in2dex

Co dziś się opłaca?

Polecane posty

in2dex    0
Napisano (edytowany)

Dziś w rolnictwie widać, że żeby przeżyć trzeba mieć masową produkcję. Czy jest jakiś sektor który przynosi dobre dochody? Świnie odpadają, drób też, do zbóż trzeba mieć ziemię.

Czy jakieś ważywa pod szklarnią przynoszą dochody?

Zapraszam do dyskusji

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Wg mnie właśnie tylko owoce i warzywa dobrej jakości przynoszą wymierne dochody.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Na obecną chwilę to zboża i rzepak są opłacalne ale trzeba bardzo dopilnować ich uprawy i mieć wysokie plony. Wydaje mi się że to się nie zmieni przez kilka następnych lat. Burak też przy wysokich plonach z hektara przynosi dobry dochód. Może jeszcze kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Gryka za 4tyś za tonę :lol:

Po odwianiu jakieś 1,5t/hektara X 5hektarów + dopłaty to już trochę jest,

dużo roboty przy niej nie ma a urośnie na piachu.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

Przy owocach i warzywach też jest bardzo dużo pracy i raczej więcej niż przy zbożu czy rzepaku i trzeba dobrze pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Na drobiu to akurat jest dobry pieniądz. Także mleczarze mają w miarę stabilne ceny nawet mimo tego kryzysu ostatniego. Produkcja trzody też się opłaca ale w tysiącach sztuk. Zboża, warzywa, owoce, rośliny energetyczne, wszystko jest opłacalne, nawet hodowla królików, ale potrzeba wiedzy, pracy, cierpliwości i najlepiej dużych hodowli.

Jak to mówią, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340
Napisano (edytowany)

Kolego asharot ty chodujesz grykę

Wpadka ale na kacu byłem a dokładnie mi chodzi o to jaki jest nakład na hektar bo przymierzam się do uprawy

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

"Kolego asharot ty chodójesz grykę"

 

Po jakiemu to jest napisane? :blink:

Jeśli chodzi o siew,to tak.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Do zbóż najważniejsza jest ziemia przede wszystkim. Ojciec zasiał 1ha gryki, ale po co to mu ? :lol:

A z warzyw to co najlepiej się opłaca??


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Mi się wydaje że kapusta, kalafior(zależy od sezonu), marchew to raczeja tak sobie, ogórki, a z owoców to za bardzo niewiem ale mi się opłacają truskawki, i chyba dobrze chodzą borówki amerykańskie.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dużo rzeczy sie opłaca tylko nie każdy będzie potrafił ten zysk osiągnąć w danym rodzaju produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracer668    0

a co myślicie o roślinach energetycznych ?( np. wierzba, ślazowiec pensylwański, miskant) ? jestem ciekawy czy ktoś z użytkowników forum uprawia te rośliny. Ja osobiście jestem zainteresowany uprawą którejś z tych roślin i chciałbym się dowiedzieć czy jest to opłacalne ? co w ogóle myślicie o uprawie takich roślin . Według mnie jest to bardzo ciekawy temat , godny poruszenia. czekam cierpliwie na jakiekolwiek odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

Miskant 4000 zł za sadzonki(rizony) na ha do tego doliczmy 1000zł na przygotowanie pola i posadzenie. Reszta kosztów zależy od tego co mamy. Sieczkarnia do kukurydzy ,kosiarka dyskowa,belowarka,kostkarska,miejsce na przechowanie ,paliwo. Pytając innych piszą że tonę miskanta sprzedają po ok. 300 zł-350 zł i schodzi .licząc że w drugim zbierzesz 20ton to jest ok 6000 - 6500 zł ale trzeba mieć zbyt. Wiadome ,że sadzisz tylko raz i masz na te 15 - 20 lat spokoju no chyba że obornik czy jakiś nawóz dasz aby zwiększyć plon.Kiedyś będzie musiało wejść prawo o odnawialnych źródłach energi gdzie będą musieli skupywać .ja planuje narazie zrobić taką plantację aby móc ogrzać tym 2 domy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na takie uprawy można nawozić osady ściekowe - źródło taniego azotu i fosforu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Opłaca się wszystko jeśli ma się odpowiednie zaplecze, areał i maszyny, a jeśli się tego nie posiada to nic się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dużo zależy od danego roku - w jednym roku zarobisz np. na truskawce a w innym na ziemniaku ; ale nigdy nie wiesz co będzie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracer668    0

widzę że nie tylko ja się interesuję tym tematem :) dzięki za odpowiedzi :) ja planuje założyć plantacje ślazowca pensylwańskiego ( po zbiorze nie trzeba go dosuszać czym zaoszczędza się troche czasu, pieniędzy, i oczywiście nie trzeba mieć odpowiedniego miejsca do jego dosuszania ) myślę że skupować będą bo Polska musi spełniać wymagania Unii Europejskiej w kwestii wytwarzania energii ze źródeł (chyba do 2020 musimy produkować 15% energii ze źródeł odnawialnych ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj