Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowa kosiarka rotacyjna

340 odpowiedzi na ten temat

#241 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 14 lipiec 2013 - 14:14

nowa kosiarka rotacyjna chłopie klamot to twoja t25 12 lat nią kosiłem ponad 20ha po pare pokosów na rok i dopiero po 8 latach wymieniłem talerze ślizgowe tyle razy sąsiedzi swoje kosiarki łamali rozrywali ukręcali ośki na bębnach wymienili łożyska a w tej nic takie skarpy kosiła wszystko równo i kosiła nie mało nie to co famarole samoaszowskie części może i drogie ale bardzo dobre nie ze kupisz ślizg podróbę walniesz w kamień i wyrwie ci sie dziura 10cm jak to bywało u znajomych trochę sie tych kosiarek na rozbierałem i w porównaniu do samaszu famarolu to mesko musieli konstytuować bardzo dobrzy konstruktorzy bo szybki demontaż proste wszystko i solidne nie mówię o wiraxe bo już druga oś na bębnie wymieniałem u sąsiada i spawałem mu ramę robiłem wstawki w korpusie co do t25 to nie ma co podczepiać takiej kosiarki bo zapotrzebowanie na to jest co najmniej 30 km teraz mam ciut większe sprzęty niż ciapki sześćdziesiątki ale swojej mesko nie sprzedaje bo żadna kosiarką i zadnym ciągnikiem po takich skarpach jakie mam nie pokoszę a tym zestawem owszem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowa kosiarka rotacyjna Dzisiaj, 11:01
  •  

#242 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 14:26

nowa kosiarka rotacyjna Mesko to jest kopia czeskiej kosiarki a co z-042 zapotrzebowanie mocy to jest 22 kw czyli 30 kucy a sam piszesz że mesko ma zapotrzebowanie też 30 koni i co mniejsza a tak samo ciężko chodzi.

#243 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 19:06

nowa kosiarka rotacyjna Mesko jest to kosiarka na Holenderskiej licencji nie wiem skąd ci przyszło do głowy ze to kopia jeżeli ona po za mocowaniem na 3 punktowy układ zawieszenia i nożykami ma wszystko inne nie będę wnikał w szczegóły kto od kogo ściągną ale wiem ze jest bardzo solidna konstrukcyjnie dopracowana a ze ciężka jest i ma zapotrzebowanie takie a nie inne nic nie poradzę tylko ze kosi lepiej dokładniej niż z-042 i bardzo dobrze sie sprawdza na terenach górzystych nierównych gdyby produkowali mesko o szerokości roboczej przynajmniej 190 bym brał drugą taką pomimo ceny bo nie należny do tanich

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:59

nowa kosiarka rotacyjna witam mam pytanko kupiłem ostatnio kosiarke kuznia Z 001 i chciałem ja przesmarować ale nie ma w niej kalamitek (smarowniczek) dziwne co? w starej czeskiej były, w instrukcj podali punkty które trzeba smarować tylko w jaki sposób jeśli nie ma jak wtlczyc smaru, ma ktoś może taka kosiarke?

#245 Share AgroPawel

AgroPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:35

nowa kosiarka rotacyjna Bardzo dziękuję za odpowiedzi w mojej sprawie.
Mam jeszcze tylko pytanko czy jest jakaś firma godna polecenia, czy nie ma różnicy którą z tych tanich kosiarek wybiorę?

#246 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 18:51

nowa kosiarka rotacyjna nie zawsze jest różnica z togo co wiem to odpuść sobie wirax kosiarki te z logo koniczyny listka nie pamiętam nazwy one są w miarę dobre bynajmniej z zeszłych lat znajomy ma sporo kosi

#247 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 19:44

nowa kosiarka rotacyjna

Mesko jest to kosiarka na Holenderskiej licencji nie wiem skąd ci przyszło do głowy ze to kopia jeżeli ona po za mocowaniem na 3 punktowy układ zawieszenia i nożykami ma wszystko inne nie będę wnikał w szczegóły kto od kogo ściągną ale wiem ze jest bardzo solidna konstrukcyjnie dopracowana a ze ciężka jest i ma zapotrzebowanie takie a nie inne nic nie poradzę tylko ze kosi lepiej dokładniej niż z-042 i bardzo dobrze sie sprawdza na terenach górzystych nierównych gdyby produkowali mesko o szerokości roboczej przynajmniej 190 bym brał drugą taką pomimo ceny bo nie należny do tanich

Rozbierałem mesko bo zmieniałem łożyska na piastach od bębnów i zgubiłem dolny talerz i zmieniałem łożyska w swojej czeskiej to tak samo obie zbudowane.Oj wychodził się mój władek w tej kosiarce i w d*pę dostawał olej do 100 stopni dochodził a w czeskiej jak mi sprzęgło w 60 padło to 85 stopni max osiągał.Ogółem rocznie kładłem i kładę koło 60 ha łąk tak że wiem na czym rzecz polega.Aż mnie dziwi że na wsi tylko 4 kosiarki a jeden to na usługi nie jeździ bo nie ma czasu.
AgroPawel ja kupiłem tą http://otomoto.pl/mm...mie-A67252.html w tym roku i koło 30 ha położyła i nic się nie dzieje.

#248 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 20:25

nowa kosiarka rotacyjna ja na usługi nie jeżdżę bo szkoda mi sprzętu przede wszystkim czasu jak miałem 20 ha do koszenia to ciapkiem kosiłem Władkiem nie było by szans pokosić bo by leżał od razu teraz mi doszło koszenia kosze innymi sprzętami jedynie tam gdzie diabeł nie może tam ciapka z mesko pośle

#249 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 20:56

nowa kosiarka rotacyjna wie może ktoś jak jest z tym smarowaniem w kosiarce kuznia????

#250 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 lipiec 2013 - 00:51

nowa kosiarka rotacyjna A co chcesz tam smarować? Byle olej był i w pole. Ewentualnie możesz przesmarować ramie do obrotu bo może ciężko kosiarka się rozkładać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 05:44

nowa kosiarka rotacyjna @ AgroPawel
Za 3000 będziesz miał Z 173 od biardzkiego przywiezioną na podwórko. Nie ma sensu przepłacać. Sam kupiłem na wiosnę i jest OK tylko malowanie troche słabe, ale to już chyba znak rozpoznawczy polskich maszyn :D

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#252 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 14 sierpień 2013 - 07:29

nowa kosiarka rotacyjna Jak coś kupować to dobry sprzęt - ja polecam kosiarki Famarol Słupsk - sprzęt profesjonalny, ile już razy przywaliłem swoją w jakieś pnie po wykarczowanych drzewach i chodzi, raz wyrwało mi zabezpieczenie zespawałem i dalej chodzi, to nie jest plastikowy sprzęt. Jak bym miał nową kupować to tylko taką, co z tego że są tańsze inne jak szmelc.

#253 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 08:50

nowa kosiarka rotacyjna Sąsiad ma Famarolke i jest taka wspaniała, ze już leży w krzakach w częściach bo się rozpadła... Moja stara kosiarka niewiadomej produkcji więcej wytrzymała, niż jego Famarolka, a była o połowę tańsza...

#254 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 21:54

nowa kosiarka rotacyjna Ja tam zamiast bawic sie w polskie wynalazki spod rzemiosła kupił używana Felle i powiem tylko tyle..... godnie zastąpiła 25letnią ledwo dotarta czeską. Gdzieś tu czytałem że nawet Samasz za prawie 7tys potrafi sie rozlecieć to co dopiero te rzemiosła za 3-4tys.... Nowa Famarolka zdaje sie 10 tys, Czeska 10.5 tys i to dopiero jest porządna kosiara na długie lata

#255 Share paulo9999

paulo9999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 19:04

nowa kosiarka rotacyjna Witam. Mam pytanie, czy jak bym chciał kupić kosiarkę na dofinansowanie z unii to przyznają mi ją bez żadnego problemu czy trzeba mieć określoną ilość hektarów, żeby przyznali? Jeśli tak to ile trzeba mieć?

#256 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 12:35

nowa kosiarka rotacyjna Na razie nic nie wiadomo jakie będą wymogi przy nowych programach.

Orientuje się ktoś może ile kosztuje bębnowa kosiarka fella 2,25m?

#257 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 09 październik 2013 - 11:15

nowa kosiarka rotacyjna a jaką polecacie kosiarkę do ciągnika 85KM i na areał 20 ha bębnową i czy 2,1m czy 2,65 i mysłałem nad samaszem i zastanawiam się czy z kondycjonerem czy bez ?

#258 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:58

nowa kosiarka rotacyjna znajomy ursusem 82km ciąga samaszu 2,10 i mówi ze czasem braknie mu sił do tego te chcadziajstwo z tyłu chcesz to też jakieś zapotrzebowanie mocy ma ale dobra sprawa bo rozrzuci pokosy

#259 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 15:50

nowa kosiarka rotacyjna Odnowie temat bo stoje przed wielkim dylematem zakupu nowej kosiarki bębnowej składanej hydraulicznie o szerokości 1,85m... Do koszenia ok. 30/40ha rocznie... Co polecacie? Bo w tym momencie kosiarek mamy nawet na samym allegro multum gdzie się nie zadzwoni to każdy tylko poleca... Jeżdżę po ludziach i słyszę też różne opinie... Jakie polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 16:33