kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

ja trochę torfowych łąk mam takich co się kosi ale ich nie zbieram bo się nie nadają ale na jesieni bydło otraw jedzą jak jest skoszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Znajomy miał 2 rotacyjne 1,85 i 2,10 to je sprzedał i kupił używkę dyskową Claasa coś ponad 2m i ciąga nią Zetorem 5245 mówi że idzie jak burza, nie ma co porównywać z tamtymi, wyżej tnie ale rośliny szybciej odrastają i nie pali roślin przy cięciu  i rozbieg tej maszyny nie jest taki jak bębnów.

 

Także warto przemyśleć używkę dyskową jak nowe bębny.

 

 

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używana to trochę strach kupie i będę musiał na części wydać drugie tyle to wcale nie rozwiązanie nad dyskową myślałem ale zakup nowej i planuje zakupić za 2 lata a narazie coś z rotacyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie źle mnie zrozumieliście drugą za dwa lata ale ta rotacyjna ma dalej być eksploatowana proszę o marki godne polecenia nigdy dyskowej nie miałem i nie wiem jak będzie się zachowywała w kretowiskach albo w trawach zrytych przez dziki albo w torfowych łąkach co myślicie o marce WIRAX to prawda ze kosiarka tej marki 1,80 ma zapotrzebowanie 75KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie potrzebuje pomocy kupilem kosiarka rotacyjna na dwa bebny Z042 i mam takie pytanie;jak naciagnac paksi?i czy sie nie powina gdzies smarowac czy gdzie sie wlewa olej?do jakies przekladni?bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

paski sie naciąga chyba tak jak w każdej jest taka śruba z sprężyną i dwoma nakrętkami z góry i je sie dokręca i za kontrować smarować tam gdzie są smarowniczki a olej to nie wiem czy nie musi być specjalny przekładniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Ale tam nie ma zadnych kalamitek a oleju nie ma nic w srodku jutro musze kupic i nalac,a co do pasków to wkrecac czy wykrecac nakretke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja też zastanawiam się nad zakupem kosiarki... Na wydanie ok. 4 tysie kosiarka będzie chodziła z C-362 ... W grę raczej wchodzi bębnowa z racji nie równych łąk i obkaszania rowków... Teraz pytanie czy lepiej brać nową polską czy używaną ale zachodnią ?? Do wykoszenia rocznie ok. 15ha ... Miałem 2 sztuki starych z AGROMETU Meduze ... No ale obie zostały sprzedane i zastanawiamy się nad zakupem czegoś innego nowszego ;)

 

C-362 pójdzie z kosiarką dyskową 2,4m??

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aris89    9

Witam jestem przed kupnem kosiarki rotacyjnej. Zastanawiam się jaką wybrać w grę wchodzi nowa do 3,5 tyś. lub używana zachodnia. Dodam że będzie pracować z MF 255 na 10 ha rocznie.


Zapraszam do mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Ja z 4 lata temu kupilem 1,65 Rolbuda nową, ok. 3tys dalem.

Rocznie 15-20 ha kosi, wspolpracuje z Forterra 9641 na walku 1000 obr. Jak narazie bez awarii ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Weź lepiej używaną dyskówkę jak masz wmiare równe łąki, będzie i szybciej i lżej, kilku znajomych kupilo nowe kosiarki takie do 3.5tys to albo już ramę spawali albo w skrzyni robili


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też polecam starą zachodnią.Firmę Grass-rol nie polecam miałem rozsiewacz tej firmy w ogóle nie szlo tym siać... ciesze się że udało mi się to "G" sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

bierz używaną zachodnią nie pożałujesz ;) nowych polskich nie polecam awaryjne i ciężko idą ( większe obciążenie silnika jak w czeskiej czy zachodniej)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Poszukuje taniej (coś w granicach 5000zł brutto) w miarę solidnej kosiarki o szerokości 180-190cm

Na razie przeglądając allegro i inne str. trafiłem następujące kosiarki:

-Talex - 5250zł brutto

-Wirax Z-069 - 4900zł brutto

-Akpil Kosa 185 - b.d. (jesli ktoś zna cenę to niech ja poda)

 

Co o nich myslicie?

Która jest najlepiej wykonana?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co bys cie nie wybierali jesli planujesz zakup kosiarki taniej na bazarze za gotówkę (taniej bo bez faktury vat) to radzę się pospieszyć bo od 1 marca nie bedzie już takiej możliwosci, bo handlowcy będą musieli się z rego rozliczać tak samo z częsciami i innymi d*perelami na bazarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja za Akpila 185H dałem coś koło 7tys brutto. 2 sezony i jeszcze się nie rozleciała, więc chyba dobra ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a w tym akpilu masz sprzęgło kierunkowe czy trzeba specjalny wałek i czy dają taki wałek lub w ogóle wałek z kosiarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zależy ile w sezonie kosisz w sezonie ;) H -czyli z hydraulicznym podnoszeniem?

Napisz jak możesz coś więcej o tym sprzęcie tzn. wady, zalety i dlaczego akurat wybrałeś Akpila a nie np: Famarola czy SaMasza?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Co bys cie nie wybierali jesli planujesz zakup kosiarki taniej na bazarze za gotówkę (taniej bo bez faktury vat) to radzę się pospieszyć bo od 1 marca nie bedzie już takiej możliwosci, bo handlowcy będą musieli się z rego rozliczać tak samo z częsciami i innymi d*perelami na bazarze

 

To dobrze że się pośpieszyłem, bo ostatnio kupowałem kosiarkę i właśnie gdybym brał na fakturę to by wyszło ponad 500zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

talexa nie kupuj- rama nosna to totalny szajs, nie wiem jakim cudem przestawia sie polozenie bebnow-choc nic innego sie nie dzieje zebatki sa w porzadku, po 2 latach caly olej wyciekl a talerz gorny przy uchwytach nozy sie wytarl i musialem przestawiac na 2 dziury a dolny slizgowy jest w b. dobrym stanie,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj