Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drugie kwitnienie rzepaku

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 maj 2011 - 11:33

Drugie kwitnienie rzepaku Witam.
Mam pytanie ponieważ u teścia zaobserwowaliśmy że rzepak zaczyna kwitnąć drugi raz. Jest bardzo rozkrzewiony i nowe pąki puszcza, czy coś z tego będzie?? Dodam że nie wszystkie kwiaty się zawiązują ale jest sporo ładnych nowych łuszczyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drugie kwitnienie rzepaku Dzisiaj, 08:05
  •  

#2 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 maj 2011 - 11:53

Drugie kwitnienie rzepaku witam wczoraj u mnie byl gosci z ubezpieczalni oszacowac rzepak po przymrozkach i mowil wlasnie ze rzepak ten co go polozylo zaczol puszczac dzikie pedy do gory i kwitnie co z tego bedzie on nie wie sam , jednak jest to anomalia , najgorzej bedzie jak gora bedzie mokra a dol suchy wiec moze byc trudniejszy zbiur , stwierdzil rowniez ze to jest boczny ped wiec codow z tego nie bedzie bo glowne sily rosliny poszly w glowny ped .

#3 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 maj 2011 - 11:56

Drugie kwitnienie rzepaku u nas właśnie te boczne pędy dosyć masywne są i ładnie to wygląda nawet tam gdzie nie było to coś jest już, zobaczymy co z tego wyjdzie przy młóceniu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 30 maj 2011 - 16:49

Drugie kwitnienie rzepaku u mnie w okolicy to samo... jak by zaraz po mrozach przyszedł deszcz to było by ok a jak popadało ci zdziczał ale chyba już późno jak na kwitnięcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 31 maj 2011 - 20:47

Drugie kwitnienie rzepaku U mnie rzepak to samo robi zobaczymy opóźni to zbiór ale może podniesie plon mam taką nadzieje.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 08:09

Drugie kwitnienie rzepaku wczoraj się dokładnie przyglądałem i bardzo dużo łuszczyn się tworzy. zobaczymy w jakim tempie będzie to rosło chociaż bardzo brakuje teraz deszczu i jest susza:( nawet jak by te pierwsze się wysypały to z drugiego kwitnienia by mógł wyjść bardzo przyzwoity plon i co najważniejsze robak go nie bierze:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 10:33

Drugie kwitnienie rzepaku brak wody popadalo i sa efekty no ale jeszcze mozna miec przyzwoity plon z tego teraz tylko ok 3/4 tygodnie przed planowanym zborem opryskac 2.5 lit np klinik + na sklejanie obowiązkowo zabezpieczy to pierwsze stroki przed osypywaniem