Daniel89

melioracja rowów

Polecane posty

ChiquitaB    754

tzn bardziej to nowa lyzka jest zrobiona od podstaw w ksztalcie v tylko lyzka rozwierana jest wzdluz rowu nie w poprzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

z chęcią tylko aktualnie brak aparatu ale jak będę miał to zrobię i wrzucę i jak cyklop wróci od sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja już jestem po melioracji :D wyczysciłem turem ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Ja jak mam kopać jakiś rów to biorę trola i łyżkę podsiębierną i idzie jak burza. WOM w Pronarze na 1000 obr. i na wolnych obrotach. Nie trzeba najmować koparki. ;)


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My wynajmowalismy JCB 14 tonowa na "gaskach" 150pln za godzine ale w godzine potrafi sporo rowu wyskarpowac i nie meczy sie z korzeniami jak koparko-ładowarka. W tym roku odkopalismy 500m rowu i polozylismy 300metrow rury w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

oj mi by się marzyło zrobić coś takiego bo normalnie na jednym polu przez środek to mam wąwóz aż strach i fajnie by było rury położyć i zasypać to by 1/2H pola więcej było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Jakie rury najlepsze są do tego typu "robótek"? Średnica, materiał...jak uwazacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Średnica według potrzeb (ilości wody do odprowadzenia) głównie stosujemy 80 i 100mm ale stare są też 300mm i cały rok idą przynajmniej w połowie zapełnione płynącą wodą. Osobiście wole ceramikę od rur z tworzyw sztucznych ch9oć trudniej ją kłaść i więcej z tym zachodu, plastikowe węże są dobre jeśli kładzie się je w błoto na wstępne osuszenie tereny przed właściwą melioracją i na sączki (mniejszy żal jak się zamulą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Mnie czeka czyszczenie rowu, ale będę to robił wspólnie z sąsiadem, on posiada koparkę na gąsienicach więc sądzę że damy radę, zgoda na wycinkę drzew już jest, teraz czekamy na termin. Co do rur to ja raczej zakładałbym ceramiczne, chociaż plastikowe się łatwiej kładzie, ale trzeba je obsypywać grysem, lub czymś obkładać, wtedy nie zajdą mułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Identyczny problem mam rowami, w tym roku na wiosnę nie zdążyłem oczyścić i jak spadł deszcz to i zalało łąkę i rowy to drugi pokos zebrałem dopiero 10 września, fatalna pasza do niczego ale łąkę oczyścić trzeba było na zimę, a czyszczę turem z łyszką, muł i darń wrzucam na przyczepę i wywożę z łąki, plus to czysto na łące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Identyczny problem mam rowami, w tym roku na wiosnę nie zdążyłem oczyścić i jak spadł deszcz to i zalało łąkę i rowy to drugi pokos zebrałem dopiero 10 września, fatalna pasza do niczego ale łąkę oczyścić trzeba było na zimę, a czyszczę turem z łyszką, muł i darń wrzucam na przyczepę i wywożę z łąki, plus to czysto na łące :D

a jak byś rozgarną ten urobek po łące to łąka by się utwardziła i nawiozła naturalnym nawozem . zobaczysz jak trawa po takim nawozie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

A spróbuj utwardzić łąkę torfową, a rozsunięcie obok rowu może powodować powstanie grobli która w konsekwencji blokuje spływ powierzchniowy wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

właśnie chodzi mi o łąki torowe , wzmacnia się darnina , a woda na łąkach torowych nie spływa powierzchniowo tylko gruntowo ,no chyba że po oberwaniu chmury ,albo burzy . jak zrobisz tyle melioracji i konserwacji rowów na łąkach w ciągu roku co ja robię w ciągu dnia to pogadamy .ps dziś zrobiłem tylko około 500mb bo był trudny teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Czy ktoś z was bawił się aronią jako rośliną nazwijmy to ruderalną?

Tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/4211-aronia/

podpytałem ale nie jestem pewien czy ktoś odpowie.

Obsadzić myślę tym rów z jednej strony aby skarpa była mocniejsza, aby było ładniej mimo że to szczere pole itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

u mnie spółka na bierząco poprawia rowy.. co roku wytne nowe krzaki i jest git tylko co zrobić aby nie rosły nowe? wyciągnać korzenie i raundup co chwila ? co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

W mojej gminie ladnie czyscza rowy , ale mam dzialke w sasiedniej gminie rowu niechca wyczyscic place podatki spolke wodna a dreny z mojej dzialki ida do rowu ktorego praktycznie juz prawie niema , moje pytanie jak ich zmusic do odkopania tego rowu? ktos juz to prerabial? na 4 lata 3 razy mialem wygnite uprawy jkies pisma pisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

Panowie,odmulanie rowów to tylko z maszyną PR80 , jedyna oferowana pogłębiarka,która nie jest zaiweszona na silniku hydraulicznym i posiada przekładnie,

PRACUJE W SŁUCHEJ GLEBIE ! to nie jest maszyna co na youtubie jest przedstawiona ,że operator wstawia odmularke do strumyka i coś chlapie.

TO maszyna do poważnej pracy

hit eksportowy ,polski produkt , ROLMEX

 

http://www.youtube.com/watch?v=OxHWqTPdaGU

post-69763-0-60958200-1384854745_thumb.jpg

post-69763-0-02836800-1384855105_thumb.jpg

Edytowano przez wonder23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

3-6 za mb rowu ale zalezne od zamulenia rowu.moze i nawet wiecej...moze ile do wyecia urobku z rowu srednio i ile metrów, jak głebok itd...sredino w łódzkim okolo 2 metry głebokośc rowu, koparka kołowa zamulenie okolo 30-40 cm. orientacyjnie 3-4 zł za metr zalezne od ilosci mb

Edytowano przez bbolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj