tomaszbrzoza

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam czy już wiadomo coś o ataku zarazy na ziemniaczki woj.Dolnośląskie

 

Kto wydaje takie ostrzeżenie i gdzie je można zobaczyć.

 

Kurcze proszę o poprawę ZIEMNIACHKI NA ZIEMNIAKI MÓJ BŁĄD ^^

Edytowano przez tomaszbrzoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

u mnie naprawdę gdzieniegdzie więc narazie nie ma sensu pryskać bardziej martwią mnie jaśniejsze liście od środka(nowe) albo brak nawozu albo skutki uboczne od sencoru z titusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja tez pryskałem w poniedziałek mieszanka titus+senkor mam odmianę denar,koralina,vineta i tej trzeciej się bałem najbardziej bo różne są opinie o reakcji tego oprysku.

 

W czwartek prysnąłem dolistnie mocznikiem i nawóz specjalny dolistny przygotowany przez FIRMĘ OSADKOWSKI

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Już kiedyś gdzieś poruszałem ten temat ale zapytam jeszcze raz. Słyszał ktoś może, że Insol 7 działa jako "środek " na zarazę?? Podobno łącznie z fungicydami można obniżyć o połowę ich dawkę. Czyli np daje 2kg Ridomilu na 1ha to kupuje 1kg Ridomilu + 1l insolu i wychodzi o 80zł taniej zabieg.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Bolid20 a skąd ty takie cuda wyczytałeś że insol obniża dawkę Ridomilu? Co ma odżywka do środka grzybobujczego????Osobiście do Ridomilu daje wuxal w dawce; 2kg Ridomilu + 8 litrów wuxal N , a w drugim zabiegu w Infinito daje wuxal K.W Trzecim i czwartym zabiegu odzywki już nie daje.Chyba że zachodzi potrzeba. W tamtym roku stosowałem Kristalon , bardzo dobre efekty są po tej odzywce , krzaki są bardzo ładne i ciemno zielone po tej odzywce.W tym roku zaryzykowałem Wuxal.....zobaczymy co to będzie. TomaszBrzoza Titus + Sencor to chyba nie na zaraze tym kropiłeś? :blink: :blink: :blink: :unsure:

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Wyczytałem o tym gdzieś w internecie. Były prowadzone doświadczenia i właśnie takie były wyniki. A na Agrotechu pytałem też o to przedstawiciela Insolu i mówił, że mieli go nawet zarejestrować jako środek na zarazę (INSOL 7) ale byłby droższy i nie można by go było wszędzie kupić. - Oczywiście to są słowa przedstawiciela a oczywiste jest to, że mówił to żeby zachęcić do większego kupna dlatego pytam innych osób, bo mogłoby to znacznie obniżyć koszty zabiegów. W tym roku zrobię doświadczenie na kawałku 0.4ha i zobaczymy czy bardziej zaraza będzie brała.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Już kiedyś gdzieś poruszałem ten temat ale zapytam jeszcze raz. Słyszał ktoś może, że Insol 7 działa jako "środek " na zarazę??

działa po części, jako odżywka wspomaga roślinę przez co staje się ona "silniejsza", a jak wiemy zaraza atakuje w pierwszej kolejności najsłabsze rośliny ;) jednak zastępowanie dawki fungicydu przez odżywkę nie jest dobrym sposobem na obniżenie kosztów, gdyż nie zawsze się on sprawdza. Natomiast zastosowanie prawidłowej dawki dostosowanej do warunków fungicydu i dodanie do tego odżywki wspomoże działanie ochrony przeciwgrzybowej :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie póki co zarazy nie widać za to 4 krzaki liściozwoju zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

@zonk, więc je wyrwij.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eli    0

panowie mam pytanko czy jest juz zaraza w wielkopolsce? i kiedy najlepiej zrobic pierwszy zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie pojawily sie ogniska zarazy mimo ze 7dni temu dalem infinito


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Okres karencji to 7 dni , więc ciężko uwierzyć aby po tak dobrym środku złapała zaraza , czasem warto dać odżywkę do środka na zarazę , zawsze to coś wspomoże działanie a zarazem umocni krzak ziemniaka.U mnie na razie spokój zarazy nie ma ale liściozwój się trafił sporadycznie ale tylko na Tajfunie.Chociaż jakbym miał powiedzieć który według mnie jest najlepszy środek na zarazę to wybrał bym RIDOMIL , nigdy mi się nie zdarzyło aby po tym środku zaczęło się coś dziać z ziemniakami.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U nas wczoraj poszła pierwsza dawka na grzyba

W końcu popadało laugh.gif


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj