robert983

Deutz fahr m900 -Ustawienia i obsługa hydrauliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    703

Czujniki sprawdza się tak: Włóż kluczyk aby zaświeciły się kontrolki ( nie odpalaj i zabezpiecz aby ktoś Ci nie odpalił )

1. Czujnik temperatury - najłatwiej sprawdzić samo podłączenie czyli ściągasz wsuwkę i dotykasz masy, jeśli załączył się sygnał to raczej ok. Sam czujnik należy podgrzewać i mierzyć temp. aby sprawdzić czy i w jakiej temp. załączy się. ( czujnik znajduje się na jednej z głowicy cylindra pod tą osłoną na silniku).

2. Czujnik paska napędu wentylatora - odginasz napinacz lub wciskasz przycisk w tym czujniku i ma się załączyć ( czujnik znajduje się na napinaczu paska z prawej strony silnika)

3. Czujnik na klapce wentylatora kłosowego ( kłosownika) - wystarczy odbezpieczyć klapkę i ma włączyć się.

4 Czujnik zapchania wytrząsaczy - naciskasz blaszkę ( czujnik jest na tylnej ściance kombajnu od wewnątrz nad sieczkarnią)

5. Jest jeszcze czujnik na filtrze powietrza.

Co do obrotów to dźwignia w dół obroty na + a w górę na - ale jak tym sterować to nie wiem bo ja mam przekładnię łańcuchową w swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To jest ten wentylator na środku kombajnu u dołu po lewej stronie - obok podajnik zbożowego, pod akumulatorem i zbiornikiem paliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Mam prośbę. Napisze mi ktoś krok po kroku jak ustawić wstępne napięcie pasa jezdnego w kombajnie Fahr M900. Założyłem nowy pas i nie wiem za bardzo jak go wyregulować. Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

A jak odłączysz kabelek od któregoś czujnika i dotkniesz do masy to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Wlaśnie nic się nie dzieje kontrolki też się nie świecą a reszta elektryki działa światła kierunki klakson co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Szukaj przyczyny przy głównej kostce od której idą kable do czujników bo na 100% tam tkwi problem. Jak dotykasz kablem bezpośrednio do masy i nie piszczy to znaczy że przyczyna jest przy głównym zasilaniu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

zobacz czy napięcie dochodzi do tej dużej kostki po prawej stronie kombajnu. według schematu do czujników idzie ten kabel na samym dole kostki. Ale to sprawdzisz on idzie do komory silnika. sprawdź też przy tym przekaźniku dwutorowym pod deska rozdzielczą on jest odpowiedzialny za załączenie lampki i sygnału oraz za załączenie sygnału z włączona pod kierownicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Poszukaj na forum pod tematami o ustawienia M900, M922, M1002 - myślę że znajdziesz wszystko co potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychug    0

Witam mam takie pytanie, czy może ktoś rozbierał przekładnię jezdną a dokładnie chodzi mi o wymianę sprężyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam pytanie czy skracając linkę od napięcia wiatru zwiększy się siła wiatru, czy trzeba coś wymieniać bo jest podciągnięta na maksa i tak kiepsko wywiewa .Chodzi mi o Fahra M900 ,dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zobacz na przekładni czy masz pasek wtedy w skrajnym położeniu na kołach pasowych. Od zawsze masz taki problem? Wykluczyłeś złe ustawienie sit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Mam już 3 sezon i z każdym jest coraz, gorzej bo w owsie nie odwiewa mi wszystkiego nawet jak mam wiatr na maksa co powinien być w połowie. O którą przekładnie chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jaką masz szerokość pasa w przekładni bezstopniowej ( do tej co idzie linka ) oraz w jakim stanie są koła i pas?

Nowy pas ma wymiary 30x13x1500. Możliwe że masz mocno zużyty pas, należy go wymienić i nic nie zmieniaj w ustawieniach. 

Jeśli pas masz ok to zobacz na jakiej średnicy koła napędzającego ( tam co idzie linka ) pracuje pas w położeniu max, powinien być na równi z kołem.

Jest jeszcze jedno ale, tzn. czy smarujesz to koło na wale wentylatora ( ma smarowniczkę z tyłu na piaście połówki koła od środka kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Witam! Czy dysponuje ktoś instrukcją obsługi do Fahra M900 i mógłby mi ją przesłać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro_P    0

Jak macie ustawiony kombajn Fahr M900 do zbioru facelii ? Bo nie chcę w tym roku znowu tyle razy czyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Orzech334
      Witam . 
      Posiadam Deutz Fahra Agrotron K90 z ladowaczem czołowym quicke Q50 z 2008 roku .
      W ostatnim czasie wymieniłem kompletne lozyska zwrotnic i sworzen glowny . Generalnie zlikwidowalem wszystkie luzy w przednim układzie zawieszenia tj.moscie.
      Ciągnik pracuje caly czas z TUR-em wiec obciazenie przedniego zawieszenia jest duże.
      Chciałbym żeby trwalosc nowych części byla jak najdłuższa. Jakie polecacie smary . Cos z domieszką gwafitu? Jakie uzywacie ? Jakieś konkretne produkty? 
       
    • Przez mateusz7745
      Witam po zimie próbowałem odpalić Deutz fahra agrotrona 4.90 i tutaj powstal problem ciągnik nie może odpalić, psikalem starterem zaczął zalapywac i zapalił klekoczac mocno zaraz zgasł . Dodam że rozkręcałem pompkę paliwowa ta napędzana paskiem i zmieniłem zawór zwrotny na nowy, ciągnik odpowietrzalem i nic to nie daje nie może bez plaka załapać nawet nie zadymi 
    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj