)

nie mam licznika

#57 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:42

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl Czy 3800mtg dla Dominatora z silnikiem Mercedesa to dużo?

#58 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 06 luty 2012 - 01:02

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl on nie ma tyle ;) a jak ma to moze drugi raz ;) nie patrz na mtg tylko na stan jak ladnie chodzi to coo cie obchodza mtg ;) bo wiesz chyba nie ma maszyny z zachodu ktora ma orginalnie mtg jeszcze taka duza i stara on przez cale swoje zycie nie zrobil 3800 ;p tylko moze drugi raz ;)

wiec tak jak mowie patrz na stan a nie mtg ;)

#59 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:39

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl To co w takim razie 90% dominatorów z przebiegiem rzędu 2500-3000 mtg ma cofane liczniki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:43

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl powiem tak ;p oni nie kupuja takich maszyn na 40 ha tak jak niektore osoby u nas ;) tylko jak maja duzy kombajn to maja duzo pola spokojnie ponad 300 i przez tyle lat chyba on zrobil wiecej niz jak niektore maja 2000 mtg ale jasne ze sie trafiaja takie ze maja tyle ile maja ;p ale raczej nie za wiele ;p tak jak ciagniki jeden ma 10 tysi mtg a drugi 2 tysie mtg i sprzedaje go bo jest wysluzony i ma cofniety licznik albo mu sie sypal ;]

ale spokojnie jak stan i silnik jest ladny to nie ma co na o patrzec to nie zalezy od mtg tylko od kierowcy ktory nim jezdzil jak bym dobry kombajnista to bedzie mial 20 tysi i bedzie dalej w ladnym stanie a jak jakas fleja to po 2 tysiach bedzie wygladal jakby byl ze szrotu ;) takie jest moje zdanie ;p

a i powiem ci ze kupowalismy duzo juz maszyn ;] i nigdy nie patrzylismy na mtg tylko na stan i jak narazie dobrze na tym wychodzimy ;) (odpukac) hehe

Edytowany przez kravter, 10 luty 2012 - 12:44.