kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

DjFarmerr    170

A jaki szeroki maksymalnie może być ciągnik do kosiarki 185cm? tak zeby po rozłożeniu kosiarki w pozycje roboczą koło nie wadziło o osłonę i żeby kosiarka zabierała cała szerokością. No i żeby koło nie gniotło pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką kosiarkę dyskową wybrać kellfri czy kuźnie (2,5m), będzie pracowała na 25ha. Która jest mniej awaryjna,nigdy nie spotkałem się z tymi kosiarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutfi888    0

Witam
Popsuła mi się kosiarka i muszę szybko kupić nową co sądzicie o kosiarce rotacyjnej firmy Lisicki, dyskowa nie wchodzi w grę. Z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scibor1    0

Od 12 lat mam kosiarkę Wirax Z-069 1,65m. Trudno powiedzieć, że jest bezawaryjna (robię jakieś 15ha 2x/rok), ale większość awarii wynikała z przyczyn mojej nieuwagi bądź niedbalstwa (walenie po pniakach żadnej kosiarce nie wyjdzie na zdrowie, a zostawienie jej w zasięgu psa wywołuje ubytki w plandece;)) Na producenta mogę zwalić chyba tylko padające zimeringi i wyciekający przez to olej, ale ponieważ bez oleju też działa, więc chyba materiał nie jest zły;). Urzekła mnie dostępność części zamiennych - dzwonię do producenta i na drugi dzień mam wszystko kurierem za pobraniem - na szczęście nie musiałem z tego za często korzystać.

Ponieważ zmieniłem ciągnik na większy wypada też zakupić większą kosiarkę - z różnych względów będzie to rotacyjna 1,85m. I tak czytam sobie opinie o różnych producentach, ale chyba skończy się ponownie na Wiraxie. Bo nic lepszego za ok. 4tys. brutto chyba nie znajdę.


agronauta3.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scibor1    0

Zdjęcie wstawię jak poskładam - muszę wymienić "garnek".

Napisał 82 posty i myśli, że wszystko wie;)


agronauta3.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scibor1    0

Wstaw zdjęcie jak wygląda po 12 latach ;)

Pierwszy raz załączam tu zdjęcia , nie wiem czy się uda:

post-191967-0-47702000-1466179602_thumb.jpgpost-191967-0-45249100-1466179628_thumb.jpgpost-191967-0-69487600-1466179662_thumb.jpgpost-191967-0-31170400-1466179691_thumb.jpg

 

Talerz wewnętrzny jest od nowości nie ruszany, wszelkie naprawy/wymiany dotyczyły zewnętrznego.

Edytowano przez scibor1

agronauta3.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Cześć, kupiłem niedawno '360 3p i jeździ on m.in. z rotacyjna 165cm. Czy 3p uciagnie rotacyjna 185 w sensie czy nie będzie bardzo katowany? dodam że chce założyć roztrzasacz pokosu. Jak on wpływa na zapotrzebowanie mocy?

W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić wiekszy ciągnik jakiej on musi być mocy i jaki ciągnik żeby sprawnie pracował z kosiarka boczna i czołową (bebnowe) raczej coś ze starej stajni mfa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jezdzic sie da-tylko moja tlucze po blotnikach, jak masz w miare rowno to mozesz sprobowac, taki rozstrzasacz jaki ja mialem to na zlom sie nadawal ,nie wiem o jakim ty piszesz.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

    U mnie w c 360 nie tłucze po błotnikach. Jest to wirax 185,ten co w mojej galeriii,przetrząsacz ok.Kosiarka awaryjna,no a niby na co liczyć jeśli części te same co w 135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Ale jak to tłucze o błotniki? I tak lizak, coś takiego jak Ty masz tylko ze Ty masz to założone oryginalnie, tak? A ja będę zakładał nowy sam. Jest coś na co mam zwrócić uwage przy zakupie/montazu? Jaki najlepiej kupić? Do poltrawu jeszcze ze 2tyg mam także muszę się spieszyć po malu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

     Ten przetrząsacz kupiłem z allegro ,nowego nie pamiętam 500 -600 zł,i nie patrząc na gwarancję,poprawiłem zabudowę wierzchu kosiarki.   Aktualniie ich w ogłoszeniach nie widać,ale o ile na takowego Natrafisz,o ile nie,,unowocześnili'' Bierz w ciemno,wzmocnienia kosiarki takie rób jak u mnie. Teraz gdybym do c 360 miał kupować kosiarkę 185 to bym raczej nie skorzystał.  Zbyt dużo szybciej nie skosisz,części podobne jak w 135,a te co pasują do 185 są mniej dostępne i cenowo x 2 według 165. ,  jeśli już 185 to z hydrauliką. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja mam kosiarke talex-a[serdecznie nie polecam] ale konstrukcyjnie to to samo i boki rogala zawadzaja o blotniki 60- ja tylko awaryjnie kosze nia i do prawdziwego koszenia to rzeczywiscie sie nie nadaje, ja kupuje teraz czesci z warynskiego[jacekmocny :D ] sa drogie ale warte swojej ceny-uprawiam hardcore po nieuzytkach.

po co ci hydraulika-przynajmniej jest okazja do zejscia z ciagnika i rozprostowania kosci a przy odpowiedniu ustawieniu ciagnika zlozenie to nic wielkiego.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uriel78    0

Witam wszystkich.

Potrzebuję kupić kosiarkę rotacyjną do C-330. Przeczytałem w sumie ten i kilka innych tematów na forum ale nie wiem na co się zdecydować. Kosiarka będzie używana tylko dla swoich potrzeb ok 3 ha do wykoszenia 2 - 3 razy do roku, teren pagórkowaty - Podkarpacie. Chciałbym kupić kosiarkę do ok 3 tyś ale nie wiem którą firmę wybrać. Na bazarach i allegro można kupić kosiarki od ok 2,7 tyś. Niedaleko w Tyczynie mają w sprzedaży kosiarki z Modrzejewa (Miotk Zygmunt) za 3,4 tyś ale pytanie brzmi czy warto dołożyć do tej kosiarki te kilkaset złotych ??? A może ktoś ma do sprzedania jakaś pewną kosiarkę w dobrych pieniądzach na Podkarpaciu lub w okolicach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Mam kosiarkę z Modrzejewa od kilku lat. Nie ma z nią większych kłopotów, jakość wykonania zadowalająca. Co ważne- lekko pracuje i mniej waży od np czeskiej, co jest dość ważne przy C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

Jaka polecicie Nowa kosiarke dyskowa i czołową na 100 ha rocznego koszenia traw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Uczyć się kuźwa a nie głupoty na forum wypisywać. W jednym poście masz kilka ha po dziadku w innym ponad 100 w produkcji roślinnej a w jeszcze innym 60 ha i 130 sztuk bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

moja Z042 z "pod Słupska"wytrzymała 11 sezonów bez najmniejszej awarii na 12ha łąk po 2-3 pokosy a jak już doszło łąk do lekko ponad 20ha to sypie się co rok <_< tzra dyskówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Witam czy do kosiarki dyskowej napędzanej na paski niezbędny jest przekażnik ze sprzęgłem kierunkowym.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

Witam! Mam zamiar kupić kosiarkę bębnową 1.65m, będzie pracowała ona z Zetorem 7011, sporadycznie 30-stką. Do koszenia mam +/-8 ha. W grę wchodzi tylko nowa. Jest pełno firm typu Banrol, Tad-Len, tylko czy to nie jest tandeta. Kasa w granicach 3tyś. Teren nierówny, województwo lubelskie k. Janowa Podlaskiego. Jak ktoś miał do czynienie z tymi kosiarkami prosiłbym o opinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj