Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 maj 2011 - 13:19

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Witam czy już wiadomo coś o ataku zarazy na ziemniaczki woj.Dolnośląskie

Kto wydaje takie ostrzeżenie i gdzie je można zobaczyć.

Kurcze proszę o poprawę ZIEMNIACHKI NA ZIEMNIAKI MÓJ BŁĄD ^^

Edytowany przez tomaszbrzoza, 28 maj 2011 - 13:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Dzisiaj, 05:44
  •  

#2 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 maj 2011 - 13:32

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki u mnie naprawdę gdzieniegdzie więc narazie nie ma sensu pryskać bardziej martwią mnie jaśniejsze liście od środka(nowe) albo brak nawozu albo skutki uboczne od sencoru z titusem

#3 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 maj 2011 - 13:44

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Ja tez pryskałem w poniedziałek mieszanka titus+senkor mam odmianę denar,koralina,vineta i tej trzeciej się bałem najbardziej bo różne są opinie o reakcji tego oprysku.

W czwartek prysnąłem dolistnie mocznikiem i nawóz specjalny dolistny przygotowany przez FIRMĘ OSADKOWSKI

Edytowany przez milanreal1, 28 maj 2011 - 23:28.
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 31 maj 2011 - 08:54

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Już kiedyś gdzieś poruszałem ten temat ale zapytam jeszcze raz. Słyszał ktoś może, że Insol 7 działa jako "środek " na zarazę?? Podobno łącznie z fungicydami można obniżyć o połowę ich dawkę. Czyli np daje 2kg Ridomilu na 1ha to kupuje 1kg Ridomilu + 1l insolu i wychodzi o 80zł taniej zabieg.
-----

#5 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 31 maj 2011 - 10:00

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Bolid20 a skąd ty takie cuda wyczytałeś że insol obniża dawkę Ridomilu? Co ma odżywka do środka grzybobujczego????Osobiście do Ridomilu daje wuxal w dawce; 2kg Ridomilu + 8 litrów wuxal N , a w drugim zabiegu w Infinito daje wuxal K.W Trzecim i czwartym zabiegu odzywki już nie daje.Chyba że zachodzi potrzeba. W tamtym roku stosowałem Kristalon , bardzo dobre efekty są po tej odzywce , krzaki są bardzo ładne i ciemno zielone po tej odzywce.W tym roku zaryzykowałem Wuxal.....zobaczymy co to będzie. TomaszBrzoza Titus + Sencor to chyba nie na zaraze tym kropiłeś? :blink: :blink: :blink: :unsure:

Edytowany przez zonk28, 31 maj 2011 - 11:10.

#6 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 31 maj 2011 - 11:43

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Wyczytałem o tym gdzieś w internecie. Były prowadzone doświadczenia i właśnie takie były wyniki. A na Agrotechu pytałem też o to przedstawiciela Insolu i mówił, że mieli go nawet zarejestrować jako środek na zarazę (INSOL 7) ale byłby droższy i nie można by go było wszędzie kupić. - Oczywiście to są słowa przedstawiciela a oczywiste jest to, że mówił to żeby zachęcić do większego kupna dlatego pytam innych osób, bo mogłoby to znacznie obniżyć koszty zabiegów. W tym roku zrobię doświadczenie na kawałku 0.4ha i zobaczymy czy bardziej zaraza będzie brała.
-----

#7 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 31 maj 2011 - 11:51

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki

Już kiedyś gdzieś poruszałem ten temat ale zapytam jeszcze raz. Słyszał ktoś może, że Insol 7 działa jako "środek " na zarazę??

działa po części, jako odżywka wspomaga roślinę przez co staje się ona "silniejsza", a jak wiemy zaraza atakuje w pierwszej kolejności najsłabsze rośliny ;) jednak zastępowanie dawki fungicydu przez odżywkę nie jest dobrym sposobem na obniżenie kosztów, gdyż nie zawsze się on sprawdza. Natomiast zastosowanie prawidłowej dawki dostosowanej do warunków fungicydu i dodanie do tego odżywki wspomoże działanie ochrony przeciwgrzybowej :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#8 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 31 maj 2011 - 12:02

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Link do artykułu

Ja też do tego podchodzę z dystansem ale spróbować można.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 08:43

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Witam Titus + Sencor oczywiście na chwasty.
Na zarazę pierwszy oprysk robiłem w sobotę środkiem Curzate M 72.5 WP

#10 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:22

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki U mnie póki co zarazy nie widać za to 4 krzaki liściozwoju zauważyłem.

#11 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:45

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki @zonk, więc je wyrwij.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#12 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 14:25

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki :rolleyes: Oki postaram się ....

#13 Share eli

eli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 23:49

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki panowie mam pytanko czy jest juz zaraza w wielkopolsce? i kiedy najlepiej zrobic pierwszy zabieg?

#14 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 08:01

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki u mnie pojawily sie ogniska zarazy mimo ze 7dni temu dalem infinito
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#15 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 09:35

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki Okres karencji to 7 dni , więc ciężko uwierzyć aby po tak dobrym środku złapała zaraza , czasem warto dać odżywkę do środka na zarazę , zawsze to coś wspomoże działanie a zarazem umocni krzak ziemniaka.U mnie na razie spokój zarazy nie ma ale liściozwój się trafił sporadycznie ale tylko na Tajfunie.Chociaż jakbym miał powiedzieć który według mnie jest najlepszy środek na zarazę to wybrał bym RIDOMIL , nigdy mi się nie zdarzyło aby po tym środku zaczęło się coś dziać z ziemniakami.

Edytowany przez zonk28, 08 czerwiec 2011 - 09:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 czerwiec 2011 - 11:31

Czy juz zaatakowała zaraza i ziemniachki U nas wczoraj poszła pierwsza dawka na grzyba
W końcu popadało Dodany obrazek
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem