Skocz do zawartości

Zdjęcie

Solidna przyczepa na własne potrzeby

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 11:20

Solidna przyczepa na własne potrzeby Oto co wyszło spod ręki mojej i znajomego, razem obmyśliliśmy plan budowy i konstrukcje (rama paki i tak wydaje mi sie nie bardzo :) ) on i dziadek robili a ja dostarczałem części i od czasu do czasu pomagałem ;]]]
Początkowo miała to być sztywna przyczepa na balonówkach 4x1,8m ale trafił się siłownik więc go postaraliśmy sie wykorzystać. Przy pierwszym podnoszeniu wystrzelił i musiałem po przeróbkach wmontować nówke Hyva 8t. Rama dolna jest zrobiona z ramy jakiegoś ciężarowego, oś z 'wozy drzymały' czy jakoś tak, koła ze stara tak jak bębny, a reszta już nówki części ze składu stali. Obecnie zostały zamontowane nadstawki i zsyp na zboże i nowe zamki. Przyczepa ma własną pompe hydrauliki i zbiornik na oliwe, napędzana z WOMu. Następny krok to jak kupie zetora wywalenie pompy i dołożenie siłownika do nogi. Minusem jest to że jest dośc wysoka, plus to to że nawet po miękkim lekko i wcale nie grząźnie, dobrze dociąża ciągnik no ale sporo też waży. Myśle ze jak kupie 5011 bedzie w sam raz :)

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Czaas produkcji-3tygodnie(byłoby krócej gdyby nam nie zwinęli w połowie roboty 15 sztuk narzędzi elektrycznych kradzieje ebane! :x)

Gdyby ktoś budował cos podobnego i chciał sie coś dowiedzieć zapytać to słuze pomocą..
W głowie świta mi następny projekt-'Troche inny ładowacz czołowy :) "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Solidna przyczepa na własne potrzeby Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 05 wrzesień 2007 - 18:39

Solidna przyczepa na własne potrzeby a na jaki ciągnik chcesz zrobic tego tura ?????

#3 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:21

Solidna przyczepa na własne potrzeby fajna, a te klamry od burt to lepiej by było przyspawac
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#4 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:43

Solidna przyczepa na własne potrzeby Wybacz że pytam...a do czego Ci ten wałek....???:) :)

#5 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 00:12

fajna, a te klamry od burt to lepiej by było przyspawac

Stawiam na fukcjoonalność, teraz są inne zamki i tez są na śruby, w razie potrzeby wymiany nie odkręcasz śruby i zakładasz, bez cięcia, już raz tak musiałem zrobić jak mi łyżką rozerwał burte, dobrze że zamki puściły i burta jest ok, teraz dałem masywne i mocne zamki domowej roboty.. ciekawe..

Wybacz że pytam...a do czego Ci ten wałek....???:) :)

Pisze w pierwszym poście, WOM -wałek.

#6 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 07:29

Solidna przyczepa na własne potrzeby fajna, ale potrzebne jeszcze chlapacze.... :)

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 06 wrzesień 2007 - 09:17

Solidna przyczepa na własne potrzeby Pewnie jeszcze nie sprawdzałeś jaka jest jej ładowność, np. ile pszenicy wejdzie lub czegoś innego? Przyczepa bardzo ładnie wykonana, solidnie, podoba mi się :). Bardzo ciekawy pomysł co do wywrotu (chodzi mi o pompę z wom-u) :). Ale pewnie będzie tylko używana w warunkach przydomowych, chyba że przejdzie wszyskie testy na stacji kontroli pojazdów i zarejestrujesz ją jako SAM :).

#8 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 09:36

fajna, ale potrzebne jeszcze chlapacze.... :)

Pomyśle nad tym :)

Pewnie jeszcze nie sprawdzałeś jaka jest jej ładowność, np. ile pszenicy wejdzie lub czegoś innego? Przyczepa bardzo ładnie wykonana, solidnie, podoba mi się :). Bardzo ciekawy pomysł co do wywrotu (chodzi mi o pompę z wom-u) :). Ale pewnie będzie tylko używana w warunkach przydomowych, chyba że przejdzie wszyskie testy na stacji kontroli pojazdów i zarejestrujesz ją jako SAM :).

pojemność teraz z nadstawkami to jest prawie 4m^3(w burtach 3,6) z kompką 4;]. Najwięcej było na niej 6t dachówki i nawet próbowałem podnosić(recznie kręcąć WOM!!!) i szło:] ale ciężko..
Najdalej byłem z nią 35km(pod krakowem prawie :)) z kręgami i takimi pierdołami do znajomego dziadka i 2 razy policje mijałem..
U mnie w okolicy panuje przekonanie zarówno wśród rolników jak i policjantów że przeczpki 1-osiowej nie trzeba rejestrować i nikt z tego nikomu nie robi problemów, nawet traktorów nie łapią..(obym nie wykrakał!)
Gdyby ktoś chciał ją kupić :) to nie ma problemu, bo chciałbym coś fajniejszego i mocniejszego zrobić ;]
A właśnie, rama paki to ceownik 120, profil na burt 3x5cm, blacha na podłoge 4mm a boki 3mm z tego co pamiętam..
Słucham uwag :)

#9 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 13:55

Solidna przyczepa na własne potrzeby z kąd jestes hinco?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#10 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 16:15

z kąd jestes hinco?

Bochnia k. Krakowa, zapomniałem uzupełnić profil... :)

Skończyłem prawie nadstawki, tylko jeszcze raz pomalować chyba chlorokauczukiem żeby kolor był w miare jednolity i nie namakały deski..

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
To nie ptak, to klej :)
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Czemu tak? Miało być szczelnie i miało być demontowalne i ładnie wyglądać-zamierzenia spełnione ;]

A to co sie dzieje jak sie pożycza zespół niedoświadczonemu kierowcy:
Dodany obrazek
Musiałem troche podszlifować wałek żeby sie zaczep przesuwał-działały hamulce i amortyzowanie szarpnięć, w ciapku tez mi rozgięło zaczep, ciężko zawleczke bolca włożyć :/ Przyczyna-szarpnięcie i postawienie dęba ciapkiem przy ostrym podjeździe(redukcja na 3ci bieg)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 06 wrzesień 2007 - 20:23

Solidna przyczepa na własne potrzeby Teraz tylko na allegro wstawiać i patrzeć jak się o nią biją na akucji <_<.

#12 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 23:10

Teraz tylko na allegro wstawiać i patrzeć jak się o nią biją na akucji <_<.

już wystawiłem raz i zerowy ruch był..
A przyznam że w podobnej cenie chciałbym zmajstrowac sobie już coś lepszego, nabyłem ciut doświadczenia przy tamtej i 'mam wizje' :PP

Tak realnie rzecz biorąc to ile za nią można rządać?
I jak jest z rejestracją samoróbki? Bo ojciec zarejestrował np przyczepke samochodową samoróbke i nie było problemów ;)

#13 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 07 wrzesień 2007 - 14:53

Solidna przyczepa na własne potrzeby my zrobiliśmy platformę do bel http://www.agrofoto....t...i&img=27548 galancie na nią bali wejdzie jak kostki to około 400 a jak okrągłe to z 12 włazi na nią
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:40

Solidna przyczepa na własne potrzeby Co do ceny jaką chcesz dostać, to musisz policzyć ile Cięto wszystko wykosztowało, czyli cena materiału. Potem do tego dodać własną pracę i cena gotowa <_<.

#15 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 22:33

Co do ceny jaką chcesz dostać, to musisz policzyć ile Cięto wszystko wykosztowało, czyli cena materiału. Potem do tego dodać własną pracę i cena gotowa <_<.

8 tys mniej wiecej materiały, ale nie jestem w stanie ogarnąć dokładnie co ile, poprostu nie zważałem na koszty, miało być to trza było sypnąć pesos z poprtlefa.. Do tego miesiąc pracy dwóch ludzi.. Coś mi to dużo wychodzi ; ]

Gdybym dorobił się ciagnika z sprawnym układem pneumatycznym to żeby dołożyć oprócz najazdówek pneumatyczne co bym musiał kupić? Bo nie ogarniam tematu pneumatyki i zasady jego działania ;/

#16 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 20:05

Solidna przyczepa na własne potrzeby odnośnie pneumatyki złączkę, zawory, cylinder hamulcowy oraz mądry sposób połączenia najazdówek z cylindrem. W hl jest to fajnie rozwiązane. kiedyś wrzucę fotke

szczerze mówiąc za te pieniądze można nową taką kupić, albo HL 8 t w dobrym stanie

#17 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 20:54

Solidna przyczepa na własne potrzeby Posiadam os przednia od Stara (chyba <_< ) z resorami, też mam zamiar zabrać się za wykonanie takiej przyczepy, tylko mam pytanie czy resory w takiej przyczepie są potrzebne i czy wytrzymają nacisk np. 4-6 t ?

#18 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 21:43

odnośnie pneumatyki złączkę, zawory, cylinder hamulcowy oraz mądry sposób połączenia najazdówek z cylindrem. W hl jest to fajnie rozwiązane. kiedyś wrzucę fotke

szczerze mówiąc za te pieniądze można nową taką kupić, albo HL 8 t w dobrym stanie

nie moge tego na allegro znaleźć, jak sie to fachowo nazywa(elementy pneumatyki) ?
W Hl'ce sa najazdówki połączone z pneumatyką? chyba nie? O so chosi? ;)

za te pieniądze może i bedzie Hl'ka ale x letnia i do tego dwie osie no i dużo wyżej podłoga no i masa własna większa, spore minusy jak dla mnie..

Posiadam os przednia od Stara (chyba <_< ) z resorami, też mam zamiar zabrać się za wykonanie takiej przyczepy, tylko mam pytanie czy resory w takiej przyczepie są potrzebne i czy wytrzymają nacisk np. 4-6 t ?

Wg mnie nie są niezbędne ale jak sie uprzesz to mogą być, nacisk powinny wytrzymać, bo powinny tez wytrzymać ciężar załadowanego stara.. Ale montując rersory znacznie podwyższa się poziom podłogi..

PObazgrałem w końcu na ostateczne kolorki i przeleciałem wczesniej czyszcząc paczke chlorokauczukiem, pół puszki(10 zł) troche sprężonego powietrza i od razu lepiej wygląda :)

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#19 Share Shinigami

Shinigami

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:54

Solidna przyczepa na własne potrzeby to ja sie podłacze pod temat i pochwale swoja przyczepka <_<
została ona wykonana prawie w calosci ze "złomu", cala rama zostala wykonana z Młockarni, kola i os z Woza, zaczep ze Snopowiązalki, profile na burty kupilem na zlomie, silownik do wywrotu znalazłem na strychu, a jedyne co kupilem nowe to blacha na spód. ciężko pracowaliśmy z sąsiadem 2 tygodnie a efektem naszej pracy jest przyczepka jedoosiowa o pojemnosci 2,5 tony (pszenica)

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 27 wrzesień 2007 - 07:12

Solidna przyczepa na własne potrzeby Fajne przyczepy ale jeżeli używasz wałka zadbaj o jego osłonę bez niej mogą być poważne kłopoty z Twoim zdrowiem>
Powodzenia.
Zadbajcie też o trójkąty bo Policja przynajmniej u nas to kontroluje i mandacik dla właściciela