Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowa kosiarka rotacyjna

353 odpowiedzi na ten temat

#341 Share beQ

beQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 22:31

nowa kosiarka rotacyjna Ale jak to tłucze o błotniki? I tak lizak, coś takiego jak Ty masz tylko ze Ty masz to założone oryginalnie, tak? A ja będę zakładał nowy sam. Jest coś na co mam zwrócić uwage przy zakupie/montazu? Jaki najlepiej kupić? Do poltrawu jeszcze ze 2tyg mam także muszę się spieszyć po malu. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowa kosiarka rotacyjna Dzisiaj, 15:10
  •  

#342 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 07 sierpień 2016 - 08:25

nowa kosiarka rotacyjna

Ten przetrząsacz kupiłem z allegro ,nowego nie pamiętam 500 -600 zł,i nie patrząc na gwarancję,poprawiłem zabudowę wierzchu kosiarki.   Aktualniie ich w ogłoszeniach nie widać,ale o ile na takowego Natrafisz,o ile nie,,unowocześnili'' Bierz w ciemno,wzmocnienia kosiarki takie rób jak u mnie. Teraz gdybym do c 360 miał kupować kosiarkę 185 to bym raczej nie skorzystał.  Zbyt dużo szybciej nie skosisz,części podobne jak w 135,a te co pasują do 185 są mniej dostępne i cenowo x 2 według 165. ,  jeśli już 185 to z hydrauliką. :)

#343 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1566 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:38

nowa kosiarka rotacyjna

ja mam kosiarke talex-a[serdecznie nie polecam] ale konstrukcyjnie to to samo i boki rogala zawadzaja o blotniki 60- ja tylko awaryjnie kosze nia i do prawdziwego koszenia to rzeczywiscie sie nie nadaje, ja kupuje teraz czesci z warynskiego[jacekmocny :D ] sa drogie ale warte swojej ceny-uprawiam hardcore po nieuzytkach.

po co ci hydraulika-przynajmniej jest okazja do zejscia z ciagnika i rozprostowania kosci a przy odpowiedniu ustawieniu ciagnika zlozenie to nic wielkiego.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share Uriel78

Uriel78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 22:24

nowa kosiarka rotacyjna

Witam wszystkich.

Potrzebuję kupić kosiarkę rotacyjną do C-330. Przeczytałem w sumie ten i kilka innych tematów na forum ale nie wiem na co się zdecydować. Kosiarka będzie używana tylko dla swoich potrzeb ok 3 ha do wykoszenia 2 - 3 razy do roku, teren pagórkowaty - Podkarpacie. Chciałbym kupić kosiarkę do ok 3 tyś ale nie wiem którą firmę wybrać. Na bazarach i allegro można kupić kosiarki od ok 2,7 tyś. Niedaleko w Tyczynie mają w sprzedaży kosiarki z Modrzejewa (Miotk Zygmunt) za 3,4 tyś ale pytanie brzmi czy warto dołożyć do tej kosiarki te kilkaset złotych ??? A może ktoś ma do sprzedania jakaś pewną kosiarkę w dobrych pieniądzach na Podkarpaciu lub w okolicach???

#345 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 18:57

nowa kosiarka rotacyjna Mam kosiarkę z Modrzejewa od kilku lat. Nie ma z nią większych kłopotów, jakość wykonania zadowalająca. Co ważne- lekko pracuje i mniej waży od np czeskiej, co jest dość ważne przy C330

#346 Share Zenus

Zenus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 15:26

nowa kosiarka rotacyjna Jaka polecicie Nowa kosiarke dyskowa i czołową na 100 ha rocznego koszenia traw ?

#347 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1452 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 19 marzec 2017 - 10:55

nowa kosiarka rotacyjna Uczyć się kuźwa a nie głupoty na forum wypisywać. W jednym poście masz kilka ha po dziadku w innym ponad 100 w produkcji roślinnej a w jeszcze innym 60 ha i 130 sztuk bydła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#348 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4233 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 marzec 2017 - 17:38

nowa kosiarka rotacyjna

moja Z042 z "pod Słupska"wytrzymała 11 sezonów bez najmniejszej awarii na 12ha łąk po 2-3 pokosy a jak już doszło łąk do lekko ponad 20ha to sypie się co rok <_< tzra dyskówkę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#349 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 19:11

nowa kosiarka rotacyjna

Witam czy do kosiarki dyskowej napędzanej na paski niezbędny jest przekażnik ze sprzęgłem kierunkowym.?

#350 Share pawelek116a

pawelek116a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Majsterkowanie

Napisany 13 czerwiec 2017 - 20:39

nowa kosiarka rotacyjna

Witam! Mam zamiar kupić kosiarkę bębnową 1.65m, będzie pracowała ona z Zetorem 7011, sporadycznie 30-stką. Do koszenia mam +/-8 ha. W grę wchodzi tylko nowa. Jest pełno firm typu Banrol, Tad-Len, tylko czy to nie jest tandeta. Kasa w granicach 3tyś. Teren nierówny, województwo lubelskie k. Janowa Podlaskiego. Jak ktoś miał do czynienie z tymi kosiarkami prosiłbym o opinie.

#351 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 21:43

nowa kosiarka rotacyjna Też się zastanawiałem rok temu co kupić. Wziąłem Kuźnia Kowalski, mimo różnych opini. Jak narazie jestem zadowolony. Jedyny mankament to kiepsko dopasowane mocowania noża. Mogli się lepiej postarać. Lekko się kosi. Na razie nic nie ucieknie i jest cicha.
Też się zastanawiałem rok temu co kupić. Wziąłem Kuźnia Kowalski, mimo różnych opon i. Jak narazie jestem zadowolony. Jedyny mankament to kiepsko dopasowane mocowania noża. Mogli się lepiej postarać. Lekko się kosi. Na razie nic nie ucieknie i jest cicha.

Edytowany przez arty, 13 czerwiec 2017 - 21:41.

#352 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 22:32

nowa kosiarka rotacyjna Sorry za kopie pisze z telefonu...

Edytowany przez arty, 22 czerwiec 2017 - 09:27.

#353 Share MarcinSko

MarcinSko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 czerwiec 2017 - 22:57

nowa kosiarka rotacyjna Jeśli hodzi o talexa 1,65 m , mam taka na 60 ha łąk torfowych jedno kosnych, może drugi sezon wytrzyma na tym koniec a z tego co sie zapowiada taniej bedzie ja zezlomowac niz naprawiac, niestety slabo wypada w porownaniu do starej czeskiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#354 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2799 postów

Napisany 22 czerwiec 2017 - 11:33

nowa kosiarka rotacyjna

Witam! Mam zamiar kupić kosiarkę bębnową 1.65m, będzie pracowała ona z Zetorem 7011, sporadycznie 30-stką. Do koszenia mam +/-8 ha. W grę wchodzi tylko nowa. Jest pełno firm typu Banrol, Tad-Len, tylko czy to nie jest tandeta. Kasa w granicach 3tyś. Teren nierówny, województwo lubelskie k. Janowa Podlaskiego. Jak ktoś miał do czynienie z tymi kosiarkami prosiłbym o opinie.

Na taka ilość każda powinna pochodzić te wszystkie kosiarki to już nie to co kiedyś ja do tej pory jeszcze mam starą famarolkę i chodzi, a swojego czasu miała co kosić. Jeśli ma być nowa to to czy to będzie jar-met, talex itp wykonanie będzie podobne.

Jeśli pomogłem naciśnij Fajne  :)