Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:13

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 Witam
Normalną rzeczą w belarusach jest to, że pozycja kierownicy się zmienia? Chodzi o to, że podczas jazdy prosto trzymam kierownicę w jednej pozycji. Po wykonanie kilku skrętów muszę zmienić ułożenie dłoni, ponieważ kierownica nie jest w tej samej pozycji. Krótko mówiąc nie da się jeździć trzymając kierownicę cały czas w tych samych miejscach.

Druga sprawa to licznik motogodzin. Wydaje mi się, że trochę za szybko bije motogodziny. Ciągnik chodził może w sumie 4-5h i przez ten czas nabił 6mth. W sumie działał praktycznie bez żadnego obciążenia. Jest nowy, więc była nauka jazdy, sprawdzanie jak działa skrzynia, itp.

btw. Wczoraj ciągnął około 4 tony i na jedynce z 4 zakresu ruszył bez żadnego problemu. Po sprawdzeniu bez żadnego obciążenia myślałem, że może być ciężko, ale jednak nie. W poniedziałek będzie trochę więcej do pociągnięcia, to zobaczę jak pójdzie :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 Dzisiaj, 05:08
  •  

#2 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 maj 2011 - 09:18

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 W nowych Belarusach z resztą jak w większości ciągników nie masz już mth tylko zwykłe godziny wystarczy zapłon miec włączony a zegar już liczy :lol:

Edytowany przez MgrLukash, 29 maj 2011 - 09:19.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#3 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 29 maj 2011 - 09:28

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 Może Ci kierownica nie zaskoczyła i masz pomiędzy dwiema pozycjami i Ci chodzi do góry na dół a może zaciął się ten zatrzask ....

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#4 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 29 maj 2011 - 09:32

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 Belarusy sa na orbitrolu i jesli skrecisz w prawo czy w lewo i przytrzymasz az bedzie slychac pompe zawor przepusci olej i kierownica juz bedzie w innej pozycji to jest normalne:)

#5 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:39

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 pynczor nie o to mi chodzi.
Chodzi o to, że jak założę kulkę na kierownicę, to podczas jazdy prosto kulka będzie z lewej strony. Zrobię kilka skrętów kierownicą i teraz podczas jazdy prosto kulka będzie na dole lub u góry kierownicy. Znowu kilka skrętów i kulka będzie po prawej stronie podczas jazdy prosto. Nie jest tak jak w samochodach lub mechanicznym układzie kierowniczym, gdzie po założeniu kulki, niezależnie od ilości skrętów kulka podczas jazdy prosto będzie zawsze w tym samym miejscu, np. po lewej stronie. Nie wiem czy to jest normalne, czy może coś jest nie tak. Mi to w sumie jakoś bardzo nie przeszkadza gdy jeszcze nie ma kulki na kierownicy, ale ojca to bardzo denerwowało.
Jeśli jeszcze jest to niezrozumiałe, mogę to nawet narysować.

#6 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2324 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:59

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 skoro masz 4 zakresy to masz skrzynię 24/12 ?? czy typową?? bo ja mam 1025 i mam 2 zakresy i na każym zakresie 2 prędkości do przodu i wsteczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 29 maj 2011 - 10:15

pynczor nie o to mi chodzi.
Chodzi o to, że jak założę kulkę na kierownicę, to podczas jazdy prosto kulka będzie z lewej strony. Zrobię kilka skrętów kierownicą i teraz podczas jazdy prosto kulka będzie na dole lub u góry kierownicy. Znowu kilka skrętów i kulka będzie po prawej stronie podczas jazdy prosto. Nie jest tak jak w samochodach lub mechanicznym układzie kierowniczym, gdzie po założeniu kulki, niezależnie od ilości skrętów kulka podczas jazdy prosto będzie zawsze w tym samym miejscu, np. po lewej stronie. Nie wiem czy to jest normalne, czy może coś jest nie tak. Mi to w sumie jakoś bardzo nie przeszkadza gdy jeszcze nie ma kulki na kierownicy, ale ojca to bardzo denerwowało.
Jeśli jeszcze jest to niezrozumiałe, mogę to nawet narysować.

To jest normalne i nie masz się czym przejmować . Nie zakładaj kulki i nie będziesz tego zauważał .

#8 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 maj 2011 - 10:26

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 crvx40, podczas niewielkich skrętów kierownica też zmienia położenie.

piotrb14, chyba źle się wyraziłem, skrzynia jest taką jak na poniższym rysunku, czyli jak dobrze rozumiem jest standardowa:
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

kukiteam Jak to jest normalne to ok. Ciągnik będzie używany głównie w lesie, gdzie jest sporo kręcenia i w każdym naszym ciągniku są kulki. No trudno, jakoś się do tego człowiek chyba przyzwyczai :)

#9 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2324 postów

Napisany 29 maj 2011 - 10:52

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 również mam taką samą srzynię :) wiem że z 4 wolnej na 1 szybką jest ciężko przeredukować szczególnie w wersjach .1.2 bo mają reduktor niesynchronizowany. i trzeba górki szukać żeby wykonać ten "manewr" z 15 tonami ładunku, a co do kierownicy to nie powinna latać ci góra dół, osobiście wyciągam ten szpindelek obok gaszenia ciagnika ( z czarną główką ) przeciągam kierownicę w daną pozycję i puszczam ten szpindelek ( kierownica jest sztywno na w określonej pozycji

#10 Share hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 maj 2011 - 11:00

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 w tych belarusach jest coś takiego że jak jedziesz długo prosto to i tak powoli przekładasz ręce na kierownicy i odbijasz lekko w lewo, gdyż on samoczynnie powoli odbija w prawo
KPK Kumurun Team

#11 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 maj 2011 - 11:03

...co do kierownicy to nie powinna latać ci góra dół...

No i nie lata :) Moje pytanie dotyczyło innej pozycji :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 30 maj 2011 - 05:45

Pozycja kierownicy w Belarusie 1025 Mialem kiedys MTZ-a na orbitrolu i tez tak bylo ze kierownica zmieniala polozenie teraz mam ursusa 1014 i jest na polorbitrolu tzn orbitrol wspomaga serwo i jak przytrzymam w skrajnym polozeniu to tak mi sie zrobi a jesli tego nie zrobie to moge rok jezdzic i kierownica nie zmieni polozenia :)

Dodaj odpowiedź