Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ?

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2287 postów

Napisany 31 maj 2011 - 15:30

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? ale MTZ BELARUS też mało pali jak na siebie, a silnik napewno jest mniej kosztowny w ewentualnych naprawach ale rzadko zdarza się żeby te silniki się psuły

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam ursusa c385 w bdb stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 16700.00 PLN
  • 15 sie 2017
Ciągnik rolniczy Landini Landpower 135 idealny stan tylko 500h

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Landini
  • PLN
  • 22 lip 2017
Koła opony ogumienie trawnikowe do ciągnika Tym T503 nowe na trawę

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki TYM
  • 9000.00 PLN
  • 19 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 31 maj 2011 - 15:37

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? Ale my piszemy o Polskich produktach a nie MTZ/Belarusach. Więc nie wiem po co się przy tym Belarusie upierasz. Zetor tak samo nie wiem co tu robi.

#23 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 maj 2011 - 15:47

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? df agrofarm kosztuje poniżej 200tys zł , a widzieliście jak wyglada środek kabiny w farmtracku ursusie farmerze czy pronarze? - jak w polonezie z 90r twarde skrzypiące plastiki,wszystko niepodręczne, brzydko słabo i ponuro i przede wszystkim niewygodnie, i jak myślicie że wytrzymacie cały dzień pracy w takim zakalcu? a jak pomyśle że jak dopłace 30tys zł i mam df to nad czym się zastanawiać? jako klient płace i wymagam!! tych kumurunów i jakiś chińskich badziewów to niechce na oczy oglądać, zetorów nowych jest sporo w mojej okolicy ,są tacy co tymi zetorami przerobią do 100mth na rok i dla nich jest to cudowny traktor, ci co robią zetorami po 500mth na rok czy jeszcze w dodatku mają tura i pracuje na okręta przy hodowli bydła to albo się ich już pozbyli albo ich klną i chcą się ich pozbyć, sypie się jak domki w czeczeni.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#24 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2287 postów

Napisany 31 maj 2011 - 19:32

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? to co napisałeś to śmiech. Nie wiesz nic o komforcie bo pewnie sam w nim nie siedziałeś, jeśli mówisz że nie da się tu pracować to chyba nie jeździłeś ursusem c360 albo podobnymi ciągnikami. Przesiadajac się z takich starszych ciągników do ursusa pronara belarusa czy farmera to wielka ulga. skoro piszesz że dołożysz 30 tys. i masz agrofarma. proszę za belarusa zapłacisz około 100 tys a za agrofarma około 170. czyli różnica nie 30 a 70 tys. a po 2 nie stać każdego na luksusy i ehr itp. Ciągniki te mają pracować bezawaryjnie a nie jak po kilku latach zacznie psuć się EHR i elektronika to pierdzielić się z tym i to kląć zamiast jechać w pole. Im mniej komplikacji i elektroniki tym łatwiej go naprawisz nawet sam bez potrzeby specjalistycznego komputera i serwisu. wiadomo deutz to deutz ale trzeba też za niego słono zapłacić zresztą jak za każdy inny ciągnik zachodni.

Edytowany przez piotrb14, 31 maj 2011 - 19:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:04

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? Piotr, skończ pisać ciągle o tym Belarusie bo to jest już nudne.
Bobytempelton, jeśli stać Cię dołożyć 30tys. czy i więcej aby mieć miękkie i w ładnym kolorze plastiki to proszę bardzo. Kupując ciągnik najpierw zwraca się uwagę na możliwości finansowe gospodarstwa, później na możliwości mechaniczne a na końcu na komfort i wygodę. Większość polskich rolników nie spędza w swoim sprzęcie kilkunastu godzin dziennie przez większość czasu w roku jak kierowcy Tirów, autobusów czy taksówek aby tak wielką uwagę zwracać na komfort. On jest ważny ale nie najważniejszy. Zamiast dokładać pieniądze do tego większego komfortu wolę już je gdzie indziej zainwestować tak aby po kilku latach kupić sobie kolejny nowy ciągnik a nie ciągle spłacać jeden.

#26 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 01 czerwiec 2011 - 19:39

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? tak, ale czy chciał byś jeździć w czymś co po 10 latach się rozpadnie! :mellow:
ale z tym (klika naście EURO)to przesadziłeś, ja do ursusa-(nie wiem dokładnie, zaokrągle)140 tys. zł. dokładam 15tys. i mam nówkę sztukę, same eksprolera 100 czy 110 -i na tym pojeździsz 20lat (spokojnie)
owszem jeśli chcesz z komputerem pokładowym i EHR-em zgodzę się trzeba dołożyć te 40-50tys. ale czy na samej górze tematu masz coś o ciągnikach z EHR-em(prócz Zetorów) ;)

#27 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:26

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? Pisząc że dołoże 30tys. miałem na myśli ursusa czy farmtracka, bo na początku nastawiłem się tylko na te opcje, ale gdy obejrzałem dokładnie to wole dopłacić.Jeździłem wieloma traktorami i w niektórych spędzałem jak to ktoś napisał kilkanaście godz dziennie ,i bez komfortowej kabiny np. w upalne żniwa czy zimne jesienne prace polowe nie da się usiedzieć przez kilkanaście godz np. w starym ciężkim ursusie ,zetorze czy ściąganych z zachodu przyłochanych maszynach z niekompletną izolacją wygłuszeniem czy zepsutą klimą czy ogrzewaniem.Piotr14 wydaje mi się że ty nie siedziałeś nigdy w ciągniku choćby średniej klasy, bo gdybyś poczuł jak nimi się pracuje ,i po takim kilkunastogodzinnym dniu pracy nie wypadł byś głuchy i obolały jak z tego ruskiego, to byś go już nie oddał.
A tak poza tym 30 tys to nie jest znowu kupa kasy, wiadomo tj. 1/3 belarusa ,czy 1/6 df ale po zwrocie prow-u robi się z tej sumy 15tys, z czego mam to spłacić w ciągu 8 lat czyli zawyżenie raty+odsetki+transze= na rok kredyt droższy o 2 tys zł :rolleyes:
Wiadomo koszty amortyzacji też są wyższe niż w przypadku kumurunów czy zetora, ale jak gdzieś wyżej napisałem u mnie w okolicy jest sporo zetorów i belarusów, pronarów do pracy z turem przy hodowli bydła, i to nie jest żadna przyjemność gdy któryś raz z kolei rozsypuje się sprzęgło w rocznym zetorze, czy wywala uszczelke pod głowica w pronarze czy urywa się zawór, czy w belarusie który nie może podnieść pół tony ładowaczem lub nie chce zapalić choć ma pół roku, i z tego wszystkiego trzeba przy -15 stopniach wrzucić na wóz tonę kiszonki a później zrzucić , i tak przez kilka dni bo dziś sobota i serwis gwarancyjny nie dojedzie.Wiadomo df czy fendy też się psują ale nieporównywalnie rzadziej , ale zato troche kosztowniej.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:48

Jaki krajowy ciągnik o mocy 100-120KM ? Na Ursusie też można pojeździć sporo lat. W okolicy mają 4514, 5314 6014 i większe i kilka 3512, 2512 i nikt nie narzeka na poważne awarie które nie umożliwiają pracę. Oczywiście opowiadali że drobne usterki występują(małe nieszczelności, czy awarie elektryki) ale nie zamierzają ich sprzedawać.
Ursusy, Farmtracki są traktorami za małe pieniądze do małych gospodarstw albo do średnich jako pomocnicze. Są tanie w zakupie, eksploatacji czy proste w naprawie. A do gospodarstwa 20ha jako główny czy do 80ha jako pomocniczy do opryskiwacza czy siewnika do nawozów nie jest potrzebny droższy zachodni traktor który jest wygodniejszy i mniej awaryjny ale nie będzie się miał jak wykazać w tym gospodarstwie. Bo ile on będzie miał mth rocznie?

A tak poza tym 30 tys to nie jest znowu kupa kasy, wiadomo tj. 1/3 belarusa ,czy 1/6 df ale po zwrocie prow-u robi się z tej sumy 15tys, z czego mam to spłacić w ciągu 8 lat czyli zawyżenie raty+odsetki+transze= na rok kredyt droższy o 2 tys zł :rolleyes:

Za te 30 tys. mogę zrobić wiele innych rzeczy. Chociażby dokupić do tego ciągnika jakiś sprzęt a nie orać przez następne kilka lat starym, polskim, trzyskibowym pługiem albo robić 3 metrowym agregatem. Można także dokupić ziemię lub postawić zbiorniki na ziarno które szybciej nam przyniosą jakiś dochód niż traktor z klimą i EHR. Albo zainwestować to poza rolnictwem.