Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowa kosiarka rotacyjna

340 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 04 lipiec 2010 - 22:18

nowa kosiarka rotacyjna Witam widzę że jest rozmowa jaką kosiarkę wybrać i postanowiłem się troszkę wtrącić otóż od paru tygodni rozglądam się za jakąś kosiarką do MTZ'ta 80 i kompletnie nie wiem jaka byłaby dobra. Kosze dużo nieużytków gdzie jest dużo dziur wzniesień i śmieci i potrzebuje silną maszynę a zarazem maksymalnie wydajną do 13tyś co polecicie ?

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowa kosiarka rotacyjna Dzisiaj, 20:23
  •  

#142 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 05:40

nowa kosiarka rotacyjna

jak masz duzo koszenia to nie kupuj tych po 3 tys bo to tandeta,albo famarol albo mesko,samasza nigdy nie widzialem[bo to daleko od nas],najlepiej kup jakas malo uzywana zeby nie bylo szkoda kosic nieuzytkow-ja kilka tygodni nic innego nie robie tylko kosze ugory na doplaty,niejeden tysiac wpadnie, u nas rolnictwo umarlo i gdyby nie doplaty to nikt nic by nie robil,
ferdek jak pokosisz dyskowka to moze zmienisz zdanie-ja mam obie i wole rotacyjna,ladniej kosi , przy niekrztaltnych i nierownych lakach to dyskowka wymieka.

Wszystkie rotacyjne 1,65m to tandeta jak ktoś czepia taką kosiarkę do ciagnika 80-100km, a każdy kto ma taki ciągnik musi czepiać, bo nie da się wejść na niektóre łaki, tam gdzie ciągnik typu c 360 grzęźnie musi być ciągnik 4x4 większej mocy, no i nieważne czy samaszka czy targowa kosiarka czy famarol to koszenie taką kosiarką jak orka jedną skibą, zawracać się ciężko a znajomemu kilka dni temu zapaliła się kilkuletnia samaszka, przyjeżdza do domu od koszenia a żona krzyczy że kosiarka się pali ;) (efekt koszenia z ciągnikiem 110km)
w czym wymięka dyskówka na mniej równych łąkach no i jak szeroka dyskówka? 3m szeroka na pewno ale taka 2,2-2,4m też się nie sprawdza?

#143 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 07:26

nowa kosiarka rotacyjna Ja akurat mam samasza 165 i kosze 360 z jednego powodu- jak mam mokro na łące to tylko ten traktor przejedzie - zdjąłem wszystkie obciążniki i nawet jak woda to jedzie po wierzchu. Po skoszeniu już obsycha to można większym zwijać. Poza tym jak sześćdziesiątka gdzieś się zakopie to obojętnie czym się da ją wyciągnąć a spróbuj wyciągnąć dużego ursusa z torfu jak wisi na skrzyni...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 lipiec 2010 - 13:43

nowa kosiarka rotacyjna Najlepsze kosiarki sa produkowane w czechach wiec jaka czeska. Cena za 1,65 metrowa wynosi cos około 8,5 tys zł. Wykonanie jest 100 razy lepsze niz polskich producentów. Wiec polecam czeska.
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#145 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 09 lipiec 2010 - 21:50

nowa kosiarka rotacyjna a wiecie ile kosztuje czeska kosiarka dwu metrowa ja mam aktualnie ztr 165 ale chce kupić drugą no i większą żeby nie jeździć na pusto :) może macie cennik albo coś bo szukam ale nic nie moge znaleźć :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#146 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:05

nowa kosiarka rotacyjna Witam

Przymierzam się do kupna kosiarki do ursusa c-330 i nie wiem jaką kupić, mianowicie chodzi mi z jakiej firmy, nową czy używaną, nie mam dużo kasy na przeznaczenie max 4000 tys zł i co byście polecili w tej cenie ???

Edytowany przez Maniek101, 01 luty 2011 - 22:05.

#147 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 01 luty 2011 - 22:19

nowa kosiarka rotacyjna Do c330 polecem kosiarke rotacyjna z-173 lub Famarol Z-105/1
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#148 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:19

nowa kosiarka rotacyjna mysle ze spokojnie ci to starczy http://allegro.pl/ko...1425403612.html a nowe to nowe chyba że masz na oku u sasiada jakąs fajna uzywana:)

Edytowany przez michael01989, 01 luty 2011 - 22:19.

#149 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:38

nowa kosiarka rotacyjna http://otomoto.pl/ko...na-A2973.htmlja mam taką dałem za nią 3200 dwa lata temu i śmiga bez zarzutu ma łukowe zęby w przekładni dzięki temu cicho pracuje jedynie osłony są z bardzo cienkiej blaszki przez co łatwo je wygiąć no i lakierka trochę słaba ale jak za takie pieniądze to myślę że bardzo dobry wybór

#150 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 01 luty 2011 - 22:40

nowa kosiarka rotacyjna bież nową o szer. koszenia 165cm bo używane to przeważnie z lat 80-90tych mają ludzie do sprzedania a na nową masz gwarancje i wieże że napewno dłużej wytrzyma niż używana SŁUPSKA choć jakość jest dziś gorsza niż kiedyś kiedyś:) parenaście kilometrów ode mnie jest składnica mają dobre ceny a maszyny nie najgorszej jakości i dają upusty :D jak chcesz dam ci namiary jakiś transport też chyba mają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Proximek93

Proximek93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:42

nowa kosiarka rotacyjna Ja mam kosiarke z samaszu do sprzedania chodziła z c-330
jak coś to pisz do mnie na gg

#152 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 luty 2011 - 10:19

nowa kosiarka rotacyjna Mariusz15 to możesz podać, widzę że jesteś z mielca a ja ze stron dębicy to pewnie gdzieś niedaleko ;p

#153 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 02 luty 2011 - 21:01

nowa kosiarka rotacyjna nazywają się AUTO-ROL-MAX miejscowość to Młodochów dokładnego adresu nie pamiętam a tu masz nr 17 5819071 692078722 mają czynne chyba od 8-17 powinni meć na stanie paru producentów to nie wielki składzik ale solidna firma coś z nimi po targujesz :D pozdrawiam

#154 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 03 luty 2011 - 17:01

nowa kosiarka rotacyjna A co myślicie o kosiarce Banrol? http://www.radmasz.p...irotacyjne.html http://allegro.pl/ko...1413095310.html dokładnie chodzi mi o kosiarkę 2,10m z rozbijaczem będzie współpracować z ciągnikiem Pronar 82SA i bedzię kosić 30 ha 3 razy w sezonie

#155 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 luty 2011 - 22:03

nowa kosiarka rotacyjna za te pieniadze to cudow nie ma. nie wiem czy te 90 ha rocznie bez napraw zrobicz-czesci sa bardzo tandetne.chyba ze nie bedziesz szalal-na 2 biegu i laki masz ekstra rowne, zrob tak jak kup dyskowke z kondycjonerem nawet starsza i mniejsza, a nie pozalujesz.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#156 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 luty 2011 - 07:47

nowa kosiarka rotacyjna

A co myślicie o kosiarce Banrol? http://www.radmasz.p...irotacyjne.html http://allegro.pl/ko...1413095310.html dokładnie chodzi mi o kosiarkę 2,10m z rozbijaczem będzie współpracować z ciągnikiem Pronar 82SA i bedzię kosić 30 ha 3 razy w sezonie

Mam taka kosiarke, juz prawie 2 lata. Dobra maszyna nic sie nie psuje, wymieniamy tylko noze i dalej kosimy, najczesciej chodzi z C-330 rzadziej z C-360. Kosima nia koło 25ha rocznie
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#157 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 04 luty 2011 - 10:00

nowa kosiarka rotacyjna @jacus nie mam przekonania co do używanych maszyn a tym bardziej zachodnich. Z tego co wywnioskowałem to kosiarka nie jest zła chyba się na nią zdecyduje bo cena jest naprawdę kusząca. Dzięki za odpowiedź:)

#158 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 luty 2011 - 23:01

nowa kosiarka rotacyjna moze i masz racje naprawa polskiej jest duzo przyjemniejsza niz zachodniej -ceny czesci niskie ,latwo dostepne[pewnie lozyska,zebatki i wiekszosc czesci w tej 2,1 sa z 1,65]zeby rozebrac to nie trzeba porzadnych kluczy[wystarcza chinskie] i sciagaczy[wystarczy mlotek] - to z wlasnego doswiadczenia-cena nie idzie w parze z jakoscia.

#159 Share Sprzedawca

Sprzedawca

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2011 - 13:47

nowa kosiarka rotacyjna Ja bym proponował kosiarkę z firmy Talex lub Samasz. To jest naprawdę porządny sprzęt. Klienci bardzo chwalą te kosiarki.

Edytowany przez milanreal1, 08 luty 2011 - 14:09.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 luty 2011 - 23:06

nowa kosiarka rotacyjna mam nowego talexa-kilka ha dopiero skosila i bym takiego entuzjazmu nie przedstawial- nakretki ktore sie same odkrecaja-chyba talerze nie wywazone,czopy mocowan same sie odkrecaja i kreca w kolko, mala predkosc obrotowa -na malych obrotach to zyletki bija pieknie o talerze.

z tego co zobaczylem na innej stronie to zdaje sie ze u was kupiona.
zadowolony klient powie 3 innym, niezadowolony 100-tak to jest B)

Edytowany przez jacus, 09 luty 2011 - 23:13.