Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 07 luty 2012 - 20:24

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Panowie jest jakiś sposób na ściągnięcie piasty czy zostaje walenie młotem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Dzisiaj, 07:24
  •  

#62 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 luty 2012 - 21:00

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Musiałbyś mieć jakiś duży i mocny ściągacz, a najlepiej prasę wtedy obejdzie się bez młota :)

#63 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:10

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Ściągaczem chyba za bardzo nie da rady bo za co "zaprę" ściągacz? Jakieś inne sposoby może podgrzać? Dodam, że zwolnica nie ruszana raczej od nowości czyli 1972r. Pojawił się wyciek między pochwą a zwolnicą, poza tym coś nieźle rzęzi. Zacznę od wymiany łożysk i sprawdzenia stanu kół zębatych w zwolnicy.
Jeszcze jedno pytanie: jak wyjąć zwolnicę żeby półoś została w środku? Chodzi o prawe koło...

Edytowany przez pasiu66, 07 luty 2012 - 21:11.

#64 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:27

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Panowie posłuchajcie wracałem z siewnikiem bo obsialiśmy pola u wujka no i prowadziłem 30 siewnik no i coś zaczęło stukać i to co raz bardziej zjechałem patrze koła dobrze i wgl jade dalej i co raz bardziej dojechałem do domu odpiołem siewnik i zdjołem koło łorzyska itp dobrze a okazało się ze obciążnik był odrkręcony na śrubie więc sprawdź obciążnik ;)

#65 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 07 luty 2012 - 22:20

Ściągaczem chyba za bardzo nie da rady bo za co "zaprę" ściągacz? Jakieś inne sposoby może podgrzać? Dodam, że zwolnica nie ruszana raczej od nowości czyli 1972r. Pojawił się wyciek między pochwą a zwolnicą, poza tym coś nieźle rzęzi. Zacznę od wymiany łożysk i sprawdzenia stanu kół zębatych w zwolnicy.
Jeszcze jedno pytanie: jak wyjąć zwolnicę żeby półoś została w środku? Chodzi o prawe koło...

Jak wyciek między pochwą a zwolnicą to najszybciej simering w pochwie do wymiany goni olej z tylnego mostu na zwolnice. To tego i tak będzie potrzeba wyjmowania półosi.
Co do zdejmowania zwolnicy bez wyjęcia półosi to jak zdejmiesz koło będziesz miał tam taki dekiel na 4 śruby odkręcasz go, pod spodem będziesz miał zabezpieczoną nakrętkę półosi. Odkręcasz ją luzujesz wszystkie śruby mocujące zwolnicę do pochwy(tył zwolnicy przekręci się na dół jak odkręcisz wszystkie śruby) i wtedy lekko odsuwasz zwolnicę od pochwy i jakimś klockiem drewnianym lub aluminiowym stukasz w czoło półosi tam gdzie miałeś nakrętkę i powinno schodzić ze półośka zostanie a zwolnica zejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 19:56

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Witam ponownie, mam pytanko: czy żeby wymienić uszczelniacz w pochwie trzeba ją ściągnąć? Coś słyszałem że można przez okienko od blokady tego dokonać ale mi się to nie bardzo widzi bo to okienko za duże nie jest...

#67 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 08 marzec 2012 - 20:08

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Kiedyś próbowałem przez to okienko, ale nic z tego nie wyszło. Dłoni nie dałem rady tam wsadzić, aby co kol wiek zrobić. Więcej nerwów tylko stracisz... szybciej odkręcić pochwę i zrobić to porządnie

#68 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 18:06

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Witam serdecznie. Widzę że dawno nikt tu nie zaglądał, ale mam problem. Mianowicie podczas ruszania w moim ciapku z tyłu strasznie coś wali. Najpierw to była tylko prawa strona a teraz już obie. Kilka dni temu odkręcałem śruby na złączeniu zwolnicy i pochwy bo były poluzowanie ale nic to nie dało. Dzisiaj zajrzałem pod dekielek zwolnicy od wewnętrznej strony ciągnika (przy zaczepach) i jak ruszałem traktorem (normalnie na ziemi) to słyszałem stuki, ale na boki niestety nie ruszałem kołem. Myślę że nie było to ruszane praktycznie od nowości aczkolwiek mogę się mylić bo to zdaje się most z c325. Co radzicie? Da się jakoś wymienić te łożyska w zwolnicy bez zdejmowania jej?

#69 Share woly

woly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:18

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330 Witam.Kolego musisz ściągać całą zwolnicę,ja tak robiłem.Wymień cztery wszystkie łożyska,jak trzeba to i uszczelniacze,ja rozebrałem na części wszystko,przemyłem ropą,założyłem nowe łożyska i uszczelniacze.Załóż też nowy simering w pochwie półosi.Do tego trzeba odkręcić pochwę,a wcześniej spuścić olej z mostu.Jeśli Ci nie cieknie olej z mostu na zwolnice ,to lepiej nie ruszać pochwy,zająć się samą zwolnicą.W zwolnicy może być już wyrobione małe koło zębate.Zobacz jego stan i ewentualnie wymień.Złożyć wszysko do kupy w lolejności odwrotnej i gotowe.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 22:47

Witam

Przeprowadzałem remont tyłu, skłoniło mnie do tego właśnie takie  delikatne strzelanie w tylnym prawym kole, powtarzające się mniej więcej w podobnym momencie co obrót ( dźwięk jak by przeskakiwało łożysko, strzelanie kulek)

Zmieniłem łożyska, skręciłem atak, a dalej jest to samo. Czy możliwe jest to że to jest wynikiem jakiś naprężeń związanych że jedna felga jest założona odwrotnie( wystaje poza błotnik)?? Ogólnie to felga jest sfatygowana mocno, ale nie wydaje się że coś się odkręciło,