Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowa kosiarka rotacyjna

340 odpowiedzi na ten temat

#201 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 19 luty 2013 - 13:23

nowa kosiarka rotacyjna A co powiecie na temat kosiarki Famarol Mewa? Będzie dużo droższa/lepsza od Kosy Akpila?
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowa kosiarka rotacyjna Dzisiaj, 15:09
  •  

#202 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2013 - 13:49

nowa kosiarka rotacyjna Nie warta tych pieniędzy podobnie jak samaszka, jeśli ma to być 1,65m naprawdę kup najtańszą najzwyklejszą kosiarkę na bazarze 1,65m wirax, rawa mazowiecka czy inną, a zaoszczędzoną kasę przeznacz na jakieś przyjemności ;)

#203 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:33

nowa kosiarka rotacyjna To ma być 1,85m i nie mnie ona dokładnie potrzebna tylko komuś innemu a najtańszej nie chcę bo sąsiada rzemiosło po 3 sezonach się rozleciało żeby tak z 6-8 lat pochodziło to co innego ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 luty 2013 - 18:41

nowa kosiarka rotacyjna @Ferdek07 sprzęgło w Akpilu jest, zwykły wałek wystarcza :)
@MgrLukash miałem brać najtańszą jaka była bo stara mi się rozkraczyła na łące i nowa była potrzebna na 'teraz' ale akurat nie mieli tych kosiarek, był tylko ten Akpil 185H czyli z siłownikiem do składania kosiarki- przy tej szerokości naprawdę polecam, bo bez siłownika to bym po ziemi ją ciągnął moim Ursusem :D Jedyne problemy jakie miałem to z nożami które były dołączone w zestawie, zacząłem je gubić- po wymianie na Gerlachy problemu nie ma. Raz (no może 2 razy :P ) mi się kosiarka wypięła z haka w ciągniku kiedy była złożona do góry i spadła na beton wewnętrznym talerzem ale dzielnie to zniosła, lekkie bicie (1-1,5cm) ma dolny ślizg, reszta śmiga bez problemu. I co najważniejsze- po przesiadce ze starej kosiarki, w końcu słyszę silnik w ciągniku :lol:

#205 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:21

nowa kosiarka rotacyjna kris tylko pamiętaj z tym siłownikiem żeby zostawiać ten siłownik napompowany olejem jak na dłużej kosiarkę odczepiasz ;)
1,85m do czynienia nie miałem ale wiem że to konstrukcyjnie to samo co 1,65m tylko talerze większe dlatego może być mniejsza żywotność niż w przypadku 1,65m ale z tego co wiem to akpil czy famarol chyba te same rozwiązania stosuje, w samaszu jest już chyba sprzegło kierunkowe w wałku to już mocniejsze rozwiązanie

#206 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:53

nowa kosiarka rotacyjna W tym roku spakowałem ją do 'pionu' na zimę, więc siłownik jest pełen oleju :P

#207 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 19 luty 2013 - 23:05

nowa kosiarka rotacyjna Mam famarolkę 2,10 i nie wiem czy ona do 5 lat mi wytrzyma, a w zasadzie to jeszcze 2. Trzymaki na jednym bębnie wyleciały, na drugim będzie trzeba wymienić, bęben ślizgowy jak i górny już widać że nie jest pierwszej młodości ( wygląda jak by co najmniej 6 sezonów przepracowała ). A ostatnio na AF widziałem zdjęcia że jeszcze może się rozpiąć i wywrócić do tyłu jak jest składana hydraulicznie na bok.

#208 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 20 luty 2013 - 09:45

nowa kosiarka rotacyjna

talexa nie kupuj- rama nosna to totalny szajs, nie wiem jakim cudem przestawia sie polozenie bebnow-choc nic innego sie nie dzieje zebatki sa w porzadku, po 2 latach caly olej wyciekl a talerz gorny przy uchwytach nozy sie wytarl i musialem przestawiac na 2 dziury a dolny slizgowy jest w b. dobrym stanie,

To mnie zmartwiłeś,mam nowego Talexa 185cm jeden sezon,skosiłem ok.30 ha.Współpracuje z nią Zetor7211 i narazie (odpukać) jestem z niej bardzo zadowolony.Muszę tylko na siłowniku zamontować zawór dławiąco-zwrotny,żeby można było wolniej ją opuszczać.Nie myślę,że wytrzyma bez poważniejszego remontu tyle co poprzednia Famarol Słupsk 165cm tzn.ok.30 lat,Talex jest prawie o połowe tańszy to może pochodzi u mnie przynajmniej z 10 lat bez wiekszych problemów-tym kierowałem się podejmując decyzę o jej zakupie.

#209 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 luty 2013 - 22:33

nowa kosiarka rotacyjna tez mam meduze w stanie zlomowym :P ale farba na niej mimo 32 lat jest lepsza niz na talexie, u ciebie tez zaczyna platami schodzic ? zrobilem troche ha zanim zaczela sie rozlatywac- sruby sa bez podkladek sprezynujacych wiec wszedzie gdzie to mozliwe sie rozkrecala, peknieta rame mi wymienili na gwarancji po 1,5 miesiaca - to glownie wina premium-trade- a nowa i tak juz spawana ,wzialem pare katowek i w newralgicznych punktach wzmocnilem rame-oni chyba kupuja ukrainska stal ostatniego gatunku i temu takie problemy

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#210 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 27 luty 2013 - 10:11

nowa kosiarka rotacyjna Wygląda na to iż chyba będzie Akpil, jak myślicie C360 da rade z nią?
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:43

nowa kosiarka rotacyjna Ja kosiłem MF 255 ale tylko raz ;) Nie mam obciążników na kołach z tyłu i kiedy miałem rozłożoną kosiarkę na boku i była jeszcze w powietrzu to na mokrej nawierzchni tracił trakcję, ale z samym napędem kosiarki nie było problemu, gorzej ze stabilnością :P

#212 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 10:44

nowa kosiarka rotacyjna Ja kupiłem kosiarkę bębnową samasz 1,85m. Jest dużo droższa od rzemieślniczych ale myślę, że warto było dołożyć.

#213 Share krycha200

krycha200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:06

nowa kosiarka rotacyjna Potzrebuję nową kosiarkę na areał 6 ha, rocznie, z cenie do 3700zł jaką kosiarkę poilecacie ?

#214 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 marzec 2013 - 21:39

nowa kosiarka rotacyjna A nie mogłeś tu zapytać: http://www.agrofoto....a/page__st__120 ?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#215 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 marzec 2013 - 22:53

nowa kosiarka rotacyjna Tematy połączone
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#216 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:19

nowa kosiarka rotacyjna a ja miałem zamiar kupić dyskową kuhn 240 lecz sprzedawca nie polecał kosiarek dyskowych na nierówne łąki i zamierzam kupić bębnową 2,1m tylko nie wiem jakiej firmy rozważam famarol mewa lub samasz, jaką polecacie do ciągnika 85KM do skoszenia mam ok 15ha I pokosu + 8 ha II pokosu ?

#217 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:39

nowa kosiarka rotacyjna to dobrze mówił, ja mam samasz 1,85m bębnową i w porównaniu do tych najtańszych kosiarek jest niebo a noc, świetnie się nią kosi, solidna konstrukcja, zobaczymy jak będzie się sprawować bo kilku sezonach, ale mając do wyboru samasz i famarol w tych samych, bądź podobnych pieniądzach to wybór jest prosty - samasz, nie mówię że famarolka będzie zła, ale znając opinie użytkowników i z własnych doświadczeń wiem, że Samasz będzie lepszym wyborem.

#218 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 18 marzec 2013 - 19:44

nowa kosiarka rotacyjna nie wiem jak teraz ale jaj kopiliśmy kosiarkę w 2000 roku ja z mesko a sąsiad z samaszu to moja kosiła 3 razy więcej i chodzi do teraz ani razu nie była spawana naprawiana w środku 2 łożyska wymieniłem a sąsiada tyle razy rama spawana rozkrecana robiona oski sie urywały łożyska siadały i kosiła lipnie ale teraz jak słyszę opinie to chyba samasz staną na wysokości zadania każdy chwali te maszyny no i cena ich jest nie mała chętnych nie brakuje

#219 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:41

nowa kosiarka rotacyjna to chyba jednak wypór padnie na samasza 2,1m z hydrauliką i teraz zastanawiam się czy brać z kondycjonerem czy bez, warto dołożyć do kondycjonera, jakie są wasze opinie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 marzec 2013 - 12:14

nowa kosiarka rotacyjna Kondycjoner fajna rzecz, na pewno się przyda, tylko ciekawe jak cenowo to wychodzi... Ile jest dopłaty za kondycjoner?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.