Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowa kosiarka rotacyjna

340 odpowiedzi na ten temat

#61 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 19:49

nowa kosiarka rotacyjna @ jaro nie stresuj się

Cene stolla podałeś netto ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowa kosiarka rotacyjna Dzisiaj, 17:37
  •  

#62 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:00

nowa kosiarka rotacyjna Ja się Piootr nie stresuję-ale jak pamięcią sięgam to nigdy ortografa nie zrobiłem -co najwyżej jak piszę na Blackberrym to czasami problem z polską czcionką mam-a tu mod mi z takim tekstem...
Ta cena Stolla była brutto-i wykonanie naprawdę niezłe było-powiem szczerze-jakoś tak nie mam przekonania do polskich maszyn rolniczych-u nas każda firma chce jak najwięcej zarobić-a potem niech się klient martwi

#63 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:09

nowa kosiarka rotacyjna To cena do przyjecia a takie ponad 2,5 m ile cenią ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#64 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:25

nowa kosiarka rotacyjna A takie ponad 2,5 m to już pewnie tylko dyskówki będą-no i cena odpowiednio wyższa-chociaż tak właściwie to porównywalna z Samaszem-a moim zdaniem wykonanie zupełnie inne-tak właściwie to w Agromie Grajewo mamy wystawę tego Stolla-cała hala zapełniona ich sprzętem-ale przedtem zbytnio się nie interesowałem

#65 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:36

nowa kosiarka rotacyjna Widzę Jaro ,że nie przekonałem Cię do Pottingera ;)

#66 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:39

nowa kosiarka rotacyjna wykonanie napewno lepsze w Stollu to samo jest w ładowaczach

Masz zamiar kupować ze zgnitaczem/spulchniaczem ??

Masz same trawy czy też lucerne , koniczyne ??

#67 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:52

nowa kosiarka rotacyjna @ Wojtek-na razie prowadzę jedynie rozpoznanie ;)-Poettinger nie stoi na straconej pozycji-tyle że musę mieć pewność co będzie lepsze na moje łąki-prawdopodobnie na wiosnę wezmę dyskówkę i bębnówkę na mordercze :P testy.
@Piootr-raczej będzie bez spulchniacza-co do upraw-to same trawy.Co do ładowaczy Stolla to akurat mnie nie przekonują-tak na moje oko to np ALO Quicke są solidniejsze,JD i MX też

#68 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:56

nowa kosiarka rotacyjna Jesli nie kupisz kosiarki do wiosny ,a będzie już co kosić ;) to zapraszam na testy do mnie i ocenisz prace Pottingera . W końcu nie tak daleko od siebie mieszkamy bo rozumiem ,że na testach będziesz miał Stolla .

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 21:13

nowa kosiarka rotacyjna Z kosiarką nie spieszy mi się aż tak bardzo-ale dzięki za zaproszenie-być może skorzystam-chociaż jak rozumiem -kosi świetnie bo inaczej nie zapraszałbyś ;).W każdym bądź razie dzięki-jak znajdzie się kierowca (kierownica :P )-to czemu nie ?-ale wracając do tematu-najbardziej w dyskówce przeszkadza mi niemożność koszenia do tyłu (a u mnie jest tak często-takie tam zakola pod drzewami np.)

#70 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 21:20

nowa kosiarka rotacyjna Jelonek ma rewers także nie jest tak zle . Ja sam myślałem ,że będzie gorzej niż bębnowo właśnie w okolicach drzew bądz innych polnych urozmaiceń ,ale po kilku ha nabiera sie takiej wprawy ,że takie obkoszenie drzewa rowu itp. to zabawa . Te kosiarki Stolla mają ten system podnoszenia belki tnącej wraz z napedem tak jak w Pottingerze??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 17:02

nowa kosiarka rotacyjna Szczerze nie polecam Samaszu kosiarki te się bardzo psują i sie sypią często trzeba części wymieniać przy niej.

#72 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:19

nowa kosiarka rotacyjna

Jelonek ma rewers także nie jest tak zle . Ja sam myślałem ,że będzie gorzej niż bębnowo właśnie w okolicach drzew bądz innych polnych urozmaiceń ,ale po kilku ha nabiera sie takiej wprawy ,że takie obkoszenie drzewa rowu itp. to zabawa . Te kosiarki Stolla mają ten system podnoszenia belki tnącej wraz z napedem tak jak w Pottingerze??

Szczerze mówiąc to nie pamiętam jak tam w tym Stollu było-wiem że większy model dyskowej(ponad 3 m mi) miał centralne zawieszenie belki tnącej ,mimo wszystko i tak sądzę że te koszenie do tyłu to duży plus-a może istnieje jakaś dyskówka z taką możliwością ?-zdaję sobie oczywiście sprawę że musiałaby mieć nieco inną budowę-ale może ?

#73 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 23:39

nowa kosiarka rotacyjna raczej nie, bo gdyby mogła kosić do tyłu to musiałby nazywać się bębnowa ;) chociaż nie powiem trochę łąki były szykowane pod dyskową...

dla mnie koszenie do tyłu w pełni rekompensuje regulowana wysokość koszenia, już nie raz uratowałem tym następny pokos...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#74 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:05

nowa kosiarka rotacyjna Nie wiecie czy C-330 da radę z kosiarką z Unii bębnową...jest to bodajże mewa, no i interesuje mnie tylko o szerokości 1,65m. Proszę o opinie ;)

#75 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 10:55

nowa kosiarka rotacyjna ja swoją rotacyjno kosiłem ciapkem (poszła mi pompa wody w 3512 wiec zapiałem ciapka), jeździłem na 5 ;) (tylko tur podskakiwał :P). W tym roku też trochę ciapkem ciołem bo nie chciało mi sie od ferdka odpinać sieczkarni :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#76 Share andrzej87

andrzej87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 12:53

nowa kosiarka rotacyjna Jaka waszym zdaniem kosiarka jest najlepsza?

#77 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 14:11

nowa kosiarka rotacyjna

Jaka waszym zdaniem kosiarka jest najlepsza?

Dobre pytanie do ciągnika 72km lepsza rotacyjna 2,1m czy dyskowa 2,4 - 2,6m, podobno dyskowa jest dwa razy trwalsza ale i dwa razy droższa, zaletą dyskowej to to że nie zostawia jednego grubego pokosu, no więc czy faktycznie ta dyskówka jest taka trwała,że warto płącić prawie 2 razy wiecej jak za rotacyjną?

#78 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 15:38

nowa kosiarka rotacyjna 2,4-2,6 dyskowa do 72 km??? raczej do 50-60km. Robertbara 2,4 zakładał do 3512.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#79 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 15:53

nowa kosiarka rotacyjna A do 30KM da się jakaś dyskową założyć?? Da z nia sobie rade?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 15:55

nowa kosiarka rotacyjna dyskowa ma mniejsze zapotrzebowanie mocy niż dyskowa. do ciapka to tako około 2m bym założył

bullet_black.png