Skocz do zawartości

Zdjęcie

deutz fahr m900

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jareczekd20lbn

jareczekd20lbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:23

deutz fahr m900 Z wymianą łożysk na wytrząsaczach jest trochę zabawki, trzeba wymontować wszystkie wytrząsacze (przynajmniej myśmy tak robili). Łożyska są takie same jak na tylnej osi a ich ceny są dość zróżnicowane bo z tego co pamiętam już za ok 20 kilka zł i w górę. Najlepiej spisać ich oznaczenia i w sklepach pytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
deutz fahr m900 Dzisiaj, 04:32
  •  

#22 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 13:17

deutz fahr m900 Witam przepraszam że odkopuje ten temat ale po co zakładać nowy, mam taki problem z rozrusznikiem w moim df,problem polega na tym że nie zawsze po przyciśnięciu startera rozrusznik kręci tylko pyka [powiecie że cewka ale nie wymieniona na nową i jest tak samo]. Dodam że na krótko pali od strzała i mam takie pytanie czy w waszych df jest przy rozruszniku lub w jego pobliżu przekaznik przez który idzie prąd na cewkę.dodam jeszcze że cewka pasuje od c360 tylko trzeba skrócić to uszko.pozdrawiam

#23 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 11:10

deutz fahr m900 Tematy połączone

Witam.
Posiadam kombajn Deutz Fahr M900. Jest to prosty kombajnik z jedyną charakterystyczną dla DF cechą że niedomłoty nie wracają na młocarnie a domlacane są w takich kłosownikach czy jak kto woli wentylatorach kłosowych.
Mam problem z jakością omłotu. Dużo już kombinowałem i zmieniałem ale problem jest nadal, może w mniejszym stopniu ale jest.
W zbiorniku trafiają się kwałki kłosów i ości z jęczmienia a w pszenicy plewa i plewa z ziarnem (niedomłoty).
Ustawienia kombajnu to; klepisko wlot 14mm a wylot 6mm, sito górne prawie całkowicie przymknięte, sito dolne oczkowe 11mm, wiatry tak 3/4 pszenica i trochę mniej jęczmień, ogroty bębna wg instrukcji 1041 obr/min.
Zmiana szczeliny wylotowej na mniej zmniejsza delikatnie ilość niedomłotów ale niszczy ziarno, uchalanie sit górnych zwiększa ilość niedomłotów, zwiększenie obrotów młocarni nic nie pomaga, zwiększanie siły wiatru zwiększa straty ale nie zmienia prawie nic ( dalej są kawałki kłosów i ziarno razem z plewą w pszenicy).
Cepy są ok, porównywałem do nowych to wg. mnie nie ma sensu wymiany, klepisko było trochę na wlocie wygięte na środku ale już wyprostowane i wydaje mi się że w miarę równo ustawione, druty w klepisku ok.
Widzę że na sitach jest też sporo słomy, dodam że oslony gumowe czy raczej fartuchy są ok.
W słomie kłosów nie ma, ziarna nie wyrzuca - chyba że zwiększam wiatr.
Szczelina w tym kłosowniku ok 5mm i klapka typu tarka co może tylko odpowiadać za te połówki ale jak założę płaską blachę to jest nieznacznie gorzej.
Może ma ktoś jakiś pomysł co i jak jeszcze można poprawić.
Mam zamiar jeszcze raz ustawić to klepisko ale nie wydaj mi się abym dużo się pomylił jak ostatnio ustawiałem.
Kierownic wiatru ten kombajn nie posiada.
Dodam że wilgotne lepiej sie młuci, jak jest sporo zielonego w zbożu to też lepiej, a jak suche to gożej. W pszenicy im mniejsza słoma to lepiej a większa to więcej plew i niedomłotów.
Raz kosiłem owies ( u mnie raczej się nie sieje tego typu zbóż) i przy dużej ale miękkiej słomie wyłócił tak że 10 min stałem i się przyglądałem:) Może mam jednak coś nie tak z tą młocarnią bo już sam nie wiem dlaczego tak się dzieje. O to wilgotne to chodziło mi że rano i wieczorem jest lepiej niż w upalny dzień od południa do wieczora.

Edytowany przez KRISTOFORn, 21 lipiec 2013 - 11:31.

#24 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 18:49

deutz fahr m900 Kolego dolne sito jest temu winne za doże otwory. Zboże właśnie na nim czyszczone jest dokładnie. Zrób tak: Otwórz górne sito na ok 10-13mm, jeśli można opuść je aby było bardziej poziomo. Będziesz musiał zwiększyć wiatr i nieco prędkość koszenia aby sita miały odpowiednią masę.

#25 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 06:54

deutz fahr m900 Sprawdziłem dokładnie cepy i okazało się że są niższe na środku o 2mm zględem boków. Tzn. tak ok 10 cm na końcach są prawie jak nowe a reszta niższa. Wzrokowo wyglądały ok ale jak odpiąłem przenośnik pochyły i sprawdzałem każdego po kolei względem klepiska to okazało się parę krzywych i zaniżonych środkiem.
Cepy już są nowe, mam nadzieję że to pomoże a nawet jeśli nie to i tak byly do wymiany:)

#26 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 20:15

deutz fahr m900 Witaj akmaly jeśli możesz napisz na pw albo na mój imeil po ile płaciłeś za cepy?pozdrawiam,a rozrusznik naprawiony zamontowałem przekażnik i działa za każdym razem.

#27 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 03 maj 2014 - 07:24

deutz fahr m900 Witam,zakupiłem fahra 1200 i mam problem jakie założyć mu dolne sito -koszę żyto ,pszenżyto i owies.Z kombajnem dostałem sito z otworami 7mm i 16 mm.Myślę że są one nie odpowiednie,chcę zamówić i nie wiem jakie czy otwory okragłe,czy podłużne,jakie otwory i gdzie je zamówić.Prosze o poradę użytkowników podobnych kombajnów.

#28 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 maj 2014 - 07:38

deutz fahr m900 Gdzie kupić: np. Sitono, Sitamet, ABMETAL lub inni.
Podłużne czy okrągłe - tego jeszcze nie wiem choć Fahr nie miał podłużnych na wyposażeniu tylko okrągłe.
Rozmiar oczka: uniwersalne do takich zbóż jak wyżej napisałeś powinno być w granicy 11-13 mm (11 żyto, 13 owies), w volvo znajomy takie kosi na fi 10 a w Claasie chyba jest fi 12.

#29 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:38

deutz fahr m900 Kupię z otworem 10mm,będę regulował górnym sitem.

#30 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 maj 2014 - 17:57

deutz fahr m900 Regulacja górnego sita nie ma nic wspólnego z dolnym sitem i jego otworami:) Ale spokojnie możesz kupić 10 powinna być ok a nawet jak się okaże że jest za mała i zapycha bardzo sito to zawsze można kupić wiertło 11 i pobawić się:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:15

deutz fahr m900 Boję się żeby za dużo nie leciało na ten kłosownik.

#32 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:51

deutz fahr m900 W M1200 masz 2 kłosowniki i z całą pewnością dadzą sobie radę.

#33 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 19:53

deutz fahr m900

Sprawdziłem dokładnie cepy i okazało się że są niższe na środku o 2mm zględem boków. Tzn. tak ok 10 cm na końcach są prawie jak nowe a reszta niższa. Wzrokowo wyglądały ok ale jak odpiąłem przenośnik pochyły i sprawdzałem każdego po kolei względem klepiska to okazało się parę krzywych i zaniżonych środkiem.
Cepy już są nowe, mam nadzieję że to pomoże a nawet jeśli nie to i tak byly do wymiany:)

ta wymiana cepów pomogła? jest różnica w wymłacaniu? pytam się bo u siebie mam podobny problem bo dożo niedomłotów jest w zbiorniku i ni jak nie mogę tego ustawić <_< i zastanawiam się nad wymianą cepów, ale czy to pomoże ?
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#34 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:04

deutz fahr m900 Za dużo się nie zmieniło:) Jedynie co jeszcze mi się nie podoba że jedna para jest ok 1-2mm wyższa od pozostałych ale czy to by aż taką różnicę robiło? Widziałem wiele kombajnów z zajechanymi cepami a dużo lepiej wymłacały. W tym roku mam sito zmienione na takie jak w claasie czyli typu fasolka - może to coś pomoże a jak nie to już sam nie wiem co jest nie tak.

#35 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 11:55

deutz fahr m900 czyli to nie koniecznie wina cepów, <_< to będę jakoś kombinował nie wiem może spróbuję tą blachę do kierowania wiatru przestawić bo u mnie w MF-ie jest tylko nie wiem w którą stronę :unsure:
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#36 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:45

deutz fahr m900 Może jakby były równe:) Podciągnąłem trochę młocarnię ( ustawiłem szczelinę na te równe - olewając tą jedną parę) i zmieniłem sito na fasolkę. Jest dużo lepiej, kawałki kłosa zdarzają się tylko w jęczmieniu ale u mnie leży on strasznie i różnie to dojrzało. W pszenicy jest ładnie tylko trochę pokaleczonych ziarn się trafia. Niedomłotów jest zdecydowanie mniej i tak już mogę zaakceptować:) Na przyszłe żniwa zaniżę tą prę cepów aby była ta jak reszta - przeważę i zobaczymy co będzie się działo.

#37 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 06 październik 2014 - 19:35

deutz fahr m900

Witam kupiłem Fahra M900 i wracałem nim na kołach i mam takie pytanie jadąc na 3 na przyspieszaczu na maksa nie był w stanie podjechać pod większe górki zatrzymywał się w połowie one tak mają czy coś jest nie tak?

#38 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 październik 2014 - 21:23

deutz fahr m900

Co znaczy wieksza gorka? Silnik sie dusil czy pracowal na obrotach? Droga polna czy asfaltowa?Czy nie bylo jakichs nietypowych zapachow ( pas, sprzeglo ) ? Czy tarcze chamulcowe  nie byly gorace? Czy wszystkie cylindry pracowaly ( byly gorace )? Czy sitko w pompce paliwa jest czyste?

#39 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 07 październik 2014 - 18:55

deutz fahr m900

Silnik pracował na obrotach nie było słychać żadnego spadku mocy po silniku pasy nie śmierdziały żadnych dziwnych zapachów drogi asfaltowe górki tak miały około 200m długości i różnica może wynosiła 20 do 30 m wysokości a na dwójce jechał normalnie i dawał radę tylko na trójce pod górkę były takie objawy po prostym było wszystko ok . I czy jak się włączy 3 na postoju to powinien ruszyć normalnie bo on ma problem z 3 ruszyć stoi w miejscu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 07 październik 2014 - 19:35